ماموران سعودی مشغول نصب یک جاسوس‌ افزار روی موبایل‌های مردم هستند

ماموران سعودی مشغول نصب یک جاسوس‌ افزار روی موبایل‌های مردم هستند

بنابر گزارش های تازه، ماموران سعودی به صورت مخفیانه مشغول نصب بدافزاری روی اسمارت فون های مردم هستند تا به کمک آن به شناسایی منتقدان پادشاهی عربستان در آن سوی آب ها بپردازند. تا به امروز حداقل یکی از منتقدان عربستان سعودی مورد حمله این جاسوس افزار که پگاسوس نامیده می شود قرار گرفته است.

به گفته Citizen Lab، آزمایشگاهی در تورنتو که در حوزه اطلاعات و تکنولوژی فعالیت دارد، این جاسوس افزار به هکرها اجازه می دهد که به پیام ها، تصاویر، ایمیل ها، میکروفون و دوربین دستگاه دسترسی یابند. نویسندگان این گزارش «با قطعیت بالا» می گویند که عمر عبدالعزیز، یوتوبری که به صورت گسترده به انتقاد از حکومت سعود می پردازد، در ماه ژوئن هدف این حمله قرار گرفته است.

موبایل هوشمند عبدالعزیز با کلیک روی لینکی آلوده شد که به نظر می رسید از سوی کمپانی حمل و نقل DHL فرستاده شده است. او مدتی پیش از آمازون خرید کرد و سپس پیامی از DHL برای او فرستاده شد که توضیح می داد بسته او در حال ارسال است.

اما بدیهی است که این پیام در عوض به وب سایتی لینک شده بود که به گفته Citizen Lab، دامینی شناخته شده برای آسیب پذیری پگاسوس است و با کلیک روی لینک، بدافزار به سرعت روی دستگاه نصب و سرقت اطلاعات امکان پذیر می شود.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato