دوربین آیفون XS Max در مقابل هواوی P20 Pro‌ شکست خورد

دوربین آیفون XS Max در مقابل هواوی P20 Pro‌ شکست خورد

دوربین مورد استفاده‌ی آیفون XS Max بسیار عالی و قدرتمند است اما نمی‌تواند رقیب چینی خود یعنی P20 Pro را از پیش رو بردارد. حداقل این موردیست که آزمایش‌های DxOMark مشخص کرده.

این وبسایت که در زمینه‌ی نمره دهی به دوربین‌های مورد استفاده در تلفن‌های هوشمند می‌پردازد، آیفون XS Max را هم مورد ارزیابی قرار داده که این گوشی نمره‌ی نهایی ۱۰۵ را دریافت کرد. نمره‌ای که عالیست اما همچنان ضعیف تر از نمره‌ی ۱۰۹ خواهد بود که توسط P20 Pro ثبت شده. اما چه چیزی باعث می‌شود که دوربین آیفون XS Max در رتبه‌ی دوم قرار بگیرد؟

این نمره با توجه به ریز نمراتی از عکس برداری و تصویربرداری تلفن‌های هوشمند به دست می آید که به ترتیب ۱۰۰ و ۹۶ هستند. در بخش عکسبرداری دوربین شرکت آمریکایی در نور بالا عکس‌های بی‌نظیری را ثبت می‌کند.

فوکوس اتوماتیک این تلفن هوشمند یکی از بهترین‌های این حوزه به شمار می‌رود و علاوه بر این، عکس‌های گرفته شده به صورت پرتره تمایز اشیاء را به بهترین شکل ممکن نمایش می‌دهند.

ارائه‌ی رنگ‌های جذاب، اکسپوژر بالا در محیط‌های خارجی و نمایش جزئیات بالا از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این تلفن هوشمند تلقی می‌شوند که همگی در بالاترین سطح قرار دارند.

البته بزرگنمایی دوربین این تلفن هوشمند جا برای پیشرفت دارد. درست است که این مورد نسبت به آیفون X با پیشرفت‌های قابل توجهی مواجه شده، اما همچنان نویز بیشتر و جزئیات پایین تری نسبت به دوربین‌های P20 Pro و سامسونگ گلکسی نوت ۹ ارائه می‌دهد.

در واقع عکس‌های گرفته شده با دوربین آیفون XS Max در نور پایین به وضوح نویز دارند و همچنین در صورت استفاده از فلش دچار مشکلاتی جزئی خواهند شد. همچنین در عکس‌های تاریک با کنتراست بالا هم می‌توان نقاط ضعف دوربین تلفن همراه یاد شده را مشاهده کرد.

در بخش ویدیو هم دوربین آیفون XS Max فوق العاده عمل می‌کند. ارائه‌ی دامنه‌ی دید عریض و پویا، رنگ‌هایی زنده و همچنین فوکوس اتوماتیک دقیق و سریع آن از موارد قابل توجه دوربین این گوشی به شمار می‌روند.

در نور بالا شما می‌توانید منتظر سطح دقت بسیار بالای آیفون XS Max باشید اما در محیط تاریک که نیاز به فلش باشد، باز هم با نویز‌هایی در تصاویر رو به رو خواهید بود که توی ذوق می‌زند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato