معاون رییس‌جمهور آمریکا خواستار لغو پروژه جنجالی گوگل در چین شد

معاون رییس‌جمهور آمریکا خواستار لغو پروژه جنجالی گوگل در چین شد

معاون رییس‌جمهور آمریکا خواستار لغو پروژه جنجالی گوگل در چین شد

«مایک پنس»، معاون ریاست جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا روز گذشته تاکید کرد که گوگل باید هرچه سریعتر پروژه‌ی موسوم به Dragonfly را متوقف کند. پروژه‌ای که به زعم آمریکایی‌ها با هدف جست و جوی سانسور شده در کشور چین پی ریزی شده است. مایک پنس این نرم افزار جنجالی را وسیله‌ای کاربردی برای پیشبرد سانسور کمونیستی خوانده و آن را مخل حریم شخصی مشتریان چینی می‌داند.

معاون رئیس جمهور آمریکا این صحبت‌ها را در موسسه‌ی هادسون در واشنگتن ایراد کرده و کشور چین را تهدید ذهنی بزرگ برای آمریکا می‌داند. مایک پنس ۵۹ ساله بار‌ها پکن را به خاطر سرقت از تکنولوژی‌های آمریکایی محکوم کرده است.

اعتراض پنس به شرکت گوگل در حالی اتفاق می‌افتد که رئیس وزارت دادگستری «ماکان دلرحیم» به تازگی کنگره را از شروع تحقیقات روی سیستم عامل اندروید این شرکت با خبر کرده بود. گوگل تا همینجا هم حدود پنج میلیارد دلار توسط اتحادیه‌ی اروپا به خاطر فعالیت‌های ضد رقابتی اندروید جریمه شده و حالا هم باید در کشور خودش پاسخگوی کنگره باشد. پروژه‌ی DragonFly علاوه بر این، گوگل هیچ نماینده‌ی بلند پایه‌ای از خود را برای شنیدن امنیت انتخاباتی که توسط کمیته‌ی اطلاعاتی کنگره تنظیم شده بود نفرستاد و با انتقاد‌های بیشتری از سمت قانونگذاران ایالات متحده رو به رو شده است. مدیرعامل گوگل «ساندار پیچای» چندی پیش برای پاسخگویی به انتقادات و اتهامات به واشنگتن سفر کرده بود اما به نظر می‌رسد ملاقات‌های انجام شده بی نتیجه بودند.

فشار روی شرکت گوگل هر روز بیش از گذشته می‌شود چرا که این شرکت همچنان با بررسی موشکفانه‌ی هر دو حزب دست و پنجه نرم می‌کند. از این گذشته با بالا گرفتن اختلافات دو اقتصاد برتر دو دنیا، یعنی چین و آمریکا به نظر می‌رسد ادامه‌ی فعالیت‌های شرکت گوگل در زمینه‌ی پروژه‌ی DragonFly به صلاح این شرکت نباشد و سران گوگل را به توقف این پروژه در کشور چین وادار نماید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل