رقیبی برای مرسدس بنز X کلاس در کار نیست؛ پرونده پیکاپ ب ام و بسته شد

مدت هاست که شایعاتی مبنی بر ارایه یک پیکاپ توسط ب ام و بر سر زبان ها می چرخد. پس از معرفی مرسدس بنز X کلاس این شایعات بیشتر به واقعیت نزدیک شده و بسیاری اعتقاد دارند باواریایی ها با تولید رقیبی به مصاف پیکاپ اشتوتگارتی ها خواهند رفت.

با این حال یکی از اعضای هیئت مدیره ب ام و که وظیفه مدیریت بخش توسعه محصولات جدید را بر عهده دارد، اخیرا در حاشیه برگزاری نمایشگاه خودروی پاریس در مصاحبه با یکی از نشریات استرالیایی از منتفی بودن عرضه یک پیکاپ با نشان ب ام و خبر داده است.

آقای Klaus Fröhlich چنین مدلی را از لحاظ تجاری نامتناسب دانسته و افزوده:

برای ما بازار خودروهای پیکاپ بسیار کوچک است، زیرا ما در رده ای بالاتر از دامنه قیمت پیکاپ ها فعالیت می کنیم.

به اعتقاد آقای Fröhlich تنها برخی از بازارها مثل استرالیا و تا حدی آمریکای شمالی ظرفیت کافی برای کسب سود از طریق فروش یک پیکاپ لوکس را دارند. وی همچنین معتقد است که پیکاپ ها باید شاسی مستقل از بدنه داشته باشند؛ روشن است که در صورت استفاده از چنین ساختاری ب ام و با هزینه های زیادی روبرو می شود.

2011-chevrolet-silverado-hd-chassis

اشتوتگارتی ها برای مقابله با هزینه های مربوط به توسعه، از گروه رنو نیسان کمک گرفتند. همانطور که می دانید، مرسدس بنز X کلاس بر روی پلتفرم نیسان ناوارا تولید شده است.

اظهارات عضو هیئت مدیره ب ام و در حالی مطرح می شود که اوایل امسال مدیر منطقه ای این کمپانی در استرالیا از احتمال تولید یک پیکاپ برای رقابت با X کلاس خبر داده بود.

بد نیست اشاره کنیم باواریایی ها قبلا چند پیکاپ را برای استفاده در محیط کارخانه و جابجایی لوازم تولید کرده اند. این پیکاپ ها در واقع بر اساس سری 3 تولید شده و توسط مهندسین بخش M ساخته شده بودند. در گالری زیر می توانید تصاویر مربوط به برخی از این پیکاپ ها را مشاهده فرمایید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟