از خدمات الکترونیکی جدید قوه قضاییه رونمایی خواهد شد

رئیس هیات مدیره کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کشور خبر از احداث و فعالیت 2000 دفتر خدمات الکترونیکی قضایی تا پایان امسال داده و گفته که تا کنون نزدیک به 500 دستگاه از این تعداد راه اندازی شده است. او وعده رونمایی از 89 خدمت الکترونیک جدید قوه قضاییه را داده است.

«محمدرضا دشتی اردکانی» دبیر ستاد خدمات الکترونیک در نشست خبری به مناسبت هفته خدمات الکترونیک قضایی خبر از نامیدن شنبه هفته آتی یعنی روز 21 مهر ماه به «روز ثنا» داد و گفت:

«نخستین اجلاس سراسری خدمات الکترونیک قضایی در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود و از بسته‌های جدید خدمات قضایی رونمایی می‌شود.‏ یکشنبه با عنوان روز خدمات الکترونیک و طرح توسعه زیرساخت، دوشنبه با عنوان ابلاغ الکترونیک، سه شنبه مراقبت الکترونیکی نامگذاری شده است و چهارشنبه و پنج شنبه در مشهد همایش سراسری دفاتر الکترونیک قضایی برگزار خواهد شد.‏»

اردکانی تاکید کرد که 57 درصد ابلاغیه ها در حال حاضر الکترونیکی هستند و از متقاضیان این دفاتر در تهران و شهرستان‌ها خواست که نسبت به ثبت نام راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در مراکز استان‌ها و پایتخت اقدام کنند:

«متقاضیان این دفاتر می‌توانند از ۲۳ مهرجاری تا دهم آبان امسال در این فراخوان شرکت کنند. در هفته خدمات الکترونیک قضایی از طرح آگهی الکترونیکی در تهران نیز رونمایی خواهد شد.‏»

«پوریا قهرمانی» وکیل دادگستری آیین نامه ارائه خدمات الکترونیک قضایی را به ۲۲ خرداد ماه سال ۹۱ ارجاع می‌دهد و می‌گوید آیت الله هاشمی شاهرودی برای اولین بار به این موضوع توجه نشان داد. این وکیل به دیجیاتو می‌گوید:

«دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با هدف کاهش مراجعه به دستگاه قضایی، تسریع در رسیدگی به پرونده و صرفه‎جویی در وقت و هزینه گروه های هدف، شفاف سازی فرایندهای رسیدگی، افزایش کارآمدی نظام قضایی کشور با افزایش نسبی سرعت، دقت و کیفیت افزایش رضایتمندی مردم از قوه قضاییه و استفاده شهروندان از فرصتهای برابر با رفع موانع اداری راه اندازی شد. زمانی که یک شخص حقیقی یا حقوقی برای طرح شکایت به دفاتر خدمات الکترونیک قضای مراجعه می کند پس از تشکیل پرونده، رمزی ۵ رقمی با عنوان رمز شخصی به او داده می شود که فقط با داشتن این رمز می تواند از خلاصه پرونده و روند کار مطلع شود.»

محمدرضا دشتی اردکانی

او می‌گوید در حال حاضر خدماتی همچون ثبت، پیگیری اظهارنامه و تجدیدنظر خواهی در دفاتر الکترونیکی برگزار می‌شود ولی قرار است که این خدمات روز به روز بیشتر شود.

قهرمانی به دیجیاتو می‌گوید که ثبت نام متقاضیان دفاتر خدمات الکترونیکی از ۲۳ مهرماه آغاز و تا ۱۰ آبان ماه ادامه دارد و به ما می‌گوید که قوه قضاییه هفته آتی را هفته خدمات الکترونیک خود نامیده است:

« روز دوم هفته، روز خدمات الکترونیک قضایی و طرح توسعه زیرساخت را در دستور کار دارند که قراردادی با بخش خصوصی برای تقویت زیرساخت‌های این سازمان به امضا می‌رسد. دوشنبه هفته آتی نیز روز ابلاغ الکترونیک اعلام شده و قرار است که در این روز از طرح آگهی الکترونیکی رونمایی شود.  روز چهارشنبه و پنجشنبه ۲۶ و ۲۷ نیز  همایش سراسری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بزگراز خواهد شد.»

او می‌گوید بر اساس شنیده‌ها قرار است در طول این هفته و برگزاری جلسات، به طور رایگان افرادی که در جلسه حضور دارند در سامانه ثنا ثبت‌نام می‌شوند.

مطالب مرتبط

بیانیه مشترک MTN و ایرانسل: برنامه فوری برای خروج MTN از بازار ایران وجود ندارد

گروه MTN و ایرانسل با انتشار یک بیانیه خبری مشترک اعلام کردند که این گروه آفریقایی «هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد». آخر هفته گذشته «راب شاتر» مدیرعامل MTN اعلام کرده بود که این گروه می‌خواهد فعالیت‌هایش را در قاره آفریقا متمرکز کند و به همین دلیل از خاورمیانه خارج خواهد شد. اما اکنون... ادامه مطلب

بررسی نماد «پرداخت»: آنچه درباره سهام شرکت به پرداخت ملت باید بدانید

پرداخت نام نماد شرکت به پرداخت ملت است که یکی از نمادهای ۱۸ گانه گروه رایانه در بازار دوم بورس ایران است. شرکت به پرداخت ملت به عنوان اسپانسر برخی از برنامه‌های تلویزیونی هم مطرح شده است. ارزش بازاری شرکت به پرداخت ملت در تیر ۹۹ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان با ۱ میلیارد و... ادامه مطلب

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

گزارش عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن: یک راهنمای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن گزارش جامعی از عملکرد خود و سرمایه‌گذاری‌هایش در استارتاپ‌ها منتشر کرد. این شرکت که توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه به وجود آمده، گزارشی از وضعیت عملکرد منتشر ساخته که می‌تواند رهنمون بسیاری از تیم‌ها برای آشنا شدن با پروسه سرمایه‌گذاری و حواشی آن باشد. در این گزارش درباره این... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

نحوه پنهان‌سازی شماره تلفن در اسنپ

ممکن است هر فردی به دلایل مختلف نخواهد شماره تلفن خود را در اختیار دیگران بگذارد، اما گاهی برای استفاده از اپلیکیش‌های مختلف این کار اجتناب‌ناپذیر است. اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که شماره تلفن همراه را جزیی از اطلاعات شخصی خود قلمداد می‌کنید، می‌توانید از قابلیت «تماس امن» اسنپ استفاده کنید.روابط عمومی اسنپ... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟