نتیجه جالب یک تحقیق؛ افت قیمت اندک خودروهای شاسی بلند در بازار

نتیجه جالب یک تحقیق؛ افت قیمت اندک خودروهای شاسی بلند در بازار

با خرید خودروهای صفر کیلومتر اگر چه خیال مشتری از بابت ایرادات احتمالی شایع در مدل های دست دوم راحت می شود، اما در مقابل با گذشت زمان اتومبیل وی دچار افت قیمت بیشتری شده و فرد متحمل خسارت مالی زیادتری می گردد.

به عبارت بهتر با گذشت هر روز از عمر و افزوده شدن هر کیلومتر به میزان کارکرد یک اتومبیل نو بخشی از ارزش آن کاسته می شود. نتایج تحقیقی که اخیرا توسط سایت iSeeCars.com در ایالات متحده انجام شده، نشان می دهد که بعد از حدود ۵ سال، قیمت خودروهای صفر کیلومتر حدود ۵۰ درصد کاهش می یابد.

used-car

رقم مذکور یک رقم میانگین است، یعنی بعضی از مدل ها کمتر و برخی دیگر بیشتر دچار افت قیمت می شوند. حال سوال مهمی که پیش میاید اینست که کدام مدل ها با گذشت زمان کمتر افت قیمت پیدا می کنند؟

طبق نتایج تحقیق iSeeCars.com دامنه افت قیمت بین ۲۷.۳ و ۷۱.۷ درصد متغیر است. در بازار ایالات متحده این خودروهای شاسی بلند و پیکاپ ها هستند که همیشه محبوب بوده و از افت ارزش کمتری برخوردارند. در این دسته جیپ رانگلر و رانگلر Unlimited با ۲۷.۳ درصد افت پس از ۵ سال در صدر قرار دارند.

0891ed50-jeep-wrangler_unlimited_altitude-2012-1600-01

رتبه های سوم تا ششم به ترتیب به تویوتا تاکوما با ۲۹.۵، تویوتا تاندرا با ۳۷.۱، نیسان فرانتیر با ۳۷.۸ و تویوتا ۴Runner با ۳۸.۱ درصد افت اختصاص پیدا کرده است.

شورولت سیلورادو ۱۵۰۰ با ۳۹.۷، جی ام سی سیرا ۱۵۰۰ با ۳۹.۹، سوبارو ایمپرزا با ۴۲.۳ و رم ۱۵۰۰ با ۴۲.۷ درصد در رده های هفتم تا دهم قرار دارند. همانطور که مشاهده می کنید سوبارو ایمپرزا تنها مدل سواری موجود در میان ۱۰ مدل حاضر محسوب می شود.

iSeeCars Top 10 Vehicles With the Lowest Depreciation
جدول مدل هایی که کمترین افت قیمت را دارند

در سوی مقابل خودروهای برقی شده و سدان های لوکس بیشترین افت را دارند. نیسان لیف یکی از این مدل هاست که با ۷۱.۷ درصد بیش از هر خودروی دیگر بعد از ۵ سال ارزش خود را از دست می دهد. شورولت ولت با ۷۱.۲، ب ام و سری ۷ با ۷۱.۱، مرسدس بنز S کلاس با ۶۹.۹ و فورد فیوژن Energi با ۶۹.۴ درصد در رده های دوم تا پنجم ایستاده اند.

555e7516-nissan-leaf-2011-1600-01

رده های ششم تا دهم نیز به ترتیب به ب ام و سری ۶ با ۶۸.۳، ب ام و سری ۵ با ۶۷.۳، مرسدس بنز E کلاس با ۶۷.۲، جگوار XJL با ۶۶.۴ و شورولت ایمپالا با ۶۶.۲ درصد تعلق دارند.

iSeeCars Top 10 Vehicles With the Highest Depreciation
جدول مدل هایی که بیشترین افت قیمت را دارند

گفتنی است این تحقیق از بین ۳.۶ میلیون خودروی مدل ۲۰۱۳ که بین ژانویه ۲۰۱۳ و سپتامبر ۲۰۱۸ به فروش رسیده اند، انجام شده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato