ضد تبلیغ برای پرچمدار فورد؛ فراخوان گسترده FORD GT به دلیل نشت روغن و احتمال آتش سوزی

ضد تبلیغ برای پرچمدار فورد؛ فراخوان گسترده FORD GT به دلیل نشت روغن و احتمال آتش سوزی

فورد به عنوان سازنده پر فروش ترین خودروی بازار انگلستان یعنی فیستا، 194 دستگاه از سوپر خودرو نیم میلیون دلاری تولید محدود خود یعنی GT افسانه ای را به دلیل نشت روغن سیستم هیدرولیکی فراخوانده است. مطابق با جدیدترین فراخوان فورد این احتمال وجود دارد که در فورد GT سوپاپ مسدود کننده روغن دچار نشتی شود. این روغن در بخش بال عقب قرار گرفته است و می تواند به بخش های داغ شده توسط اگزوز راه پیدا کند و به این ترتیب احتمال آتش گرفتن خودرو وجود دارد.

فراخوان فورد

طبق اعلام فورد یکی از مدل های GT در کشور آلمان به این دلیل آتش گرفته و نابود شده است.

خودروهای تولید شده از تاریخ 6 دسامبر 2016 تا 21 جولای سال جاری شامل این فراخوان فورد می شوند. مشکل به وجود آمده با یک آپدیت نرم افزاری با کم کردن فشار کاری سیستم روغن، اصلاح خواهد شد. البته بعضی از مدل ها نیازمند استفاده از چک والو، فیلتر و اورینگ جدید هستند.

به طور کلی هرچند نسل جدید سوپر خودرو افسانه ای فورد یعنی GT توانست رکوردهای درخواست برای یک سوپرخودرو را جا به جا کند اما این نسل جدید موفقیت شگرفی در زمینه عملکرد فنی از خود به جای نگذاشته است. بسیاری فورد را به دلیل استفاده از یک موتور 6 سیلندر در این خودرو سرزنش می کنند. همچنین کیفیت نه چندان جالب قطعات داخل اتاق یکی از دیگر انتقاداتی است که به فورد GT وارد می شود. این سوپر خودرو در تعداد بسیار محدود با تیراژ 500 دستگاهی تولید شده است.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.