کاهش قابل توجه درآمد رنو در پی تضعیف فروش در ایران

کاهش قابل توجه درآمد رنو در پی تضعیف فروش در ایران

کاهش قابل توجه درآمد رنو در پی تضعیف فروش در ایران

با تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، برای خروج از توافق هسته‌ ای ایران و شش قدرت جهانی، تحریم‌ های ایالات متحده علیه تهران دوباره اجرا خواهد شد. شرکت رنو در بازار آمریکا حضور ندارد ولی سهام اصلی شرکت خودروسازی نیسان که در آمریکا فعال است، در تملک شرکت رنو است. با اعلام مدیر اجرایی رنو، این خودروساز فرانسوی به‌ دلیل خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ ها، بازار خودروى ایران را ترک کرد.درآمد رنوخودروساز فرانسوی، رنو، گزارش داد که درآمد رنو در سه ماه سوم امسال با افت فروش در بازارهای درحال ظهور و خروج از بازار ایران آسیب دیده است و ۶ درصد سقوط کرده است.
رنو روز سه‌ شنبه اعلام کرد که در سه ماهه سوم امسال درآمد این شرکت ۱۱.۴۸ میلیارد یورو (۱۳.۱۶ میلیارد دلار) شده است که درآمد بخش خودرو با سقوط سنگین ۸.۴ درصدی به ۱۰.۰۶ میلیارد یورو رسیده است.
ثبت جهانی خودروی رنو ۲.۹ درصد در ربع سوم سال افزایش داشته که در این راستا مشارکت در ساخت ون با برلیانس چین، تاثیرگذار بوده است. با حذف فروش خودروهای تولید مشترک، ثبت خودروی فروخته شده رنو در خارج از اروپا ۱۰.۴ درصد افت داشته است.عملکر رنو به سطح مورد پیش‌ بینی تحلیل ‌گران که ۱۲.۱۷ میلیارد یورو برای کل گروه و ۱۰.۹۲ میلیارد یورو برای بخش خودروسازی با در نظر گرفتن تجارت آوتواز روسیه، نرسید.
با این همه رنو دوباره چشم ‌انداز ۲۰۱۸ کامل خود را تکرار کرد که این شامل افزایش درآمد، جریان نقدینگی مثبت برای بخش غیر خودروسازی و حاشیه سود بیش از ۶ درصدی برای کل گروه است.
مدیر اجرایی شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در گذشته اعلام کرده بود:

ما به دنبال فرصت های جدید به ویژه در آفریقا هستیم تا از طریق ایجاد رشد قوی، فرصت های از دست رفته در بازار ایران را جبران کرده و درآمد رنو را افزایش دهیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل