ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل واچ سری ۴ جان یک مرد سوئدی را نجات داد

اپل واچ سری چهارم تنها یک ساعت زیبا و جذاب محسوب نمی‌شود. این ساعت دارای ویژگی‌های پنهانیست که می‌تواند در بعضی از موارد منجر به نجات جان انسان‌ها شود. سری چهارم ساعت‌های هوشمند اپل به ...

مانی میرجوادی
نوشته شده توسط مانی میرجوادی | ۴ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۵

اپل واچ سری چهارم تنها یک ساعت زیبا و جذاب محسوب نمی‌شود. این ساعت دارای ویژگی‌های پنهانیست که می‌تواند در بعضی از موارد منجر به نجات جان انسان‌ها شود. سری چهارم ساعت‌های هوشمند اپل به تازگی ماه گذشته به بازار آمدند و ویژگی جدید به کار رفته در آن که زمین خوردن‌های ناگهانی صاحبان ساعت را تشخیص می‌دهد توانست جان یک مرد سوئدی را نجات دهد.

بنابر گزارشات خبرگزاری‌های سوئد، اپل واچ سری چهارم نقشی کلیدی در نجات «گوستاوو رودریگز» داشت. مردی ۳۴ ساله که طبق معمول مشغول آشپزی در آشپزخانه بود که ناگهان به خاطر دردی عجیب و دردناک در پشتش روی زمین می‌افتد.

رودریگز این درد را شبیه به فرو کردن چاقو در پشتش توصیف می‌کند.

رودریگز این درد را شبیه به فرو کردن چاقو در پشتش توصیف می‌کند. بعد از احساس این درد شدید، گنزالو ترجیح داد آن را زیاد جدی نگیرد. اما به محض اینکه ماهیتابه را تکان داد، درد تشدید شد و او به زمین افتاد و اجاق گاز همچنان روشن بود. درد به حدی شدید بود که همه چیز پیش چشمان او سیاه شد. گوستواوو قادر به حرکت نبود. اپل واچ متوجه این زمین خوردن ناگهانی شد و از گوستاوو پرسید که آیا نیازی به تماس با ۱۱۲ هست یا نه؟ (شماره‌ی ویژه در کشور سوئد).

رودریگز خودش را سینه خیز به پذیرایی رساند و توانست روی یک مبل بنشیند. اما توانایی رسیدن به تلفن که در اتاقی دیگر بود را نداشت. او بالاخره موفق شد از طریق اپل واچ با مادر زنش که در همان حوالی زندگی می‌کرد تماس بگیرد. مادرزنش به خانه‌ی رودریگز آمد و اورژانس را نیز خبر کرد.

البته در این اتفاق، نیازی به تماس اپل واچ با اورژانس نبود. اما ویژگی خاصی در این ساعت‌های هوشمند تعبیه شده که در صورتی که کاربر بعد از زمین خوردن ناگهانی به سوال اپل واچ پاسخ ندهد، ساعت به طور خودکار با اورژانس تماس می‌گیرد.

این ویژگی می‌تواند یکی از آشنایانتان را از وضعیت با خبر کند و محل حادثه را برای وی ارسال نماید.

ویژگی تشخیص زمین خوردن ناگهانی در اپل واچ سری ۴ به طور خودکار برای افرادی که بالای ۶۵ سال سن داشته باشند فعال می‌شود. همچنین می‌توان این ویژگی را روی آیفون به طور دستی فعال کرد (البته اپل این هشدار را می‌دهد که ممکن است برخی تشخیص‌های غلط برای افرادی که فعالیت بیشتری دارند منجر به تماس‌های بیهوده با اورژانس شود).

این ویژگی همچنین می‌تواند یکی از آشنایانتان را از وضعیت اورژانسی با خبر کند و محل حادثه را برای وی ارسال نماید. البته این اتفاق تنها در صورتی رخ می‌دهد که صاحب ساعت هوشمند برای مدت حداقل یک دقیقه‌ای پاسخ اپل واچ را ندهد.

از طریق اپل واچ همچنین می‌توان به سادگی با نگه داشتن یک دکمه با سرویس‌های ضروری تماس گرفت. ویژگی SOS نیازمند وجود یک آیفون در نزدیکی اپل واچ‌هایی است که قادر به استفاده از LTE نیستند. البته ساعت‌های هوشمندی که به خودی خود از سرویس سلولی فعال بهره‌مند شده‌اند می‌توانند بدون نیاز به آیفون تماس‌های اضطراری را برقرار کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی