رزبری پای 3 مدل +A با پردازنده چهار هسته ای و قیمت ۲۵ دلار معرفی شد

شرکت رزبری پای فاندیشن چیپ‌های رزپری پای 3 مدل +A را معرفی کرد که نسبت به مدل قبلی آن یعنی رزبری پای ۱ مدل +A پیشرفت‌هایی داشته است.

مدل کنونی +A به عنوان جایگزین مدل A در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. مدل سال ۲۰۱۴ همچنان اولین چیپست تک هسته‌ای رزبری پای محسوب می‌شود.

رزبری پای 3 مدل +A که از روز گذشته در فروشگاه‌های جهانی در دسترس قرار گرفته است، دارای سیستم چهار هسته‌ای مشابه با رزبری پای مدل +B است که پیش تر در سال جاری عرضه شده بود. SoC مورد استفاده در این چیپ BCM2837Bo است که توسط برادکام تولید شده.

جدا از مشخصات بهبود یافته، پای 3 مدل +A حدود ۲۵ دلار قیمت خواهد داشت که ۱۰ دلار نسبت به مدل +B -که دارای حافظه‌ی دو برابر بیشتر است- ارزان تر خواهد بود.

یکی از اصلی ترین تفاوت‌ها نسبت به مدل +B از لحاظ ویژگی اینجاست که پای ۳ از پورت Ethernet پشتیبانی نمی‌کند و تنها یک پورت USB‌ دارد.

فقدان این پورت‌ها باعث می‌شود که اندازه‌ی کلی چیپ کوچکتر شود و به شکل مربعی تری در بیاید. مثل پای زیرو، چیپست جدید پای ۳ مدل +A دارای ۵۱۲ مگابایت رم است که نسبت به مدل ۲۰۱۴ دوبرابر شده است.

البته پای ۳ +A از اینترنت بی سیم و همچنین بلوتوث نسخه‌ی ۴.۲ نیز پشتیبانی می‌کند. پورت HDMI تعبیه شده در آن می‌تواند اتصال به نمایشگر‌های 1080p را برقرار نماید.

بر اساس توضیحات شرکت تولید کننده‌، رزبری پای 3 مدل +A حداقل تا دی ماه ۲۰۲۳ تولید خواهد شد و در حال حاضر برای استفاده‌ی کاربران وارد بازار شده است. مشخصات کاملتر این محصول را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟