سامسونگ چگونه موفق به تولید نمایشگر ویژه برای گوشی تاشو شده است

سامسونگ چگونه موفق به تولید نمایشگر ویژه برای گوشی تاشو شده است

جالب ترین سوالی که در مورد گوشی تاشوی جدید سامسونگ می توان پرسید چیست؟ قیمت؟ یا مشخصات؟ هیچ کدام؛ بلکه این موضوع که کره ای ها چگونه توانسته اند نمایشگر تاشو بسازند به گونه ای که با تا شدن نشکند؟

سامسونگ در هفته گذشته از نمونه اولیه گوشی هوشمند تاشو خود رونمایی کرده بود و البته اطلاعات چندان زیادی از این گوشی منتشر نکرد. گوشی جدید نمایشگری ۷.۳ اینچی دارد که با تا شدن شکل یک موبایل را به خود می گیرد. سامسونگ اشاره کرده که این گوشی از رابط کاربری جدید One UI بهره می برد و تولید انبوه نمایشگر اینفینیتی فلکس قرار است در ماه های آتی آغاز شود.

بر اساس اطلاعاتی که منابع کره ای فاش کرده اند سامسونگ به این منظور با شرکت ژاپنی «Sumitomo Chemical» همکاری کرده تا نمایشگر گوشی لوکس خود را تولید کند. در تولید نمایشگر از بخش لمسی پلی آمید شفاف استفاده شده که می تواند بارها و بارها بدون ایجاد تغییری در ظاهر خم شود.

نمایشگر تاشو
طرح مفهومی از گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ

این لایه به یک پنل اولد انعطاف پذیر وصل شده و در عین حال از چسب انعطاف پذیری و فوق العاده با دوام استفاده شده؛ چسبی که سامسونگ برای سال ها در حال توسعه آن بوده است.

این مجموعه امکان خم شدن نمایشگر از وسط را می دهد و البته در حین خم  شدن میانه نمایشگر کمی کش می آید. چسب مورد استفاده «لایه نازک چسب شفاف» (OCA) نام دارد و می تواند هزاران بار خم شود و همچنان ابعاد و شکل خود را حفظ کند.

گفته شده  که شرکت «Nichido Denko» یکی دیگر از تأمین کننده های ژاپنی است که لایه نازک برای نمایشگرهای تا شونده را تولید می کند. به این ترتیب به نظر می رسد فناوری های ژاپنی زیادی در گوشی جدید شرکت کره ای برای نمایشگر اینفینیتی فلکس به کار رفته اند.

البته سامسونگ اولین شرکتی نبود که گوشی با نمایشگر تاشو معرفی کرده بود. کمی قبل تر فلکس پای به عنوان نخستین گوشی تجاری دنیا با نمایشگر تاشو معرفی شده بود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato