افزایش قیمت خودرو همزمان با کاهش قیمت ارز؛ شرایط عجیب بازار خودرو آخرین روزهای آبان ماه

افزایش قیمت خودرو همزمان با کاهش قیمت ارز؛ شرایط عجیب بازار خودرو آخرین روزهای آبان ماه

اعلام قیمت خودرو در بازار، این روز ها تبدیل به دغدغه ای عمومی شده است. طی چند هفته گذشته اگر قیمت ارز و سکه روند افزایشی پیدا می کرد، نمودار کلی قیمت در بازار خودرو نیز متاثر از این اتفاق، صعودی می شد. از آنجا که خودرو بیش از پیش تبدیل به کالایی سرمایه‌ ای شده، قیمت آن متناسب با ارز و سکه دچار نوسان می شد و گاهی بالا می ‌رفت و گاهی ثبات و نزولی شدن را در پیش می‌ گرفت.
در معاملات اخیر بازار خودرو، رواج زمزمه افزایش قیمت خودرو و ابهامات تحویل برخی از خودروها به مشتریان باعث شده تا بازار شاهد رشد قیمت تعدادی از خودروها باشد.
اما از ابتدای هفته و با کاهش حدود ۷۰۰ هزار تومانی قیمت سکه و ۱۰۰۰ تومانی دلار، شاهد این اتفاق هستیم که نه تنها قیمت خودروهای داخلی با کاهش قیمت روبه رو نشد بلکه از روز شنبه تا به امروز نرخ‌ ها همچنان در بازار سیر صعودی را طی میکند. کارشناسان معتقد هستند که بازار خودرو داخلی بی توجه به بازار سکه و ارز تنها به قیمت‌ های جدید خودروسازان در هفته آینده چشم دوخته است و به همین دلیل است که دلالان نرخ‌ های خود را به صورت روزانه بالا میبرند.
به تازگی نیز مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا (به‌ عنوان تولیدکننده محصولات رنو شامل پارس تندر و تندر-۹۰ و ساندرو) اعلام کرده قطعات موجود در انبار، کفاف پاسخ به تعهدات ایجاد شده را نمی‌ دهد. مجموعه اتفاقات رخ داده در حوزه تامین قطعات محصولات رنو و همچنین انتشار اخبار مربوط به توقف قریب الوقوع تولید خانواده تندر-۹۰ و ساندرو، سیگنال‌ هایی منفی به بازار ارسال کرده و سبب شده قیمت این محصولات بالا برود.

همچنین وزیر صنعت در هفته گذشته از نهایی شدن جدول جدید قیمت خودرو خبر داد و همین امر باعث ایجاد انتظار تورمی در سطح بازار شد، اما به فاصله یک روز بعد روابط عمومی وزارت صنعت، گفته های وزیر صنعت را تکذیب کرد. از این رو هنوز قطعی نیست که آیا قیمت های جدید خودرو طی روزهای آتی اعلام می شوند یا خیر؟

قیمت خودرو

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato