بریتانیا تا سال 2021 به تاکسی‌ها و اتوبوس‌های خودران مجهز خواهد شد

بریتانیا تا سال 2021 به تاکسی‌ها و اتوبوس‌های خودران مجهز خواهد شد

بریتانیا تا سال 2021 به تاکسی‌ها و اتوبوس‌های خودران مجهز خواهد شد

دولت بریتانیا به تازگی اعلام کرده که قصد دارد برنامه استفاده از تاکسی‌ها و اتوبوس‌های خودران را از سال ۲۰۲۱ آغاز کند و برای انجام این کار ۳۳ میلیون دلار بودجه در نظر گرفته است.

اولین اتوبوس خودران اسکاتلند که می‌تواند تا ۱۰ هزار سفر را در هفته انجام دهد، ۵.۶ میلیون دلار از بودجه را دریافت خواهند نمود. این اتوبوس‌های بدون راننده طوری برنامه ریزی شده‌اند که بتوانند ۴۲ مسافر را در حد فاصل ۱۴ مایل انتقال دهند.

در لندن هم یک شرکت خصوصی تاکسیرانی بودجه قابل مشاهده‌ای را برای توسعه تاکسی‌های بدون راننده که بخشی از برنامه ۲۰۲۱ را شامل می‌شوند دریافت خواهد کرد.

اتوبوس‌های خودران

به نظر می‌رسد این کار واکنشی نسبت به کمپانی اوبر که چندی پیش ماشین‌های بدون راننده خود را در آمریکا تست کرده بود باشد. علاوه بر این موارد، کمپانی جگوار لندرور هم برنامه جدیدی را برای تست خودروهای بدون راننده آغاز کرده است.  جزییات زیادی در مورد این پروژه در دسترس نیست اما این سازنده ماشین، آزمایشات مربوط به پارک‌ کردن نیمه اتوماتیک آغاز کرده است. این تست‌ها همگی بخشی از پروژه رانندگی خودکار در بریتانیا هستند.

حمل و نقل بدون سرنشین در حال تبدیل شدن به یکی از واقعیت‌های جهان مدرن است. اخیرا دانشمندان انگلیسی اولین قطب نمای کوانتومی جهان را ساخته‌اند که می تواند ناوبری فوق العاده دقیق را بدون نیاز به برقراری ارتباط با ماهواره ممکن سازد.

نظر شما در مورد استفاده از تاکسی‌ها و اتوبوس‌های خودران در معابر شهری چیست؟

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل