ناوگان برقی ب ام و در راه است؛ از X3 الکتریکی تا رقیبی برای تسلا مدل 3

ناوگان برقی ب ام و در راه است؛ از X3 الکتریکی تا رقیبی برای تسلا مدل 3

در نمایشگاه پکن ۲۰۱۸ بود که ب ام و از کانسپت iX3 به عنوان یک خودروی الکتریکی رونمایی کرد. حال عکس های جاسوسی منتشر شده در اتوبان های آلمان، نشان می دهد که این مدل به زودی توسط ب ام و عرضه خواهد شد و مشغول تست های نهایی است.

ظاهر بی ام و i3 بسیار شبیه به مدل کانسپت است و تنها سپر جلو و عقب با پوشش مخفی شونده پوشانده شده است. با توجه به این که مدل عکاسی شده دارای هیچ خروجی اگزوز نبوده و برچسب های هشدار تست وسیله نقلیه الکتریکی بر روی آن خورده است، یقینا با یک خودروی الکتریکی طرف هستیم.

به طور کلی ظاهر خودرو بسیار نزدیک به محصولات SUV بی ام و به خصوص X3 هست و دیگر خبری از آتش بازی در طراحی همچون i3 و i8 نیستیم. بی ام و برنامه دارد تا ۱۱ مدل الکتریکی را عرضه کند و در حال حاضر نیز علاقه مندان می توانند به صورت آنلاین برای iX3 درخواست خود را ارائه دهند. این مدل به احتمال بسیار زیاد در سال آینده میلادی از راه خواهد رسید.

بی ام و i3

در واقع بی ام و با این مدل به جنگ جدیدترین SUV های الکتریکی حال حاضر همچون جگوار i-Pace، آئودی E-tron و مرسدس بنز EQ C خواهد رفت.

در ادامه بی ام و برنامه دارد تا سال ۲۰۲۱ میلادی از مدل i4 خود به عنوان یک سدان ۴ درب کوپه مانند پرده برداری کند. در واقع با توجه به رای اتحادیه اروپا مبنی بر کاهش ۴۰ درصدی گازهای Co2 تا سال ۲۰۳۰ میلادی شرکت های اروپایی را تحت فشاری مضاعف برای عرضه وسایل نقلیه الکتریکی قرار داده است.

این خودرو در کلاس بالاتری قرار خواهد داشت که به همان نسبت برد حرکتی بیشتر و همینطور قابلیت های رانندگی خودکار بیشتری خواهد داشت. بی ام و با i4 قصد دارد تا تسلا مدل ۳ را هدف قرار دهد. این خودرو به احتمال بسیار زیاد از پلت فرم نسل دوم سری ۴ که هنوز رونمایی نشده است بهره خواهد برد.

بی ام و i4 از ظاهر گیرای مدل کانسپت سود خواهد برد و همانند i3 و i8 آتش بازی جدید بی ام و در زمینه طراحی خواهد بود. طبق اعلام کروگر مدیرعامل بی ام و این مدل برد حرکتی حداقل برابر با ۷۰۰ کیلومتر را خواهد داشت.

در حال حاضر میزان مجاز تولید گازهای سمی به طور متوسط برای شرکت بی ام و ۱۲۲g/km است که باید تا سال ۲۰۳۰ به ۷۰g/km برسد. بی ام و برای رسیدن به این هدف علاوه بر مدل های تمام برقی ۲۵ مدل هیبریدی پلاگ نیز تا سال ۲۰۲۵ میلادی عرضه خواهد کرد.

در حال حاضر این شرکت تا ماه دسامبر بیش از ۱۳،۲۷۱ خودروی هیبریدی سفارش گرفته است که دقیقا دو برابر سال ۲۰۱۷ میلادی است. همچنین به طور متوسط در سال ۲۰۱۸ میلادی این شرکت در هر ماه بیش از ۱۰،۰۰۰ درخواست برای خودروهای برقی دریافت کرده است.

پر فروش ترین خودروی برقی و هیبریدی بی ام و i3 بوده که از سال ۲۰۱۳ بر روی خط تولید بی ام و قرار دارد. بی ام و امسال نیز i3 را با بسته باتری های بزرگ تر آپدیت کرد تا میزان برد حرکتی آن را افزایش دهد.

در سال ۲۰۱۷ میلادی این شرکت توانسته است بیش از ۳۱،۴۸۲ عدد بی ام و i3 به فروش برساند. البته همچنان بی ام و فاصله بسیار زیادی تا فروش ۵۰۰،۰۰۰ دستگاه خودروی برقی و هیبریدی تا سال ۲۰۲۰ میلادی دارد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato