اکانت توییتر تقلبی ولادیمیر پوتین با فالوور میلیونی بعد از ۵ سال بسته شد

بعد از پنج سال فعالیت، اکانت تقلبی ولادیمیر پوتین با بیش از ۱ میلیون دنبال کننده بسته شد.

توییتر روز گذشته اعلام کرد که از دولت روسیه به این شبکه اجتماعی خبر رسیده که ولادیمیر پوتین هیچ صفحه‌ای در این شبکه اجتماعی ندارد و توییتر هم به خاطر قوانین خود در رابطه با اشخاص حقیقی، صفحه ذکر شده را از دسترس خارج کرده است.

این اکانت از سال ۲۰۱۲ مشغول به فعالیت بود و حتی بعضی از رسانه‌ها به اشتباه از توییت‌‌های‌ آن به عنوان منبع در اخبار خود استفاده کرده‌اند. لازم به ذکر است که اکانت منتسب به پوتین هیچ وقت تیک آبی رنگ متعلق به اکانت‌های رسمی اشخاص معروف در توییتر را دریافت نکرد.

سرور ابری

ولادیمیر پوتین

در کل، رییس جمهور روسیه بر خلاف اکثر سیاست مداران دنیا علاقه زیادی به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی ندارد و تنها صفحه رسمی نزدیک به او، اکانت رسمی دفتر ریاست جمهوری روسیه در توییتر است.

البته پوتین تنها شخصی شناخته شده‌ای نیست که اکانت تقلبی توییتر او دردسر ساز می‌شود. چندی پیش کاربران توییتر پست‌هایی مشاهده می‌کردند که در آن‌ها ایلان ماسک به تبلیغ یک ارز مجازی می‌پردازد و مقادیری از آن را به صورت مجانی در اختیار کاربران دیگر قرار می‌دهد.

البته بعد از مدتی مشخص شد که پروفایل‌هایی که به پروموت ارز مجازی می‌پردازند، به ایلان ماسک ربطی نداشته و تقلبی هستند. مشابه این اتفاق پس از مدتی برای حساب رسمی G Suite گوگل هم رخ داد. در پاسخ به این مشکلات توییتر اعلام کرد که نظارت خود روی تبلیغات را تقویت خواهد کرد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟