با تحویل گوشی در این رستوران‌ها غذای رایگان دریافت کنید

با تحویل گوشی در این رستوران‌ها غذای رایگان دریافت کنید

رستوران های زنجیره ای «فرانکی و بنی» به نخستین مراکز عمده سرو غذا در بریتانیا تبدیل شد که در آن استفاده از موبایل حین سرو شام ممنوع است.

این رستوران های ایتالیایی پس از اطلاع از نتایج پژوهشی که توسط «جینجر ریسرچ» صورت گرفته، به مشتریان وعده داده اند که در صورت تحویل موبایل های خود حین ورود، غذای رایگان کودک دریافت خواهند کرد.

بر اساس تحقیق مذکور ۷۲ درصد از کودکان بریتانیایی ترجیح می دهند که پدر و مادرشان به جای کار با موبایل زمان بیشتری را به آنها بگذرانند. در این تحقیق ۱۵۰۰ نفر از اولیای کودکان نیز شرکت داشته اند و ۷۷ درصد آنها از احساس گناه به خاطر زمان زیادی که صرف پرسه زدن در گوشی می کنند، خبر داده اند. استفاده از موبایل

در عین حال ۶۷ درصد نیز پذیرفته اند که ابزارهای دیجیتال به دور شدن اعضای خانواده از هم منجر شده است. این محققان دریافته اند که یک چهارم از بزرگسالان حین صرف غذا با خانواده موبایلشان را چک می کنند و ۲۳ درصد نیز هنگام گفتگو با کودکانشان به این کار دست می زننند.

مجموع این موارد باعث شده که در بیش از ۲۵۰ مرکز از رستوران های زنجیره ای فرانکی و بنی ممنوعیت استفاده از موبایل به اجرا درآید. یکی از سخنگویان رستوران هدف نهایی را اینگونه بیان می کند:

هدف ما اولویت دادن به خانواده پس از ورود به رستوران است که با نزدیک شدن به کریسمس اهمیت بیشتری پیدا می کند. روش های مختلفی را برای اینکار بررسی کردیم و در نهایت دریافتیم که جدا شدن از دیوایس ها برای چند ساعت محدود بهترین راه برای نزدیک تر کردن اعضای خانواده به هم است.

بر اساس تحقیق دیگری که اخیرا صورت گرفته در صورتی که کودکان روزانه بیش از ۲ ساعت از گجت ها استفاده کنند، ممکن است توانایی های شناختی آنها دچار صدمات جدی شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato