نگاهی به بهترین تصاویر گرفته شده از حیات وحش در سال 2018

نگاهی به بهترین تصاویر گرفته شده از حیات وحش در سال 2018

نگاهی به بهترین تصاویر گرفته شده از حیات وحش در سال 2018

مدت زمانی زیادی تا مشخص شدن برنده پنجاه و چهارمین دوره جایزه مردمی بهترین عکاس طبیعت لومیکس باقی نمانده است. در این دوره بیشتر از ۴۵ هزار عکس از ۹۵ کشور ارسال شدند که در میان این تعداد زیاد، تنها ۲۵ عکس توسط موزه تاریخ طبیعی به مرحله نهایی راه پیدا کرده‌اند.

سال گذشته عکس گوریل ماده‌ای که در آغوش یکی از فعالان نجات حیوانات نشسته بود، بیشترین رای را به دست آورد و عکاس آن جو-آن مک‌آرتور کانادایی به جایزه بهترین عکاس طبیعت سال ۲۰۱۷ رسید.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تعدادی از این تصاویر منتخب:

این دو شیر بالغ که به احتمال زیاد برادر هستند، به مدت ۳۰ ثانیه چهره‌هایشان را در هم آمیختند تا یک نمایش باورنکردنی از احساسات حیوانات را شاهد باشیم.
این عقاب‌‌ها ماهی مرده‌ای را از یک قایق ماهیگری دزدیده‌اند. هر زمستان صدها عقاب از روسیه به شمال شرقی ژاپن مهاجرت می‌کنند.
یک عکاس کانادایی این عکس را هنگامی که این جغد خاکستری و جوجه‌هایش روی بالای درختی شکسته نشسته بودند شکار کرده است.
تین من لی، عکاس این تصویر زیبا که خانواده‌ای شامل روباه قرمز، نقره و سیاه را به تصویر می‌کشد، روز‌های زیادی را منتظر مانده است.
گوریل کودک در حالی که به مادرش چسبیده و نگاهی کنجکاو به دوربین دارد.
سگ‌های وحشی آفریقا در حالت عادی حیوانات خطرناکی هستند اما ظاهرا این توله‌ها به کاری جز بازی کردن با پای غزالی که پیدا کرده‌اند علاقه ندارند.
این سگ آبی یک ماهه در مرکز مراقبت از حیات وحش یتیم شده بود اما خوشبختانه سگ آبی ماده‌ای او را به فرزندی گرفت و آن‌ها در طبیعت رها شدند.
این سنجاب کنجکاو عکاس را هنگامی که در حال گرفتن عکس در یکی از روستاهای فرانسه بود وارسی می‌کرد و عکاس هم همین لحظه را ثبت کرد.
این تصویر که از داخل یک بالگرد گرفته شده، درخت بی جانی را در مناطق گرمسیری هاوایی نشان می‌دهد. خطوط تصویر به خوبی تنهایی درخت در محیطی که کشاورزان برای کشت نابودش کرده‌اند را نشان می‌دهند.
دو مرد در حال مبارزه بر سر یک زن. این بخشی از عادت‌های جالب پنگوئن‌های جزایر فالکلند کشور آرژانتین است.
بهترین عکاس طبیعت
این عکس یک نوک‌خنجری ابلق را در لحظه زیبایی که قطره‌ای آب در حال افتادن است نشان می‌دهد.

برای دیدن دیگر عکس‌ها و انتخاب بهترین عکاس طبیعت سال می‌توانید به سایت رسمی این جایزه مراجعه کنید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل