اولتیماتوم مصر به فروشندگان اپل به خاطر گرانفروشی

اولتیماتوم مصر به فروشندگان اپل به خاطر گرانفروشی

اولتیماتوم مصر به فروشندگان اپل به خاطر گرانفروشی

شرکت‌های رسمی فروشنده‌‌‌ی محصولات اپل در مصر، گجت های این شرکت‌ را تقریباً ۵۰ درصد گرانتر‌ از دیگر کشور های همسایه‌ی خود می‌فروشند. پخش کننده‌ی رسمی محصولات اپل Arab Business Machine پیشتر مدعی شده بود که به علت در پیش نگرفتن اقدامات ضد رضابتی مجبور شده که به چنین قیمتی آیفون و آیپد بفروشد. حال دولت جدید مصر به اپل و شرکت های وابسته، ۶۰ روز مهلت داده تا این مشکل را حل نمایند، در غیر این صورت اقدامات قانونی برای این مسئله آغاز خواهد شد و احتمالاً جریمه هایی برایشان در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش بلومبرگ، سازمان نظارت بر رقابت مصر توزیع کنندگان رسمی محصولات اپل را به علت تخطی از قوانین محکوم کرده و شکایتی رسمی از آنها ثبت نموده است. این ارگان باور دارد توزیع کنندگان سعی دارند  شبکه‌ی پخش محصولات اپل را محدود نگه دارند تا شرکت دیگری نتواند با قیمتی ارزان‌تر چنین محصولاتی را به فروش برساند.

این مسئله موجب شده که تولیدات اپل در مصر ۵۰ درصد گرانتر از دیگر کشور‌ های عربی به فروش برسد.حال دولت مصر به دنبال جلوگیری از رخ دادن چنین اتفاقی است و می‌خواهد از یک طرفه شدن بازار و اقدامات ضد رقابتی کمپانی های دیگر جلوگیری کند. از این رو شرکت ها یاد شده را تهدید کرده اگر روند دیگری در پیش نگیرند، واردات قانونی محصولات اپل به مصر را ممنوع خواهد کرد.

گزارش شده که هم اکنون آیفون‌ XS Max در امارات متحده‌ عربی به قیمتی معادل ۱۳۰۶ دلار فروخته می شود. این در حالی است که هزینه خرید همین گوشی در مصر، ۱۹۸۳ دلار است و تقریباً هزینه‌ خرید آن ۵۱ درصد افزایش یافته است. حتی اپراتور‌ معروفی مثل Orange نیز نرخی معادل ۱۸۵۳ دلار برای مشترکینش در نظر گرفته و این یعنی آنها مجبورند به میزان ۴۱ درصد بیشتر از ساکنین دیگر کشور‌ های منطقه برای خرید بهترین آیفون هزینه کنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل