ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اخاذی با بیت کوین؛ وحشت جهانی به دنبال ایمیل های تهدید به بمب گذاری

اخیرا اسپمر‌های زیادی در سرتاسر جهان (خصوصا کشور‌های انگلیسی زبان) موجی از ایمیل‌ها با مضمون بمب گذاری به شرکت‌ها، مدارس و دیگر مکان‌ها ارسال می‌کنند. ارسال کننده‌های این ایمیل با تهدید به منفجر کردن بمب ...

مانی میرجوادی
نوشته شده توسط مانی میرجوادی | ۲۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰

اخیرا اسپمر‌های زیادی در سرتاسر جهان (خصوصا کشور‌های انگلیسی زبان) موجی از ایمیل‌ها با مضمون بمب گذاری به شرکت‌ها، مدارس و دیگر مکان‌ها ارسال می‌کنند. ارسال کننده‌های این ایمیل با تهدید به منفجر کردن بمب در مکان‌ها با درخواست بیت کوین قول می‌دهند که انفجار انجام نپذیرد.

هنوز هیچ نشانه‌ی صد در صدی از وجود بمب‌ها در مکان‌های تهدید شده گزارش نشده است. اما این ایمیل‌ها منجر به خالی شدن محل‌های تهدید شده‌ی زیادی در کشور‌های ایالات متحده، کانادا و نیوزلند شده است. نیروی پلیس از مردم خواسته که هرگونه ایمیل عجیب و حاوی پیام‌های تهدید آمیز را گزارش کنند.

یکی از ایمیل‌های ارسال شده که توسط اداره‌ی پلیس آیووا منتشر شده، دارای تیتر «وقت خودتان را تلف نکنید» است. ارسال کننده‌ی ایمیل تهدید کرده که یک مرد با به همراه داشتن یک دستگاه قابل انفجار در محل مورد نظر وجود دارد.

ارسال کننده‌ی ایمیل در ادامه خواسته که تا انتهای روز ۲۰ هزار دلار به صورت بیت کوین به حسابش واریز شود وگرنه انفجار رخ خواهد داد. در ادامه‌ی این ایمیل نوشته شده: «هیچ مشکل شخصی وجود ندارد. این تنها یک کسب و کار است».

ارسال کننده‌ی ایمیل، پیام ارسالی خود را اینگونه به پایان می‌رساند:

اگر انفجار رخ داد و نیروهای امنیتی این پیام را مطالعه می‌کنند: ما تروریست نیستیم و هیچ ارتباطی به انفجار‌های مشابه در مکان‌های دیگر نداریم.

در این ایمیل یک آدرس کیف پول بیت کوین نیز درج شده است. هنوز مشخص نیست که افرادی که این ایمیل را دریافت کردند، برای رفع خطر پولی هم به حساب درج شده واریز کرده‌اند یا خیر.

آدرس کیف پول درج شده در ایمیل‌های مختلف، متفاوت بوده است. ایجاد آدرس کیف پول بیت کوین متفاوت برای هرکدام از قربانیان، روشی معمول برای کلاهبرداری اینترنتی به شمار می‌رود. این کار به خرابکاران سایبری این امکان را می‌دهد که مطمئن شوند قربانی پولی پرداخت کرده است یا خیر.

این ایمیل‌ها باعث شده تا بسیاری از ساختمان‌ها در روز‌های گذشته خالی شوند. مثلا پنج مترو در تورنتو کانادا به خاطر وجود خطر بمب گذاری خالی شدند. البته هنوز مشخص نیست که این موضوع ارتباطی به خرابکاران بیت کوینی داشته یا نه.

برخی دیگر از ساختمان‌ها که به خاطر تهدید به بمب گذاری توسط پلیس خالی شدند، شامل مدارس، بیمارستان‌ها، ساختمان توسعه‌ی بازی کال آو دیوتی یعنی اینفینیتی وارد و ساختمان شبکه‌ی خبری News & Observer در کارولینای شمالی می‌شوند.

کلاهبرداران بیت کوینی پیش از این نیز با تهدید افراد به دنبال دریافت بیت کوین بوده‌اند. در یکی از اقداماتی که چندی پیش انجام شد، ایمیل‌هایی خاص برای افراد ارسال و در آن اعلام می‌شد که قربانی را در حال تماشای فیلم‌های مستهجن مشاهده کرده‌اند. سپس برای عدم گسترش عمومی این موضوع از کلاهبرداران از افراد می‌خواستند تا به حسابشان بیت کوین واریز کنند. موضوعی که باعث شد بسیاری از افراد نسبت به پرداخت این مبلغ اقدام نمایند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی