نگاهی به هزینه های سرسام‌آور نگهداری از بوگاتی ویرون؛ 430 میلیون تومان برای تعویض باک

نگاهی به هزینه های سرسام‌آور نگهداری از بوگاتی ویرون؛ 430 میلیون تومان برای تعویض باک

نگاهی به هزینه های سرسام‌آور نگهداری از بوگاتی ویرون؛ 430 میلیون تومان برای تعویض باک

بوگاتی ویرون را می توان پدرخوانده سوپر اتومبیل های کنونی نامید. این ابر خودروی دو رگه با ظهور خود در اوایل قرن بیست و یکم، نسخه تمامی مدل های اسپرت و سوپر اسپرت را پیچید. اگر چه ویرون دیگر تولید نمی شود، اما نسخه های دست دوم آن هنوز طرفداران خاص خود را داشته و با قیمتی فراتر از یک میلیون دلار به فروش می رسند.

41c5c468-bugatti-veyron-replacement-parts-2

یکی از نکاتی که همواره پیرامون بوگاتی ویرون باعث جلب توجه زیاد شده، هزینه نگهداری فوق العاده زیاد آن است. به عنوان مثال فقط تعویض لاستیک های این خودرو، بین ۳۰ الی ۴۲ هزار دلار هزینه روی دوش مالک آن می گذارد. اما به تازگی اسنادی منتشر شده که جزئیات بیشتری را درباره قیمت لوازم یدکی بوگاتی ویرون و دستمزدهای مرتبط با تعویض قطعات برملا کرده است.

68eb3b55-bugatti-veyron-replacement-parts-3

بر این اساس سنسور تعیین وضعیت میل بادامک که با فولکس واگن گلف و جتا مشترک است، تنها ۷.۹۲ یورو (معادل ۹ دلار) قیمت دارد؛ ولی مساله عجیب اینکه برای تعویض این سنسور باید ۵۲۰۰ یورو (معادل ۵۹۰۹ دلار معادل نزدیک به شش میلیون تومان) پرداخت کرد. تعویض سنسورهای ۱۶.۵۰ یورویی (۱۸.۷۵ دلار) تنظیم فشار توربوشارژرها نیز به پرداخت ۱۶۰۰ یورو (۱۸۱۸ دلار معادل حدود ۱۸ میلیون تومان) دستمزد نیاز دارد.

49685e49-bugatti-veyron-625255b225255d

حال نوبت به قطعات گرانقیمت می رسد. طبق اسناد موجود هر یک از چهار توربوشارژر ویرون، برابر با ۵۶۴۰ یورو (۶۴۰۰ دلار یا ۶۴ میلیون تومان) ارزش گذاری شده است. چنانچه فردی به تعویض دو رادیاتور نصب شده در یکی از طرفین خودرو نیاز داشته باشد، باید ۸۰۰۰ یورو (۹۰۹۱ دلار یا بیش از ۹۰ میلیون تومان) به عنوان دستمزد کنار بگذارد. هر کدام از اینترکولرها نیز دارای قیمت ۷۹۱۷ یورو (۸۹۹۶ دلار نزدیک به ۹۰ میلیون تومان) بوده و دستمزد تعویض هر یک برابر با ۱۸۰۰ یورو (۲۰۴۵ دلار یا بیش از ۲۰ میلیون تومان) تعیین شده است.

اما خرابی و تعویض باک بوگاتی ویرون می تواند به یک کابوس بزرگ تبدیل شود. در این صورت، مالک ویرون باید ۱۷۹۰۴ یورو (۲۰۳۴۹ دلار) برای خرید نمونه جدید هزینه کند. این پایان ماجرا نیست، چرا که تعویض باک ۲۰۰۰۰ یوروی دیگر (معادل ۲۲۷۳۱ دلار) به عنوان دستمزد به مالک تحمیل خواهد کرد تا در مجموع هزینه تعویض باک به رقم بسیار بالای ۳۷۹۰۴ یورو (۴۳۰۸۰ دلار معادل ۴۳۰ میلیون تومان) برسد.

بد نیست اشاره کنیم با چنین مبلغ گزافی می توان به نمایندگی مرسدس بنز مراجعه کرده و با یک دستگاه هاچبک تند و تیز AMG A35 به خانه برگشت؛ یا می توان به یکی از نمایندگی های آئودی رفته و هاچبک پرطرفدار S3 را خریداری کرد.

شایان ذکر است دلیل اصلی بالا بودن دستمزدهای تعمیر یا تعویض قطعات بوگاتی ویرون به پیچیدگی ساختار آن مربوط می شود؛ طوری که برای دسترسی به قسمت های نزدیک موتور، باید بخش اعظمی از قسمت میانی و عقب خودرو از هم باز شوند.

در ادامه می توانید لیست قیمت برخی قطعات متعلق به بوگاتی ویرون و هزینه تعویض آنها را مشاهده فرمایید.

بوگاتی ویرون

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل