همه چیز درباره آیفون 13
نگاهی به بودجه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۸

نگاهی به بودجه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۸

«حسن روحانی» رئیس جمهور کشور امروز لایحه بودجه سال ۹۸ را به مجلس تقدیم کرد. او ضمن اشاره به نیاز برای شفافیت برای «نجات از فساد و رانت»، دولت الکترونیک را راه‌کار اصلی این مسئله عنوان کرد و آن را بزرگترین اقدام دولت دوازدهم دانست. روحانی در همین رابطه گفت:

«تا زمانی که دولت الکترونیک را تکمیل نکنیم و همه داده‌های اطلاعاتی یک‌جا جمع نشود و مردم از شرایط کشور کامل مطلع نباشند، باز هم دچار فساد و رانت خواهیم شد.»

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

در لایحه بودجه ۹۸، دولت بودجه ۳ هزار و ۷۶۳ میلیارد و ۸۴۶ میلیون تومانی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تمام زیرمجموعه‌هایش در نظر گرفته است. از این مبلغ، ۳ هزار و ۳۹۹ میلیارد و ۳۲۸ میلیون تومان سهم خود وزارت ارتباطات و باقی مانده آن، به زیرمجموعه‌های آن اختصاص پیدا کرده است.

از بودجه یاد شده، ۷۵۳ میلیارد و ۸۳۸ میلیون تومان بودجه جاری، و ۳ هزار و ۱۰ میلیارد و ۸ میلیون تومان بودجه عمرانی است.

وزارت ارتباطات و زیرمجموعه‌هایش همچنین اجازه دارند در سال ۹۸ مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان از منابع داخلی خود به سرمایه‌گذارن خطرپذیر و کارآفرینان اختصاص دهند.

مرکز ملی فضای مجازی

برای سال ۹۸ بودجه «مرکز ملی فضای مجازی» معادل ۴۵ میلیارد و ۳۵۱ میلیون تومان در نظر گرفته شد. ۱۴ میلیارد تومان از این عدد، بودجه جاری و ۳۱ میلیارد و ۳۵۱ میلیون تومان نیز مربوط به بودجه عمرانی این مرکز است.

لازم به ذکر است که دولت از محل مجوزهای صادر شده توسط «شورای عالی فضای مجازی» پیش‌بینی درآمد ۱ میلیارد تومانی داشته است.

معاونت علمی و فناوری رییس جمهور

دولت دوازدهم در سال ۹۸ برای معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور بودجه‌ای ۳۰۳ میلیارد و ۹۶ میلیون تومانی در نظر گرفته است. از رقم یاد شده، ۲۹۵ میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان بودجه جاری و ۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان نیز بودجه عمرانی در نظر گرفته شده است.

لایحه بودجه سال ۹۸ که امروز توسط رییس جمهور به رئیس مجلس تقدیم شد، به کمیسیون‌های اختصاصی مجلس ارجاع داده می‌شود.

لایحه بودجه سال ۹۸ از «پایگاه اطلاع‌رسانی دولت» قابل دریافت است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato