هک صفحه توییتر افراد مشهور در عرض ۱۰ دقیقه

هک صفحه توییتر افراد مشهور در عرض ۱۰ دقیقه

هک صفحه توییتر افراد مشهور در عرض ۱۰ دقیقه

یک آژانس امنیتی با هدف هشدار در مورد ضعف‌های امنیتی توییتر حساب کاربری افراد مشهور را هک کرده است.

موسسه بریتانیایی Insinia Security پس از هک صفحه توییتر افراد معروفی نظیر «ایمون هولمز»، مجری تلویزیون و «لویی ترو»، مستندساز بریتانیایی این پیام را روی صفحه آنها به نمایش گذاشته اند:

این اکانت به صوت موقت توسط Insinia Security به سرقت رفته است.

«مایک گادفری»، مدیرعامل این شرکت مدعی است که دلیل اینکار تاکید بر خطرات امنیتی استفاده از پیام رسان متنی برای احراز هویت بوده است. به گفته گادفری مشکلات امنیتی این سیستم در سال های گذشته چندین و چند بار به گوش مسئولان توییتر رسیده اما آنها اعتنایی به این مساله نکرده اند:

مردم حق دارند از عدم امنیتی که شرکت های بزرگ مثل توییتر برای کاربران بی گناه ایجاد کرده اند اطلاع داشته باشند.

گادفری تاکید کرده که هک صفحه توییتر هریک از این افراد بسیار ساده بوده تنها به ۱۰ دقیقه زمان نیاز داشته است. متخصصان این شرکت بدین منظور سیستم تاییدیه پیامکی توییتر را به گونه ای فریب داده اند که آنها را به عنوان کاربر اصلی در نظر بگیرد. با این حال گادفری چگونگی دستیابی به شماره تلفن کاربران را توضیح نداده است.هک صفحه توییتر

هک حساب کاربری توییتر نه تنها اطلاعات شخصی کاربران را با خطر مواجه می سازد بلکه مهاجم می تواند از آن برای نشر اخبار کذب، محتوای نامناسب یا نفرت پراکنی بهره ببرد. این موسسه امنیتی به کاربران پیشنهاد کرده برای جلوگیری از این حملات سایبری از شماره همراه مجزایی برای تایید هویت دو مرحله ای استفاده کنند.

وی توصیه کرده شماره تنظیم شده برای تایید هویت به آسانی در اختیار افراد ناشناس قرار داده نشود. در موارد دیگری نیز هکرها  امنیت این سیستم را نیز زیر سوال برده اند که نیاز به توسعه معیارهای امنیتی قوی تر را بیش از پیش روشن می سازد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل