ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انتشار فهرست اولیه بازی های رایانه ای تایید شده در چین؛ غیبت پابجی و فورتنایت

چندی پیش چین اعلام کرد که برنامه‌ی جدیدی برای نظارت بر بازی‌های رایانه‌ای در این کشور در نظر گرفته و به همین منظور نیز کمیته‌ی‌ جدیدی تشکیل داده است. در آن زمان مشخص شد که این ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۱۰ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۰

چندی پیش چین اعلام کرد که برنامه‌ی جدیدی برای نظارت بر بازی‌های رایانه‌ای در این کشور در نظر گرفته و به همین منظور نیز کمیته‌ی‌ جدیدی تشکیل داده است. در آن زمان مشخص شد که این ارگان دولتی قصد دارد لیسانسی رسمی برای تایید بازی‌های مختلف ارائه دهد و تنها عناوینی که چنین مجوز بگیرند، اجازه‌ی عرضه در این کشور را خواهند داشت.

حال پس از چند هفته، بالاخره اولین لیست این ارگان منتشر شده و در کمال تعجب، محصولات کمپانی تنست (که شرکت چینی معروفی در زمینه‌ی بازی‌های کامپیوتری به شمار می‌رود) جایی در این لیست ندارند.

بر اساس لیست منتشر شده، ۸۰ عنوان بازی کامپیوتری اجازه پخش و انتشار دارند اما مشخص نیست سازمان‌های نظارتی چینی، چه مشکلی با محصولات تنست دارند که مجوزی برای آنها صادر نمی‌کنند.

جالب اینجاست که شرکت یاد شده توسعه دهنده‌ی یکی از محبوبترین بازی‌های چین یعنی Arena of Valor به شمار می‌رود و فعالیت‌هایی نیز با بازی‌های محبوبی همچون فورتنایت و پابجی انجام داده است. سازندگان این دو بازی نیز وابستگی زیادی به تنسنت برای عرضه‌ی محصولات جدیدشان در چین دارند.

انتشار این لیست و نبودن عناوین تنسنت در آن، موجب شده که سهام این شرکت بیش از ۲۰ درصد در پایان سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کند و ضربه‌‌ای اساسی به این کمپانی وارد آید که می‌تواند از طرفی خبر بدی برای صنعت بازی‌های رایانه‌ای چین به شمار آید.

البته کارشناسان باور دارند که بازی‌های تنسنت بالاخره مجوز‌های لازم برای عرضه و پخش را دریافت خواهند کرد و فقط کمیته‌ اخلاقیات بازی‌های آنلاین به زمان بیشتری برای بررسی آنها نیاز دارد.

در هنگام معرفی کمیته‌ی نظارتی جدید، گفته شده بود که کمیته‌ی یاد شده موظف است از مفید و سالم بودن محتوای بازی‌های رایانه‌ای اطمینان حاصل کند. علاوه بر این بازی‌های کامپیوتری چینی نباید اعتیاد بیش از حد در مخاطبینشان ایجاد کنند و مسائلی غیر اخلاقی، خشونت یا استفاده از مواد مخدر نباید در محتوای آنها جایی داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Mehranium
    Mehranium | ۱۰ دی ۱۳۹۷

    تنسنت هم مثل بقیه چیز ها چینیه،از تنها چیز چینی که خوشم میاد بازی های NetEaseه وگرنه بقیه چیزای چین چرتن

مطالب پیشنهادی