با این هتل سیار خودران به آینده سفر کنید

ظهور شرکت اوبر و موفقیت سرویس‌های تازه این شرکت بر بستر تکنولوژی موجب شده که موج جدیدی بوجود آید. بر این اساس بسیاری از ایده پردارزان سعی می‌کنند که راه حل‌های جدیدی بکار ببرند و سعی کنند با تکنولوژی بسیاری از مشکلات روزمره‌ی انسان را حل کنند.

در این میان، سرویس‌های نوآورانه‌ی تازه‌ای توسط ایده‌پردازان خلاق ساخته می‌شوند که تا به حال نمونه‌ی مشابهی برای آنها وجود نداشته است. هتل سیار خودران می‌تواند یکی از همین نمونه‌ها باشد.

به تازگی طرح مفهومی جدیدی که Autonomous Travel Suite یا سوئیت مسافرتی خودران نام دارد توسط استیو لی و شرکت‌ طراحی وی Aprilli Design Studio ثبت شده است. این طرح که سعی دارد سیستم هدایت خودران اتومبیل را با خدمات هتل ترکیب سازد، موفق شده جایزه‌های زیادی کسب کند.

هتل خودران

ایده اصلی هتل خودران بسیار ساده است. تصور کنید که قصد دارید که زمانی را در کشور دیگری سپری کنید و نیاز دارید که به شهرهای مختلف سفر کنید. بدین صورت بجای آنکه مجبور شوید چند بار هتل عوض کنید و سرویس‌های مختلفی برای سفرتان استفاده کنید تنها لازم است چند روز این سوئیت هتل سیار خودران را کرایه کنید.

طرح مفهومی مطرح شده در واقع با نامش تعریف می‌شود و به یک ماشین خودران با اتاقک بسیار بزرگی اختصاص دارد. در واقع کافیست یک سوئیت لوکس را در نظر بگیرید و به آن چهار چرخ به همراه سیستم هدایت خودران اضافه نماید.

البته باید در نظر داشت که این سیستم هنوز به طور کامل طراحی یا ساخته نشده است و در حد ایده یا طرحی مفهومی است اما طراح این وسیله، به خوبی جزئیات لازم و موردنیاز این هتل سیار را در نظر گرفته تا محصول منحصر بفردی طراحی کند.

مسلماً در آینده‌ای نزدیک که تکنولوژی ماشین خودران همه گیر شود و شهر‌های زیادی به این پدیده مجهز شوند، شاهد کرایه کردن هتل خودران خواهیم بود که سفرهای طولانی چندین ساعته را آسانتر و قابل تحملتر می‌کند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟