نبرد داغ در بازار فروش؛ دوج چلنجر در برابر فورد موستانگ و شورولت کامارو

نبرد داغ در بازار فروش؛ دوج چلنجر در برابر فورد موستانگ و شورولت کامارو

فورد ماستنگ ، شورولت کامارو و دوج چلنجر سه اتومبیل معروف عضلانی هستند که می توان آنها را نماد صنعت خودروی ایالات متحده دانست. این کوپه های دوست داشتنی همواره در طول حیات خود رقابت سختی با همدیگر داشته و هر یک از آنها اینک طرفداران خاص و متعصب خود را دارند.

2015-ford-mustang-gt-vs-chevrolet-camaro-ss-1le-dodge-challenger-r-t-scat-pack-comparison-test-car-and-driver

اگر بخواهیم میزان موفقیت این مدل ها را به لحاظ آماری مقایسه کنیم، باید بگوییم که در سال های اخیر این فورد ماستنگ است که توانسته از شورولت کامارو و داج چلنجر سبقت گرفته و فاصله خود را با آنها افزایش دهد.

در سال ۲۰۱۸ این اتفاق بار دیگر تکرار شده و ماستنگ با پیشی گرفتن از رقبا به عنوان پرفروش ترین کوپه عضلانی در ایالات متحده دست یافته است. طبق آمار منتشر شده سال گذشته آمریکایی ها ۷۵,۸۴۲ دستگاه از مدل های مختلف فورد ماستنگ را خریداری کرده اند. نکته جالب توجه اینکه علی رغم پیشتازی، میزان فروش این کوپه اسپرت در مقایسه با سال ۲۰۱۷ برابر با ۷.۴ درصد کاهش یافته است.

چهره پر انتقاد و نه چندان جذاب نسخه فیس لیفت ماستنگ احتمالا یکی از دلایلی است که باعث افت محبوبیت آن شده؛ همچنین شاید برخی از طرفداران این خودرو منتظر نسخه شلبی GT500 هستند، نسخه ای که قرار است امسال عرضه شود.

پس از اسب وحشی فورد، داج چلنجر با فروش ۶۶,۷۱۶ دستگاه در رتبه دوم ایستاده است. این رقم از زمان احیای این خودرو در سال ۲۰۰۸ یک رکورد محسوب می شود. پیش از این داج با تحویل ۶۶,۳۷۷ چلنجر در سال ۲۰۱۵ بهترین رکورد را ثبت کرده بود.

7533c815-dodge-challenger-retro-cars-sales-16

در مقایسه با سال ۲۰۱۷، فروش داج چلنجر در سال گذشته ۳ درصد رشد کرده است. این اتفاق در حالی رخ داده که چلنجر در طول تقریبا یک دهه اخیر، تغییر خاصی نداشته و با چهره ای یکسان عرضه شده است.

البته داج با سیاست توسعه نسخه های متنوع - مثل نسخه هر چهار چرخ محرک و مدل ۸۰۸ اسب بخاری Demon - توانسته چلنجر را در کانون توجه علاقه مندان خودروهای عضلانی نگه دارد.

رتبه سوم پرفروش ترین خودروهای عضلانی در ایالات متحده به کامارو رسیده، در سال ۲۰۱۸ شورولت موفق به فروش۵۰,۹۶۳  دستگاه از این کوپه خوش استیل شده است. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۷ افت چشمگیر ۲۵ درصدی را نشان می دهد.

فورد ماستنگ

مثل ماستنگ فیس لیفت کامارو نیز که سال گذشته معرفی شد، انتقادهای زیادی به بار آورد و این مساله مسلما در کاهش فروش آن نقشی پر رنگ داشته است. میزان انتقادها و ناراحتی طرفداران کامارو به حدی بود که شورولت سریعا دست به کار شده و اکنون مشغول تغییر چهره فیس لیفتِ فیس لیفتِ کامارو است!

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato