ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

حمایت از استارت‌آپ‌ها
تکنولوژی

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: متوقف کردن تاکسی‌های اینترنتی فایده‌ای ندارد

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه استارت‌آپ‌ها خدمات ارزنده‌ای را به مسافران و جامعه ارائه می‌ کنند، یادآور شد که دسترسی راحت، صرفه جویی در وقت و از همه مهمتر کاهش هزینه ...

پگاه طوسی
نوشته شده توسط پگاه طوسی | ۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۰

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه استارت‌آپ‌ها خدمات ارزنده‌ای را به مسافران و جامعه ارائه می‌ کنند، یادآور شد که دسترسی راحت، صرفه جویی در وقت و از همه مهمتر کاهش هزینه از مزایای استفاده از حمل ونقل و تاکسی های اینترنتی است.

«مسعود رضایی» با تاکید بر اینکه مردم از عملکرد استارت‌آپ‌ها رضایت دارند و فعالیت آنها نباید متوقف شود، گفت فعالیت تاکسی‌ های اینترنتی باید گسترش یابد و به هیچ وجه نباید مانع فعالیت آنها شد و در مسیر فعالیت آنها سنگ اندازی کرد. اشاره رضایی به مشکلات پیش روی استارت‌آپ‌ هایی مانند اسنپ و تپسی‌ است که اغلب در زمان شروع به کار در استان‌ ها و شهرستان‌ ها با مخالفت قشر سنتی مواجه می‌ شوند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی معتقد است توقف فعالیت تاکسی‌های اینترنتی کارساز نیست و به ضرر جامعه است. او به خانه ملت می‌ گوید باید به سمت توسعه استارت‌آپ‌ها شهری حرکت کرد البته او تاکید می‌ کند که این فعالیت باید تحت نظارت دقیق باشد و صلاحیت رانندگان بررسی شود.

حمایت از استارت‌آپ‌ها

رضایی تاکید دارد که شهرداری می‌ تواند از از پتانسیل استارت‌آپ‌ها برای بهبود وضعیت فعالیت تاکسی‌ های تاکسیرانی بهره ببرد:

«شهرداری می‌تواند با همکاری و تعامل با استارت‌آپ‌ها معضل بزرگی مانند ترافیک را حل کند. استارتاپ ها خدمات ارزنده ای را به مسافران و جامعه ارائه می کنند، دسترسی راحت، صرفه جویی در وقت و از همه مهمتر کاهش هزینه از مزایای استفاده از حمل ونقل و تاکسی های اینترنتی است»

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم بهره گیری از ایده های خلاق و تکنولوژی های نوین در حوزه حمل ونقل عمومی برای کاهش ترافیک تاکید کرد و گفت: «در حال حاضر ترافیک مهمترین مشکل کلان شهرهای کشور به ویژه تهران است که می‌طلبد از تکنولوژی‌ های نوین و پیشرفته برای رفع آن بهره برد.

پیش از این هم دادستان کل کشور با ارسال نامه‌ای به دادستان‌های مراکز استان‌ها اعلام کرد که صرفاً نظارت بر کار تاکسی‌های اینترنتی بر عهده شهرداری‌ها است و تا زمانی که دستورالعمل نظارت شهرداری‌ها بر فعالیت‌ تاکسی‌های اینترنتی به شکل مشترک از سوی وزارت صنعت و وزارت کشور آماده نشود، «از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب‌وکار این شرکت‌ها به درخواست شهرداری‌ها خودداری به عمل آید».

همچنین معاون امور حقوقی کشور در ابلاغیه‌‌ای به قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها دستور داد تا دفاتر پلمپ شده شرکت‌های فعال در زمینه حمل‌ونقل هوشمند که دارای پروانه کسب هستند را رفع توقف کند.

در یک سال اخیر چندین بار شرکت‌های اسنپ و تپ‌سی همزمان با گسترش فعالیت خود در کشور، با شکایت شهرداری‌ها و به دستور دادستانی‌ها پلمب می‌شدند. علت اصلی این مسئله، ادعای شهرداری به عنوان نهاد متولی برای دادن مجوز به تاکسی‌های اینترنتی است در حالی که این شرکت‌ها می‌گویند مجوز خود را از اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی دریافت کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی