آشنایی با ۷ ویجت برتر هواشناسی در اندروید

یکی از بهترین ویژگی‌های سیستم عامل اندروید، امکان استفاده از ویجت‌هاست. این ابزار‌ کاربردی در واقع ویترینی از امکانات اپلیکیشن‌ها هستند که می‌توانید بدون اجرا کردن اپ اصلی، از کاربردشان بهره‌مند شوید.

از بین تمام ویجت‌ها یا به فارسی ابزارک‌های موجود، احتمالا پر کاربردترین‌ آن‌ها ویجت‌های مربوط به اپلیکیشن‌های هواشناسی هستند. با استفاده از این ویجت‌ها می‌توانید با نگاهی سریع از شرایط کنونی آب و هوا با خبر شوید. در این مطلب قصد داریم به معرفی ۷ ویجت برتر اپلیکیشن‌های هواشناسی بپردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

۱. Weather Wiz

انتخاب اول ما اپلیکیشنی ایرانیست که علاوه بر دقت بالا در ارائه‌ی اخبار هواشناسی، از ویجت‌های مناسب و شکیلی برخوردار است.

اپلیکیشن Weather Wiz ویجت@های متنوعی دارد که می‌توانید از بین آن‌ها، موردی که بهتر در صفحه‌ی گوشی‌تان جای می‌گیرد را انتخاب کنید. از طرفی هنگام انتخاب آن‌ها می‌توانید رنگ و میزان شفافیت ویجت را هم مشخص کنید. به طور کلی اپلیکیشن Weather Wiz نه فقط به این خاطر که تولید توسعه‌دهندگان داخلی محسوب می‌شود، بلکه به این خاطر که کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌کند انتخاب اول این مقاله لقب گرفته است.

برای دسترسی به اطلاعات کامل آب و هوایی می‌توانید با زدن روی ویجت انتخاب شده از اپلیکیشن Weather Wiz، اپلیکیشن را باز کرده و به مطالعه‌ی جزئیات و پیش‌بینی‌های انجام شده در زمینه‌ی آب و هوایی بپردازید.

Weather Wiz: Accurate Weather Forecast & Widgets
 • Weather Wiz: Accurate Weather Forecast & Widgets
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: 6thSolution
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 15 مگابایت
دانلود

۲. 1Weather

انتخاب بعدی ما 1Weather خواهد بود. این اپلیکیشن دارای ده‌ها ویجت متنوع است که در اندازه‌های مختلفی ارائه شده‌اند. این ویجت‌ها هر کدام از لحاظ شکل و ظاهر با دیگری تفاوت‌هایی دارند.

بیشتر این ویجت‌ها از لحاظ اندازه در سایز‌های یک در یک و ۵ در ۳ ارائه شده‌اند. البته می‌توانید از ویجت‌های کوچکتر در صفحه‌هایی استفاده کنید که جای کمتری دارند و یا از یک ویجت که جزئیات بیشتری از هواشناسی را ارائه می‌دهد بهره‌مند شوید و جای بیشتری را در اختیارش قرار دهید.

ویجت‌های 1Weather را هم می‌توانید از لحاظ ظاهری تغییر دهید. مثلا شفافیت آن را تنظیم کنید، یا حتی تا حدی به محو کردن تصویر پس زمینه‌ی ویجت‌ها نیز بپردازید. ابزارک‌های این اپلیکیشن آیتم‌هایی مثل وضعیت آب و هوایی، انتخاب میان مناطق مختلف، گزینه‌هایی برای به اشتراک‌گذاری وضع هوا و همچنین رادار‌های هواشناسی را نیز شامل می‌شوند.

 Editors' ChoiceEditors' Choice 1Weather:Widget Forecast Radar
 • Editors' ChoiceEditors' Choice 1Weather:Widget Forecast Radar
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: OneLouder Apps
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: متفاوت در دستگاه‌های مختلف مگابایت
دانلود

۳. Weather Live

اپلیکیشن WeatherLive هم یکی از نرم افزار‌های کاربردی در زمینه‌ی هواشناسی به شمار می‌رود که ویجت‌های بسیار مناسبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید به انتخاب ویجت‌های یک در یک بپردازید که تنها دما را نشان می‌دهند؛ اما گزینه‌های دیگری نیز پیش رو خواهید داشت. مثلا اگر بخواهید همه‌ی جزئیات آب و هوایی را مشاهده کنید، می‌توانید از ویجت بزرگ‌تری بهره‌مند شوید که همه‌ی اطلاعات مربوط به آب و هوا را گزارش می‌دهد.

امکان ایجاد تغییرات ظاهری مثل تغییر میزان شفافیت و ... نیز در این اپلیکیشن وجود دارد.

Weather Live
 • Weather Live
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Apalon Apps
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: متفاوت در دستگاه‌های مختلف مگابایت
دانلود

۴. AccuWeather

یکی از بهترین نرم افزار‌ها در زمینه‌ی هواشناسی AccuWeather نام دارد. این موضوع نه تنها به خاطر دقت بالا بلکه به خاطر ویجت‌های مناسبی که ارائه می‌دهد اتفاق افتاده است.

اپلیکیشن AccuWeather با اینکه تنها دارای ۴ ویجت است، اما همه‌ی آن‌ها از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند. ویجت‌های این اپ در اندازه‌ی های مختلف از یک در یک گرفته تا ۴ در ۲ ارائه شده‌اند. بعد از انتخاب گزینه‌ی مورد نظر، می‌توانید نسبت به تغییر تصویر پس زمینه‌ی آن نیز اقدام نمایید. برای باز کردن اپلیکیشن AccuWeather هم می‌توانید روی ویجت بزنید تا از همه‌ی جزئیات مربوط به آب و هوا باخبر شوید.

AccuWeather: Weather Forecast Updates & Radar Maps
 • AccuWeather: Weather Forecast Updates & Radar Maps
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: AccuWeather
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: متفاوت در دستگاه‌های مختلف مگابایت
دانلود

۵. Weather Underground

اپلیکیشن Weather Underground یکی از نرم افزار‌های معروف حوزه‌ی هواشناسی محسوب می‌شود که دارای ۷ ویجت مختلف است.

ویجت‌های اپلیکیشن یاد شده در سایز‌های مختلف از یک در یک گرفته تا ۴ در یک ارائه می‌شوند. با انتخاب یکی از ابزارک‌ها، می‌توانید نسبت به تغییر ظاهری آن نیز اقدام کنید. تغییر رنگ پس زمینه و رنگ مربوط به دما و شفافیت و همچنین میزان محو بودن ویجت‌ها قابل تنظیم است.

با زدن روی ویجت می‌توانید اپلیکیشن اصلی را باز نمایید و از اطلاعات کامل و با جزئیات دقیق Weather Underground از وضعیت آب و هوایی با خبر شوید. از مزیت‌های ویژه‌ی این اپلیکیشن پیش‌بینی هوشمند هواست که با توجه به فعالیت‌های شما انجام می‌پذیرد.

Weather Underground: Forecasts
 • Weather Underground: Forecasts
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Weather Underground
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 34 مگابایت
دانلود

۶. Yahoo Weather

اگر از طرفداران یاهو باشید، احتمالا از ویجت‌های ارائه شده توسط اپلیکیشن هواشناسی این شرکت نیز لذت می‌برید.

این اپلیکیشن ۷ ویجت مختلف ارائه می‌کند که از یک در یک تا ۵ در ۲ متفاوت خواهند بود. ویجت‌های بزرگتر دارای جزئیات نسبتا بیشتری هستند، هرچند تفاوت چشمگیری در میزان اطلاعات قابل مشاهده نیست.

برخی از ویجت‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا تصویر پس زمینه‌ی هرکدام از ویجت‌ها به صورت تصادفی از فلیکر انتخاب شود. بنابراین اگر به تصاویر پس زمینه علاقمند هستید می‌توانید با فعال کردن این گزینه، بیشتر لذت ببرید. با استفاده از ابزارک‌های Yahoo Weather می‌توانید ویجت‌های مختلف از مکان‌های مختلف را در صفحه‌ی اصلی گوشی اندرویدی خود داشته باشید.

مثل بیشتر اپلیکیشن‌های دیگر با زدن روی ویجت می‌توانید اپلیکیشن Yahoo Weather را باز کرده و اطلاعات کامل‌تری از آب و هوا به دست بیاورید.

Yahoo Weather
 • Yahoo Weather
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Yahoo
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: متفاوت در دستگاه‌های مختلف مگابایت
دانلود

۷. Weather Channel

یکی از نرم افزار‌های پر طرفدار در زمینه‌ی هواشناسی، نرم افزار Weather Channel به شمار می‌رود. این اپلیکیشن هم دارای ویجت‌های مختلف است که اندازه‌شان از یک در یک تا ۵ در یک متفاوت است.

البته ویجت‌های ارائه شده توسط Weather Channel بسیار ساده هستند و صرفا به نمایش آب و هوا و دما اقدام می‌کنند و نمی‌توان از لحاظ ظاهری در آن‌ها تغییری ایجاد کرد. به طور کلی این ویجت‌ها بسیار ساده هستند اما اگر از طرفداران Weather Channel هستید می‌توانید از ابزارک‌های ساده و خوانای این اپلیکیشن بهره‌مند شوید.

برای باز کردن اپلیکیشن اصلی، می‌توانید به سادگی روی ویجت‌های درج شده در صفحه بزنید تا اطلاعات دقیق‌تری از آب و هوا کسب کنید.

The Weather Channel: Local Forecast & Weather Maps
 • The Weather Channel: Local Forecast & Weather Maps
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: The Weather Channel
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: متفاوت در دستگاه‌های مختلف مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

پیش‌بینی وضع هوا با اپ Klara Weather؛ هواشناسی با جذاب‌ترین ویجت‌ها

چند روز پیش در یکی از مقالات دیجیاتو مجموعه‌ای از بهترین ویجت‌های هواشناسی را به شما معرفی کردیم. اما یک مورد از قلم افتاد؛ اپلیکیشنی که نه تنها زیباترین ویجت‌ها را به شما ارائه می‌کند بلکه از منظر امکانات و دقت پیش‌بینی، جزو حرفه‌ای‌ترین ابزار هواشناسی است که می‌توانید در دیوایس‌ اندرویدی‌تان داشته باشید.Klara Weather... ادامه مطلب

معرفی اپلیکیشن Carrot Weather؛ کمی ابری با طعنه‌های پراکنده

پیش بینی آب و هوا یکی از ملزومات روزمره‌ی همه ماست؛ اینکه بدانیم هفته‌ی آینده آب و هوا چطور است و بتوانیم سفر‌های احتمالی پیش رو را با توجه به آب و هوا تنظیم کنیم. در این بین برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارند، اپلیکیشن‌هایی که هواشناسی را با کمک پیشرفته ترین ماهواره‌های دنیا و... ادامه مطلب

کمپانی IBM و رفع نیاز به ارتباط مخابراتی و اینترنتی برای اطلاع از وضعیت آب و هوا

این روزها تقریباً اکثریت قریب به یقین جمعیت جهان از تلفن های هوشمند بهره مند هستند، اما در سوی مقابل هر جایی نمی توان به اینترنت یا حتی امواج مخابراتی دسترسی داشت.این مشکل هنگامی واضح تر به نظر می رسد که محدودیت های منطقه ای در مواقع حساس خطرساز می شود و نمی توان پیغام های... ادامه مطلب

معرفی 4castr؛ یک اپلیکیشن هواشناسی کاربردی برای ویندوزفونی ها

مشاهده و پیش بینی وضعیت آب و هوا از لازمات برخی مشاغل است و بدون آگاهی از داده های هواشناسی، ممکن است در بعضی کارها ایجاد اختلال یا حتی وقوع حادثه را شاهد باشیم.اپلیکیشن های هواشناسی با دریافت اطلاعات وضعیت جوی هر شهر، در جلوگیری از مشکلاتی که گفتیم بسیار کاربردی ظاهر می شوند. اپ 4castr نمونه بسیار خوبی... ادامه مطلب

جعبه ابزار: اپلیکیشن های برگزیده هواشناسی در تبلت و موبایل

آگاهی از وضعیت آب و هوای روزهای آینده، جزء ضروریات برخی مشاغل محسوب شده و بدون آن انجام برخی کارها غیر ممکن است. کشاورزان و گلخانه داران، ملوانان و کشتی رانان، سازمان های هواپیمایی، مسئولین پروژه های عمرانی، کوهنوردان و ... همگی به یک رسانه مطمئن برای پیش بینی وضعیت هوا نیازمندند.معمولا برای پیش بینی... ادامه مطلب

هواشناسی دقیق و جذاب با اپلیکیشن هواشناس

برای برخی افراد به طبع شرایط شان هواشناسی و اطلاع از شرایط آب و هوایی روزهای آینده اهمیت فراوانی دارد. خوشبختانه به مدد وجود تلفن های هوشمند، دسترسی به اوضاع آب و هوای آینده بسیار ساده تر از گذشته شده. اپلیکیشن های فراوانی برای هواشناسی وجود دارد اما "هواشناس" با بقیه متفاوت است.هواشناس نام اپلیکیشنی... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟