دوربین میت ۲۰ پرو در صدر لیست DxOMark قرار گرفت

DxOMark نتیجه بررسی تخصصی دوربین میت ۲۰ پرو را منتشر کرده که از حکمرانی آن بر دنیای دوربین های موبایل حکایت دارد.

دوربین سه گانه این پرچمدار هواوی از لنزهای فوق عریض ۲۰ مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f/2.2، لنز عریض ۴۰ مگاپیکسلی با گشودگی f/1.8، و لنز تله فتوی ۸ مگاپیکسلی با اپرچر f/2.4 و قابلیت زوم سه برابری تشکیل شده است. لنز فوق عریض به عنوان لنز ماکرو نیز عمل کرده و امکان فوکوس روی اشیا از فاصله ۲.۵ سانتی‌متری را میسر می سازد.

امتیاز نهایی DxOMark به این موبایل ۱۰۹ است که آنرا در کنار پی ۲۰ پرو و بالاتر از تمام موبایل های دیگر قرار می دهد. امتیاز این دو گوشی در همه حوزه ها تقریبا مشابه است و تفاوت اصلی آنها به کیفیت افکت بوکه برمی گردد که برای میت ۲۰ پرو ۱۰ واحد کمتر از پی ۲۰ پرو شده است. دوربین میت ۲۰ پرو

DxOMark نتیجه نهایی تست تخصصی دوربین میت ۲۰ پرو را بدین صورت اعلام کرده است:

  • نوردهی در محیط های با روشنایی کافی تا حدودی از پی ۲۰ پرو و آیفون XS هم بهتر است.
  • جزییات و وضوح تصویر از پی ۲۰ پرو و آیفون XS مشخص تر است.
  • زوم سه برابری پی ۲۰ پرو به لطف سنسور مونوکروم از مدل جدید قوی تر است.
  • کیفیت افکت بوکه در پرچمدار قبلی بهتر است اما ایزوله سازی سوژه در میت ۲۰ پرو بهتر صورت می گیرد.
  • تنها چالش قابل توجه دوربین به وجود لرزش در محیط با نور کم برمی گردد. محدوده داینامیک فوق العاده نیست اما در حد پی ۲۰ پرو قرار دارد.

امتیاز پرچمدار جدید در بخش های عکسبرداری و فیلمبرداری به ترتیب برابر ۱۱۴ و ۹۷ است. عملکرد نه چندان فوق العاده میت ۲۰ پرو در بخش ویدیو به لرزش و نویز تصویر برمی گردد.

مزیت دوربین سیاه و سفید پی ۲۰ پرو در این است که عکس ها را با خروجی سنسور رنگی ترکیب کرده و با این روش خصوصاً موقع عکاسی در شب، کیفیت خروجی را افزایش دهد. هرچند لنز فوق عریض جایگزین آن هم قابلیت ثبت تصاویر ماکروی با کیفیت را دارد.

 

تماشا کنید: تست مقاومت هواوی میت ۲۰ پرو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟