دوچرخه های خودران در راهند؛ فناوری تازه اوبر با حداکثر بهینه سازی

دوچرخه های خودران در راهند؛ فناوری تازه اوبر با حداکثر بهینه سازی

کمپانی اوبر در نظر دارد پس از تجهیز اتومبیل ها به فناوری خودران، وارد حوزه جدیدی شده و نسبت به تولید اسکوترهای برقی خودران و دوچرخه های مخصوص برای ناوگان خود اقدام کند.

طبق گزارشی که در مجله تکنولوژی تِک کرانچ (TechCrunch) منتشر شده، اوبر برنامه های گسترده ای را در این راستا تدوین نموده و به گفته آقای کریس اندرسن (Chris Anderson) مدیرعامل شرکت ۳D Robotics، می خواهد وسایل نقلیه دو چرخ با قابلیت هدایت خودکار توسعه دهد. گزارش اخیر تلگراف نیز از استخدام تیمی از مهندسین برای دپارتمان جدید اوبر خبر داده است.

مهندسین تازه استخدام شده با بخش دوچرخه های برقی اوبر که با نام Uber Jump شناخته می شود، تعامل خواهند داشت. بد نیست اشاره کنیم این بخش آوریل گذشته با اعلام همکاری اوبر و استارتاپ Jump شکل گرفت.

ناگفته پیداست با توسعه وسایل نقلیه دو چرخ اوبر، افرادی که در شهرهای پر ترافیک زندگی می کنند، زودتر به مقصد خواهند رسید، همچنین امکان جابجایی با هزینه کمتر فراهم خواهد شد.

jump-1-630x562

از آنجایی که اسکوترها و دوچرخه ها کوچک بوده و نیاز به قدرت زیادی ندارند، این دسته از وسایل نقلیه می توانند نقش بسیار مثبتی در جابجایی شهروندان شهرهای بزرگ و پر ترافیک ایفا کنند. اما رهاسازی این دسته از وسایل نقلیه در حاشیه پیاده روها بعضا باعث ایجاد بی نظمی و بهم ریختن چهره شهرها شده است.

با اضافه شدن فناوری خودران به اسکوترها و دیگر وسایل دو چرخ، آنها قادر خواهند بود به ایستگاه های اصلی برگشته و ضمن شارژ شدن در جایگاه اختصاصی منتظر انجام وظیفه بعدی باقی بمانند.

اوبر

گفتنی است اوبر پیش تر با معرفی سرویس باتری های قابل تعویض برای دوچرخه های برقی Jump به نوعی زمان لازم برای شارژ را حذف کرده بود. اما در صورت تجهیز به فناوری خودران، وسایل نقلیه اشتراکی دو چرخ وارد فاز جدیدی خواهند شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato