فیسبوک: روزانه یک میلیون پروفایل جعلی مسدود می‌کنیم

مدیر عملیاتی فیسبوک «شریل سندبرگ» هفته‌ی گذشته سعی کرد بار دیگر آبروی رفته‌ی این شبکه اجتماعی بازگرداند و به کاربران اطمینان خاطر دهد که فیسبوک بالاخره از اشتباهاتش درس گرفته است. برای مثال اکنون این شبکه اجتماعی روزانه یک میلیون پروفایل جعلی مسدود می‌کند.

سندبرگ طی صحبت‌هایش در کنفرانس سالانه DLD مونیخ آلمان اعلام کرد که فیسبوک ۷.۵ میلیون دلار به تشکیل موسسه نظارت بر اخلاقیات هوش مصنوعی کمک مالی کرده است. همچنین این کمپانی به همکاری با دولت آلمان پرداخته تا امنیت اطلاعات انتخابات این کشور را فراهم کند.

او طی صحبت‌هایش مدعی شد فیسبوک سعی دارد که رویای دنیا و اینترنتی باز و مرتبط را در سر می‌پروراند اما بسیاری تهمت‌های زیادی به این شرکت می‌زنند و سعی دارند وجه‌ی غلطی از ما به مخاطب نشان دهند.

به گفته‌ی وی در این میان هکر‌ها برای نفع شخصی و دولت‌ها برای مبرا کردن اتهامات وارده و دولتمردانی که سعی دارند مردم را ساکت یا کنترل کنند همواره به فیسبوک حمله می‌کنند.

با این وجود به باور او اصل اول این شبکه اجتماعی بر پایه‌ی اعتماد نهادینه شده و فیسبوک باید در برابر این حملات ایستادگی کرده تا اطمینان خاطر کاربران را فراهم کند.

در ادامه‌ او اعلام کرد که فیسبوک روی ۵ امر مهم تمرکز کرده تا هر چه سریعتر اعتبار این شبکه اجتماعی را بازگرداند؛

  • امنیت: شمار نیروی‌های این بخش نسبت به سال ۲۰۱۷ سه برابر گشته و اکنون به ۳۰ هزار نفر می‌رسد. آنها سعی دارند تا با توسعه‌ی تکنولوژی های جدید و استفاده از هوش مصنوعی، امنیت دیتای کاربران را فراهم کنند و در حفظ حریم شخصی داده‌های افراد تلاش کنند.
  • پروفایل جعلی: سندبرگ مدعی شده که این شرکت روزانه یک میلیون پروفایل جعلی مسدود می‌کند تا تنها اشخاص حقیقی در فیسبوک حضور داشته باشند.
  • دخالت در انتخابات: مدیر عملیاتی این شبکه اجتماعی خاطر نشان کرد که در سال ۲۰۱۶ این شبکه اجتماعی موفق نشده جلوی سؤاستفاده دولت‌ها از دیتای کاربران را بگیرد. با این وجود اکنون شرایط تغییر کرده و این شرکت سعی دارد در آینده امنیت اطلاعاتی انتخابات کشور‌هایی نظیر آلمان را فراهم کند.
  • حفاظت اطلاعات: سندبرگ در این زمینه گفته که در گذشته فیسبوک عملکرد مطلوبی در زمینه حفاظت اطلاعات بر جای بگذارد اما اکنون این شبکه اجتماعی قصد دارد این فاکتور را در نظر بگیرد.
  • شفافیت سازی: مدیر عملیاتی فیسبوک باور دارد در آینده تمام تلاش آنها روی این قسمت خواهد بود و کاربران می‌توانند با استناد به این مسئله بار دیگر به فیسبوک اعتماد کنند.

مطالب مرتبط

متن شهادت نامه زاکربرگ در برابر کنگره آمریکا منتشر شد

پس از هفته ها انتقاد، مارک زاکربرگ بنیانگذار فیسبوک عازم واشنگتن دی سی می شود تا به پرسش های اعضای کلیدی کنگره آمریکا در مورد مسائلی پاسخ دهد که این اواخر حریم خصوصی کاربران این شبکه اجتماعی را به شدت تحت تاثیر قرار داد و رسوایی Cambridge Analytica را به بار آورد. حالا اما به لطف متن... ادامه مطلب

این فرد عجیب از جان شرکت‌های فناوری چه می‌خواهد؟

راه های زیادی برای اعتراض وجود دارد که اغلب به جایی هم نمی رسند اما روش خاص یک کاربر ناراضی از غول های فناوری شهرت زیادی را برای او دست و پا کرده است. این فرد که قبلا «آماندا وارنر» نام داشت و حالا اسم خود را به «ایان مادریگل» تغییر داده فارغ التحصیل رشته حقوق... ادامه مطلب

جریمه بی‌سابقه فیسبوک به خاطر رسوایی کمبریج آنالیتیکا: ۵ میلیارد دلار

فیسبوک طی توافق با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پذیرفته برای حل و فصل رسوایی کمبریج آنالیتیکا ۵ میلیارد دلار جریمه پرداخت کند. کمیسیون تجارت فدرال از مدت ها قبل مشغول تحقیق روی پرونده ای است که طی آن داده های ۸۷ میلیون کاربر فیسبوک به شکل غیرقانونی در اختیار موسسه بریتانیایی کمبریج آنالیتیکا قرار گرفته بود. به گفته... ادامه مطلب

استارتاپ روسی NTechLab توانست تکنولوژی تشخیص چهره گوگل را شکست دهد

شرکت تحقیقاتی NTechLab با اینکه تنها یک سال عمر دارد، توانسته با دستاورهای بی نظیر خود در زمینه تکنولوژی تشخیص چهره به سرخط خبرهای جهان تبدیل شود. این استارتاپ روسی در رقابت های MegaFace شهر واشنگتن توانست سیستم تشخیص چهره ی گوگل، که یکی از بهترین فناوری های موجود است، را شکست دهد. پس از کسب موفقیت... ادامه مطلب

اشتباه توسعه‌دهندگان اپلیکیشن فیسبوک و فاش شدن صدها میلیون سابقه کاربران

توسعه دهندگان اپلیکیشن فیسبوک به اشتباه 540 میلیون سابقه مربوط به کاربران را در معرض مشاهده عموم قرار داده اند. بر اساس گزارش شرکت امنیتی UpGuard بزرگترین مجموعه داده های لو رفته، از طریق شرکت رسانه ای مکزیکی به نام کالتورا کولکتیوا منتشر شده است. این اطلاعات شامل 146 گیگابایت مجموعه داده از جمله فعالیت های کاربران... ادامه مطلب

فیسبوک مشغول تست مرورگر تازه ای برای اپلیکیشن خود است

مرورگر درون برنامه ای فیسبوک را از جهات مختلفی می توان بهبود داد. این ابزار ویژگی خاصی ندارد اما در هر حال می تواند کار شما را راه بیاندازد. در واقع اگر بخواهیم صادق باشیم، اصلا نیاز نیست که مرورگر یاد شده کار خاصی را انجام دهد چراکه بخش اعظمی از مطالعات صورت گرفته نشان میدهند،... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x