فیسبوک: روزانه یک میلیون پروفایل جعلی مسدود می‌کنیم

مدیر عملیاتی فیسبوک «شریل سندبرگ» هفته‌ی گذشته سعی کرد بار دیگر آبروی رفته‌ی این شبکه اجتماعی بازگرداند و به کاربران اطمینان خاطر دهد که فیسبوک بالاخره از اشتباهاتش درس گرفته است. برای مثال اکنون این شبکه اجتماعی روزانه یک میلیون پروفایل جعلی مسدود می‌کند.

سندبرگ طی صحبت‌هایش در کنفرانس سالانه DLD مونیخ آلمان اعلام کرد که فیسبوک ۷.۵ میلیون دلار به تشکیل موسسه نظارت بر اخلاقیات هوش مصنوعی کمک مالی کرده است. همچنین این کمپانی به همکاری با دولت آلمان پرداخته تا امنیت اطلاعات انتخابات این کشور را فراهم کند.

او طی صحبت‌هایش مدعی شد فیسبوک سعی دارد که رویای دنیا و اینترنتی باز و مرتبط را در سر می‌پروراند اما بسیاری تهمت‌های زیادی به این شرکت می‌زنند و سعی دارند وجه‌ی غلطی از ما به مخاطب نشان دهند.

به گفته‌ی وی در این میان هکر‌ها برای نفع شخصی و دولت‌ها برای مبرا کردن اتهامات وارده و دولتمردانی که سعی دارند مردم را ساکت یا کنترل کنند همواره به فیسبوک حمله می‌کنند.

با این وجود به باور او اصل اول این شبکه اجتماعی بر پایه‌ی اعتماد نهادینه شده و فیسبوک باید در برابر این حملات ایستادگی کرده تا اطمینان خاطر کاربران را فراهم کند.

در ادامه‌ او اعلام کرد که فیسبوک روی ۵ امر مهم تمرکز کرده تا هر چه سریعتر اعتبار این شبکه اجتماعی را بازگرداند؛

  • امنیت: شمار نیروی‌های این بخش نسبت به سال ۲۰۱۷ سه برابر گشته و اکنون به ۳۰ هزار نفر می‌رسد. آنها سعی دارند تا با توسعه‌ی تکنولوژی های جدید و استفاده از هوش مصنوعی، امنیت دیتای کاربران را فراهم کنند و در حفظ حریم شخصی داده‌های افراد تلاش کنند.
  • پروفایل جعلی: سندبرگ مدعی شده که این شرکت روزانه یک میلیون پروفایل جعلی مسدود می‌کند تا تنها اشخاص حقیقی در فیسبوک حضور داشته باشند.
  • دخالت در انتخابات: مدیر عملیاتی این شبکه اجتماعی خاطر نشان کرد که در سال ۲۰۱۶ این شبکه اجتماعی موفق نشده جلوی سؤاستفاده دولت‌ها از دیتای کاربران را بگیرد. با این وجود اکنون شرایط تغییر کرده و این شرکت سعی دارد در آینده امنیت اطلاعاتی انتخابات کشور‌هایی نظیر آلمان را فراهم کند.
  • حفاظت اطلاعات: سندبرگ در این زمینه گفته که در گذشته فیسبوک عملکرد مطلوبی در زمینه حفاظت اطلاعات بر جای بگذارد اما اکنون این شبکه اجتماعی قصد دارد این فاکتور را در نظر بگیرد.
  • شفافیت سازی: مدیر عملیاتی فیسبوک باور دارد در آینده تمام تلاش آنها روی این قسمت خواهد بود و کاربران می‌توانند با استناد به این مسئله بار دیگر به فیسبوک اعتماد کنند.

مطالب مرتبط

مهندسین کنترلر اکس باکس ۳۶۰ به تیم آکیلس پیوستند

عروسک های ماتریوشکای روسی را می شناسید؟ همان عروسک های عموما چوبی تو در تو که به ترتیب کوچک و کوچک تر می شوند؟ آکیلس در حال تبدیل شدن به یکی از عظیم ترین این عروسک ها است در حالی که خودش بخش کوچک تری از یک ماتریوشکای دیگر به نام فیسبوک است. گروه طراحی کربن،... ادامه مطلب

گزارش مالی فیسبوک؛ درآمد 9.3 میلیارد دلاری با عبور از مرز 2 میلیارد کاربر

فیسبوک به تازگی گزارش مالی خود از سه ماهه دوم سال جاری میلادی را منتشر کرده و نتایج، به همان خوبی هستند که پیش بینی می شد. این شبکه اجتماعی اوایل تابستان از مرز 2 میلیارد کاربر فعال در ماه عبور کرد و 1.3 میلیارد نفر هر روز از نرم افزار آن استفاده می کنند.... ادامه مطلب

دبیر شورای عالی فضای مجازی: فیلترینگ شبکه های اجتماعی دیگر جواب نمی دهد

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص سیسات های اتخاذ شده در قبال شبکه های مجازی گفته است: «سیاست بستن و مسدود سازی شبکه‌ های اجتماعی دیگر جواب نمی‌ دهد؛ این کار نه تنها مشکلی را حل نمی‌ کند بلکه برای مردم ایجاد مشکل خواهد کرد». فیروزآبادی درباره ی حمایت از شبکه‌ های اجتماعی بومی... ادامه مطلب

فیسبوک قابلیت گفتگو در چَت روم های عمومی را به مسنجر می آورد

فیسبوک مسنجر یکی از پر کاربرد ترین نرم افزارهای ارتباطی در سطح جهان به شمار می رود، و غول شبکه های اجتماعی نیز هر روز قابلیت های بیشتری را به آن اضافه می کند. به تازگی مشخص شده آنها در حال تست اتاق های گفتگوی عمومی یا همان «چَت روم» ها برای اپلیکیشن پیام رسان... ادامه مطلب

رونمایی از OpenCellular، پلتفرم متن باز وایرلس فیسبوک برای گسترش اینترنت

پلتفرم متن باز OpenCellular، جدیدترین راهکار فیسبوک برای دسترسی بی سیم به اینترنت برای تمام نقاط دور از دسترس دنیا به حساب می آید. سخت افزار اصلی این پلتفرم یک دستگاه به ابعاد یک جعبه کفش است که می تواند دسترسی ۱۵۰۰ نفر در شعاع ۱۰ کیلومتری به اینترنت را، چه از طریق وایرلس و چه... ادامه مطلب

فیسبوک بزودی فیلترهای تصویری اپلیکیشن MSQRD را به پلتفرم ویدیویی Live خود می آورد

فیسبوک امسال برنامه هایی اساسی برای گسترش و بهبود پلتفرم ویدیویی Live خود دارد و می خواهد کارش را با پشتیبانی از اپلیکیشن تعویض چهره MSQRD آغاز کند. طی هفته های آتی، کاربران می توانند از طریق اپ MSQRD به فیسبوک مرجعه کرده و در هنگامی که مشغول ضبط ویدیو هستند، از ماسک ها و... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x