افزایش بیش از حد تولیدکنندگان خودرو الکتریکی در چین؛ کمپانی های کوچک حذف می شوند

افزایش بیش از حد تولیدکنندگان خودرو الکتریکی در چین؛ کمپانی های کوچک حذف می شوند

در کشور چین بیش از ۵۰۰ استارت اپ وسایل نقلیه الکتریکی وجود دارد و در حال حاضر گفته می شود که ظرفیت تولید وسایل نقلیه الکتریکی در این کشور تا سال ۲۰۲۰ به ۲۰ میلیون دستگاه در سال خواهد رسید. این رقم بیش از ۱۰ برابر هدفی است که دولت چین برای فروش سالیانه ۲ میلیون دستگاه در سال تعیین کرده است.

به همین دلیل دولت چین مجبور شده است تا در برابر سیل ایجاد استارت اپ های کوچک و بی هدف مقاومت کند و شرکت هایی را که سالیانه کمتر از ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی تولید می کنند، لغو مجوز کند. اکثر شرکت های کوچک با محصولات ضعیف در این رده قرار دارند.

چین بیش از ۵۰۰ شرکت در این زمینه دارد و اکثر آن ها نام های آشنا با قراردهای بزرگ جهانی همچون بایتون، نیو، SF Motors، بایک، BYD نیستند. شما به راحتی می توانستید سال گذشته در طی بازدیدی از نمایشگاه خودروی پکن با بیش از ۱۰۰ استارت اپ با ۱۰ ها محصول مختلف آشنا شوید.

اکثر  محصولات این استارت آپ ها همانند Zhidou D2S یک خودروی دو نفره سبک همانند ماشین های گلف هستند. این محصولات حتی از فیات ۵۰۰e هم کوچک تر هستند.

جدای از خطر مرگ این اسباب بازی های الکتریکی، بزرگ ترین کشور تولید کننده خودرو در جهان، در حال حاضر بیش از نیاز خودروی الکتریکی تولید می کند.

در حال حاضر تسلا در نظر دارد تا کارخانه تولیدی در شانگهای راه اندازی کند که توانایی تولید بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه در سال را دارد. گروه فولکس واگن نیز در شانگهای سایت تولیدی با ظرفیت ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی در سال راه اندازی خواهد کرد.

خودروی الکتریکی

فروش کلی خودرو در سال ۲۰۱۸ در کشور چین ۵.۸ درصد افت داشته و به رقم ۲۲.۳ میلیون دستگاه رسیده است. این اولین باری است که شاهد افت فروش از سال ۱۹۹۰ میلادی هستیم. همچنین در حدود ۱.۲۶ میلیون دستگاه خودرو با انرژی های نوین (الکتریکی، هیبریدی و...) به فروش رسیده است که بیش از ۶۱.۷ درصد رشد را نشان می دهد. پیش بینی می شود این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۱.۵ میلیون دستگاه برسد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato