بررسی کوتاه هیوندای توسان 2019؛ پیشرفت فراتر از انتظار کره ای ها

بررسی کوتاه هیوندای توسان 2019؛  پیشرفت فراتر از انتظار کره ای ها

بررسی کوتاه هیوندای توسان 2019؛ پیشرفت فراتر از انتظار کره ای ها

آیا می‌دانید حداکثر پولی که مشتریان حاضرند برای یک کراس اوور سایز متوسط شهری بپردازند، چقدر است؟ شرکت کره ای هیوندای با ارائه نسخه «التیمیت» هیوندای توسان ۲۰۱۹ سعی دارد تا به جواب این سوال پی ببرد.

هیوندای توسان 2019

توسان ۲۰۱۹ از یک پیشرانه ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی ۴ سیلندر به جای نمونه ۱.۶لیتری توربوشارژ که در مدل‌های ۲۰۱۸ حضور داشت، نیرو می‌گیرد.

هیوندای توسان 2019

همچنین جعبه دنده شش سرعته مجهز به مبدل گشتاور جای گیربکس هفت سرعته دو کلاچه را در این خودرو به خود اختصاص داده است. میزان توان خروجی پیشرانه‌ی جدید در حدود شش اسب بخار افزایش یافته و به ۱۸۱ اسب بخار رسیده اما گشتاور آن با کاهش ۲۷ نیوتن متری مواجه شده و به ۲۳۷ نیوتن متر تقلیل یافته است.

هیوندای توسان 2019

نکته ناامیدکننده‌تر این است که سه دنده ابتدایی گیربکس شش سرعته، دارای ضرایبی بلندتر در حدود ۱۳ تا ۲۶ درصد هستند. این عیبی است که مبدل گشتاور نیز قادر به جبران آن نخواهد بود.

هیوندای توسان 2019

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت توسان جدید، معادل ۸.۸ ثانیه اعلام شده که بین ۰.۵ تا ۰.۹ ثانیه کمتر از نسخه‌های ۱.۶ لیتری توربوشارژ است اما نتایج تست یک چهارم مایل و figure-eight در حدود نیم ثانیه به نفع مدل  ۲۰۱۹ بوده است.

هیوندای توسان 2019

نتایج حاصل از تست یک چهارم مایل، توسان ۲۰۱۹ را در رده‌های انتهایی جدول رقابت میان چهل کراس‌اور مشابه قرار می‌دهد که حدود نیمی از آنها، وزنی بیشتر از ۱۶۴۸کیلوگرم (وزن توسان ۲۰۱۹) دارند.

هیوندای توسان 2019

از سوی دیگر، ابعاد مناسب و شاسی بهبود یافته نمرات بهتری را در تست‌های مربوط به هندلینگ نصیب توسان نموده‌اند:

۳۶ متر مسافت مورد نیاز برای توقف کامل، در تست ترمز از سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت (یک چهارم بالای جدول ۴۰ تایی ها)، ۲۷.۶ ثانیه و تحمل شتاب جانبی ۰.۶ جی در تست figure-eight. شتاب جانبی خودرو کلی نیز معادل ۰.۸۲ جی برآورد شد که آن را در میان ۱۵ درصد بالای جدول ۴۰ تایی‌ها قرار می دهد.

میزان مصرف سوخت این خودرو چندان رضایت‌بخش نیست؛ مصرف سوخت توسان ۲۰۱۹ در شهر و بزرگراه به ترتیب معادل ۱۱.۲ و ۹.۰۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است که آن را در میان ۱۵ درصد پایینی جدول ۴۰ تایی ها قرار می دهد.

فنربندی خودرو کمی سفت به نظر می‌رسد اما قابلیت عبور سریع و پایدار از پیچ‌ها و جاده‌های مارپیچ در این خودرو قابل  تقدیر است.

همچنین موارد دیگری نظیر: واکنش مناسب و دقیق پیشرانه نسبت به اعمال فشار بر روی پدال گاز، دقت کافی جعبه‌دنده در وضعیت تعویض دستی دنده ها، حس خوب فشردن پدال ترمز، تعادل مناسب در مسیرهای لغزنده و فرمانپذیری تند و تیز، از جمله دیگر نقاط قوت توسان جدید محسوب می‌شوند.

اگرچه قابلیت‌های دینامیکی خودرو چندان برجسته و جذاب نیست اما طراحی داخلی زیبا و چشم نواز آن می‌تواند عده زیادی را به خود علاقه‌مند نماید. طراحی مناسب صندلی‌ها و داشبورد (نسبت به رنج قیمت خودرو) به گفته مدیر تولید آن بسیار مناسب است.

البته متریال به کار گرفته شده در برخی از ادوات کابین چندان با کیفیت نیستند و حس ارزان بودن را منتقل می‌نمایند. صفحه نمایشگر لمسی سامانه اطلاعات سرگرمی بسیار واضح و با کیفیت است. وضوح دوربین ۳۶۰ درجه نیز نسبت به بسیاری از رقبا برتری دارد.

هیوندای توسان 2019

صندلی‌های گرم شونده عقب حمایت خوبی از بدن سرنشینان به عمل می‌آورند و به ۱۸ حالت مختلف قابل تنظیم هستند. فضای سر و شانه ها مناسب به نظر می‌رسد اما فضای پا برای سرنشینان عقب کمی تنگ است.

هیوندای توسان 2019

با وجود باز شدن ۹۰ درجه‌ای درب‌های عقب، ورود به صندلی‌های ردیف دوم چندان سخت نخواهد بود. ضمنا صندلی‌های عقب دارای قابلیت تاشوندگی با درجه‌ی ۶۰/۴۰ هستند.

بنابراین به نظر شما توسان ۲۰۱۹ ارزش پرداخت مبلغ ۳۳,۹۹۵ دلار را دارد؟ البته که دارد. طراحی مناسب داخلی و شمایل جذاب بیرونی، در صورتی که از مصرف سوخت نامناسب آن فاکتور بگیریم، می‌تواند شما را برای خرید توسان ۲۰۱۹ التیمیت قانع سازد.

هیوندای توسان 2019

گارانتی ۱۰ ساله تا ۱۶۰ هزار کیلومتر نیز برای این خودرو بسیار اغوا کننده خواهد بود. همچنین نباید سامانه‌های فناورانه نظیر: کروز کنترل تطبیق پذیر،سیستم کمکی نگهدارنده بین خطوط و نیز سقف پانوراما را که برای این خودروی نه چندان گران قیمت، به طور استاندارد در نظر گرفته شده است را نادیده گرفت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل