دلایل عجیب انجمن زمین تخت گرایان در توجیه پدیده ماه خونین

دلایل عجیب انجمن زمین تخت گرایان در توجیه پدیده ماه خونین

انجمن زمین تخت گرایان فرضیه اولیه غلطی را درباره صاف بودن زمین پذیرفته‌اند و در مواجه با پدیده‌های طبیعی مجبورند دلایلی عجیبی برای توجیه آنها بیاورند. پدیده‌ ماه خونین در این زمینه استثنا نبوده و آنها بار دیگر مجبور شده‌اند این پدیده را با ظهور یک شئ خیالی و افتادن سایه آن روی زمین توجیه کنند.

انجمن زمین تخت گرایان با انتشار پستی در وب سایت اختصاصی خود مدعی شده اند که شئ مرموزی در فاصله نزدیکی به خورشید قرار گرفته و سایه آن موجب شده پدیده‌ی ماه خونین رخ دهد.

بر اساس گفته‌های این انجمن، شئ مرموز یاد شده در واقع قمری از خورشید به شمار می‌رود که سالانه دو مرتبه در وضعیت مشابهی قرار می‌گیرد و بدین ترتیب ماه گرفتگی رخ می‌دهد.

در پست جدید این انجمن نوشته شده:

«اینکه ماه طی پدیده‌ی ماه گرفتگی به رنگ قرمز در می‌آید نشان می‌دهد که یک شئ در مقابل نور خورشید قرار گرفته و نور در حین عبور از این مانع موجب می‌شود ماه به رنگ قرمز دیده شود.»

جالب اینجاست که آنها باور ندارد که پدیده‌ی ماه گرفتگی به علت قرار گیری زمین بین ماه و خورشید رخ می‌دهد بلکه کلاً دلیل ایجاد ماه گرفتگی شئ مرموزی که میان ماه و خورشید قرار می‌گیرد و سایه ‌اش را روی ماه می‌اندازد. از نظر این گروه، پدیده مذکور تنها ممکن است سه مرتبه در سال رخ دهد.

آنها دلیل دیده نشدن این شئ را نزدیک بودن آن به خورشید اعلام کرده‌اند و معتقدند این جسم آسمانی در واقع قمری از خورشید محسوب می‌شود. البته شاید از نظر آنها، سیاره‌های عطارد و زهره جزو این اجسام‌ آسمانی به شمار روند.

هفته‌ی گذشته دو پدیده زیبای خسوف و ابر ماه با هم تلاقی پیدا کردند و ساکنین بخشی از زمین شاهد ابر ماه خونین شدند. طی این رویداد به خاطر رسیدن طیف خاصی از نورهای خورشید به ماه، این کره به رنگ نارنجی و قرمز دیده شد و به همین خاطر آن را ماه خونین هم نامیده‌اند.

با اینکه گفته‌های انجمن زمین تخت گرایان با بسیاری از حقایق موجود خوانایی ندارد اما خواندن دلایل توجیهی آنها خالی از لطف نیست.

 

تماشا کنید: پلان؛ آیا زمین تخت است؟

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato