دلایل عجیب انجمن زمین تخت گرایان در توجیه پدیده ماه خونین

انجمن زمین تخت گرایان فرضیه اولیه غلطی را درباره صاف بودن زمین پذیرفته‌اند و در مواجه با پدیده‌های طبیعی مجبورند دلایلی عجیبی برای توجیه آنها بیاورند. پدیده‌ ماه خونین در این زمینه استثنا نبوده و آنها بار دیگر مجبور شده‌اند این پدیده را با ظهور یک شئ خیالی و افتادن سایه آن روی زمین توجیه کنند.

انجمن زمین تخت گرایان با انتشار پستی در وب سایت اختصاصی خود مدعی شده اند که شئ مرموزی در فاصله نزدیکی به خورشید قرار گرفته و سایه آن موجب شده پدیده‌ی ماه خونین رخ دهد.

بر اساس گفته‌های این انجمن، شئ مرموز یاد شده در واقع قمری از خورشید به شمار می‌رود که سالانه دو مرتبه در وضعیت مشابهی قرار می‌گیرد و بدین ترتیب ماه گرفتگی رخ می‌دهد.

در پست جدید این انجمن نوشته شده:

«اینکه ماه طی پدیده‌ی ماه گرفتگی به رنگ قرمز در می‌آید نشان می‌دهد که یک شئ در مقابل نور خورشید قرار گرفته و نور در حین عبور از این مانع موجب می‌شود ماه به رنگ قرمز دیده شود.»

جالب اینجاست که آنها باور ندارد که پدیده‌ی ماه گرفتگی به علت قرار گیری زمین بین ماه و خورشید رخ می‌دهد بلکه کلاً دلیل ایجاد ماه گرفتگی شئ مرموزی که میان ماه و خورشید قرار می‌گیرد و سایه ‌اش را روی ماه می‌اندازد. از نظر این گروه، پدیده مذکور تنها ممکن است سه مرتبه در سال رخ دهد.

آنها دلیل دیده نشدن این شئ را نزدیک بودن آن به خورشید اعلام کرده‌اند و معتقدند این جسم آسمانی در واقع قمری از خورشید محسوب می‌شود. البته شاید از نظر آنها، سیاره‌های عطارد و زهره جزو این اجسام‌ آسمانی به شمار روند.

هفته‌ی گذشته دو پدیده زیبای خسوف و ابر ماه با هم تلاقی پیدا کردند و ساکنین بخشی از زمین شاهد ابر ماه خونین شدند. طی این رویداد به خاطر رسیدن طیف خاصی از نورهای خورشید به ماه، این کره به رنگ نارنجی و قرمز دیده شد و به همین خاطر آن را ماه خونین هم نامیده‌اند.

با اینکه گفته‌های انجمن زمین تخت گرایان با بسیاری از حقایق موجود خوانایی ندارد اما خواندن دلایل توجیهی آنها خالی از لطف نیست.

 

تماشا کنید: پلان؛ آیا زمین تخت است؟

منبع:
dailymail
برچسب ها

مطالب مرتبط

طولانی ترین ماه گرفتگی قرن تا ساعتی دیگر آغاز می شود

ساعت 21 و 44 دقیقه امروز به وقت ایران دلیلی خواهید داشت که سر از روزمرگی ها بر آورده و نگاهی به آسمان بالا سرتان بیندازید؛ زمانی که طولانی ترین ماه گرفتگی قرن به وقوع می پیوندد و تا سحرگاه روز شنبه ادامه می یابد. و دلیل طولانی بودن این اتفاق، شباهت زیادی به دلیل... ادامه مطلب

امشب هاله ای قرمز رنگ به دور ماه پیچیده می شود؛ وقوع همزمان خسوف و «ماه افروخته»

در تاریخ بیست و هفتم سپتامبر یعنی دقیقا امروز، می توانید برای نخستین بار در سی سال اخیر شاهد وقوع همزمان «اَبَر ماه» یا «ماه افروخته» و ماه گرفتگی کامل باشید. به دنبال این اتفاق، ماه به رنگ قرمز در می آید که این مساله در خسوف های مرسوم امری عادی است، اما این رویداد از آن... ادامه مطلب

پدیده ماه گرفتگی امشب، دوشنبه شانزدهم مرداد را از دست ندهید

رئیس انجمن نجوم آماتوری ایران در گفتگو با خبرنگاران، اعلام کرد ماه گرفتگی امشب (دوشنبه 16 مرداد) در تمام کشور قابل رؤیت است. البته این پدیده جزئی بوده و تنها بخشی از ماه درون سایه زمین قرار می گیرد. این ماه گرفتگی رأس ساعت 21:52 امشب به وقت تهران آغاز شده و در ساعت 23:48 با... ادامه مطلب

تقارن ابرماه و ماه گرفتگی کامل در رویداد نادر سماوی

چیزی تا ژانویه (دی-بهمن) نمانده و آنطور که اخترشناسان گفته اند در این زمان، ابرماه با یک خسوف کامل مقارن می شود و شاهد پدیده ای به نام ابرماه خونی خواهیم بود. این در واقع تنها خسوف کامل (یا ماه خونی) است که در سال ۲۰۱۹ میلادی اتفاق خواهد افتاد. اگر خاطرتان باشد آخرین نمونه... ادامه مطلب

اولین ابرماه ۲۰۱۸ در شب سال نو

اولین ابرماه ۲۰۱۸ در شب سال نوی میلادی یعنی دوازدهم دی‌ماه رخ خواهد داد و قرار است خاص تر از همیشه باشد. اَبَرماه یا «ماه افروختگی» زمانی اتفاق می افتد که ماه در حالت قرص کامل به نزدیک‌ترین فاصلهٔ خود از زمین می‌رسد و درخشان‌تر و بزرگتر از همیشه دیده می‌شود. این پدیده در فرهنگ‌های مختلف نام‌های... ادامه مطلب

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x