هواوی: امسال بزرگترین فروشنده موبایل دنیا خواهیم شد

هواوی: امسال بزرگترین فروشنده موبایل دنیا خواهیم شد

علی رغم فشار روز افزون کشورهای غربی بر کمپانی هواوی به بهانه دغدغه های امنیتی، این شرکت ابراز امیدواری کرده که در سال میلادی جاری به بزرگترین فروشنده موبایل در دنیا تبدیل شود.

این شرکت در سال میلادی گذشته با رشد چشمگیر ۵۰ درصدی رکورد فروش ۵۲ میلیارد دلاری را از خود بر جای گذاشته است. ۴۸ درصد از کل فروش این غول چینی به تلفن های هوشمند مربوط می شود که برای نخستین بار از کسب و کار زیرساخت شبکه آنها پیشی گرفته است. با توجه به رشد نسل پنجم شبکه های ارتباطی و عرضه موبایل های سازگار با آن در ماه های پیش رو، آنها چشم انتظار رشد بیشتر در سال ۲۰۱۹ هستند. بزرگترین فروشنده موبایل

هواوی همین حالا بزرگترین عرضه کننده زیرساخت های شبکه و در عین حال دومین فروشنده بزرگ موبایل در جهان است و با اپل فاصله زیادی دارد. کمپانی کوپرتینویی که تجربه قابل توجهی در زمینه موبایل دارد، در آخرین سه ماهه ۲۰۱۸ شاهد افت قابل توجهی بود که از دلایل آن باید به نبرد تجاری ایالات متحده و عدم نوآوری قابل توجه برای جذب مشتری اشاره کرد. از سوی دیگر سامسونگ و ال‌جی نیز با هشدار در مورد افت درآمدهای سال ۲۰۱۸ سرمایه گذاران خود را شوکه کردند.

هواوی از مدت ها قبل توسط کشورهای غربی از جمله آمریکا و کانادا به جاسوسی از کاربران و سازمان ها به نیابت از دولت پکن متهم شده است. این شرکت با رد این ادعاها خواستار ارائه مدارک مستدل و انتشار عمومی آنها شده اما تا کنون شاهد چنین رویدادی از سوی غربی ها نبوده ایم. در آخرین نمونه از این فشارها دانشگاه های آمریکایی اعلام کردند برای حفظ کمک های فدرال تجهیزات هواوی را کنار گذاشته و از فروشندگان دیگری ابزارهای ارتباطی را خریداری خواهند کرد.

در عین حال «ریچارد یو»، مدیرعامل شرکت با اشاره به فروش بیش از ۲۰۰ میلیون موبایل در سال گذشته تاکید کرده که این شرکت می تواند در سال جاری یا حداکثر سال آینده به بزرگترین فروشنده موبایل در جهان بدل شود.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato