عملکرد رویایی پورشه کررا S جدید در پیست نوربرگ رینگ

عملکرد رویایی پورشه کررا S جدید در پیست نوربرگ رینگ

پورشه در نمایشگاه لوس آنجلس از نسل جدید محصول افسانه ای خود یعنی ۹۱۱ در دو مدل کرراS و کررا ۴S رونمایی کرد. حال طبق اعلام پورشه نسل جدید کررا S حداقل ۵ ثانیه سریع تر یک دور پیست نوربرگ رینگ آلمان ملقب به جهنم سبز را طی می کند. همین مدل در نسل قبلی برای طی کردن یک دور در این پیست به ۷ دقیقه ۳۰ ثانیه زمان احتیاج داشت.

نسل جدید ۹۱۱ با افزایش قدرت ۳۰ اسب بخاری حداکثر قدرتی معادل ۴۵۰ اسب بخار دارد. این نیرو توسط موتور ۶ سیلندر تخت تویین توربو ۳ لیتری تولید می شود. همچنین پورشه در نسل جدید از جعبه دنده ۸ سرعته PDK (مخفف جعبه دنده های دو کلاچه پورشه) که از مدل پانامرا به عاریت گرفته شده بهره می برد.

پورشه اعلام کرده است که دلیل اصلی استفاده از این جعبه دنده به جای نمونه ۷ سرعته نسل قبلی، فاصله بسیار زیاد ضریب دنده بین دنده های ۶ و ۷ بوده است. این مسئله در جعبه دنده ۸ سرعته به دلیل تقارن و برابری موجود بین دنده های ۵ تا ۸ از بین رفته است. این جعبه دنده در دنده ۸ ضریب مشابه ای با دنده ۷ نسل قبلی دارد. به همین دلیل با کوتاه تر شدن ضرایب دنده امکان شتاب گیری سریع تر خودرو ممکن می شود.

پورشه

دلیل دیگر این است که این جعبه دنده از نوع الکترو-هیدرولیکی است. جعبه دنده نسل گذشته ۹۱۱ از نوع تمام مکانیکی بوده است. این مسئله سبب شده که امکان استفاده از پارک خودکار با کمک  از یک اپلیکیشن بر روی موبایل میسر شود.

مورد دیگر این است که این نسل در مدل هیبریدی نیز عرضه خواهد شد و باید دید که عملکرد آن در پیست های اتومبیل رانی چگونه خواهد بود. نسل گذشته ۹۱۱ در بالاترین مدل های آن یعنی GT2 RS و GT3 RS با ثبت رکوردهای استثنایی در پیست نوربرگ رینگ آلمان به عنوان هدف اصلی دیگر خودروسازان برای شکستن رکوردهای این شرکت اشتوتگارتی تبدیل شده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato