گروه پیشگامان تحول: اتاق هوشمند شعار اصلی راه کاری ما خواهد بود

گروه پیشگامان تحول: اتاق هوشمند شعار اصلی راه کاری ما خواهد بود

گروه پیشگامان تحول که در انتخابات اتاق تهران شرکت کرده است، عصر روز گذشته (۸ اسفند ماه) در هتل لاله تهران در یک نشست خبری از برخی اهداف خود رونمایی کرد و از همه فعالین بازرگانی خواستار شرکت در انتخابات شد.

پیشگامان تحول

به گزارش دیجیاتو «علی عسگر اولادی» در این نشست ضمن تاکید به این دعوت از همگی خواست که به کل لیست پیشگامان تحول رای بدهند تا آنها بتوانند تمامی اهداف خود را برای آینده اقتصادی کشور رقم بزنند. پیشگامان تحول که یکی از بانیان جداکننده اتاق بازرگانی تهران از اتاق بازرگانی کشور بوده گروهی است که بنا به گفته اعضای آن مطالبه‌گر، صادق و جسور بوده و باید به همه اصناف در آن توجه شود.

«احمد ترک نژاد» از اعضای این گروه، معتقد است که شفافیت، پاسخگویی و مبارزه با فساد باید انجام شود و نباید اینطور باشد که فردی بی پول به اتاق بیاید و پولدار از اتاق بیرون برود. او در همین رابطه گفت: «شعار ما اقتصاد و بنگاه هوشمند است و باید توسعه کارآمدی درون اتاق رخ بدهد.»

به گفته ترک نژاد اتاق بازرگانی باید روی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط متمرکز شود چرا که در شرایط تحریم اقتصادی ایران لازم است به این کسب و کارها نگاه دقیق‌تری بشود. او باور دارد که کسب‌وکارهای کوچک منشا رشد اقتصاد هستند و کمتر تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گرفته‌اند:

«کسب‌وکارهای کوچک اما تحت تاثیر ۵ مورد آزار دهنده داخلی هستند، مسائل مالیاتی، تامین اجتماعی، نظام بانکی، نظام گمرک و حوزه روابط کار و کارگری. بنگاه هوشمند که شعار اصلی گروه پیشگامان تحول است سعی دارد این معضلات را حل و فصل کند و مطالبات کسب‌وکارها را پیگیری کنیم.»

پیشگامان تحول

به گفته ترک نژاد برقرار ارتباط واحد بین دولت و صاحبان کسب‌وکار و جامعه، می‌تواند مهمترین وظیفه اتاق تلقی شود.

«رحمت الله قیصری» نیز بنگاه‌های اقتصادی کوچک را صاحبان اصلی اتاق‌های بازرگانی معرفی کرد و گفت یک نهاد غیردولتی و با رویکرد بخش خصوصی باید اتاق را اداره کند: «با این تغییر نگرش می‌خواهیم جلو بیاییم و بخش خصوصی را وارد اتاق کنیم تا با نگاه و نگرش این افراد اتاق هدایت شود. صداقت و شفافیت باید در حد اعلا در اتاق بازرگانی وجود داشته باشد.»

پیشگامان تحول

«جمشید عدالتیان شهریاری» از دیگر اعضای این گروه فرق پیشگامان تحول با سایر گروه‌ها را بر این دانست که آنها قصد اداره کردن اتاق را ندارند بلکه می‌خواهند آن را تغییر داده و با یک دگرگونی اتاق را به سمت بهبود اقتصاد کشور هدایت کنند:

«ما بیشتر از تحریم‌ها دچار تهاجم اقتصادی یک کشور علیه ما هستیم که تهاجم هوشمندی هم شده چرا که روی دیگر جوامع بین‌المللی هم اثر گذاشته اما ما باور داریم که یک تهاجم هوشمند، دفاع هوشمند می‌طلبد و می‌خواهیم با هوشمندسازی و شفافسازی اتاق این مشکل را برطرف کنیم.»

پیشگامان تحول

عدالتیان شهریاری وعده داد که در صورت حضور تمامی اعضای گروه پیشگامان تحول، این مهم میسر خواهد شد و اتاق بازرگانی با یک دگردیسی همراه خواهد شد که به اعتلای اقتصاد کشور کمک خواهد کرد. به گفته او این موضوع در شرایط اقتصادی بحرانی کنونی، بسیار مهم خواهد بود.

گفتنیست انتخابات اتاق بازرگانی تهران یازدهم اسفند ماه در هتل لاله تهران برگزار می‌شود و تمامی افرادی که دارای کارت بازرگانی هستند می‌توانند در این انتخابات شرکت کرده و آینده اقتصادی کشور را رقم بزنند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato