در ساکت‌ترین اتاق ۱.۵ میلیون دلاری دنیا چه می‌گذرد؟

در ساکت‌ترین اتاق ۱.۵ میلیون دلاری دنیا چه می‌گذرد؟

در ساکت‌ترین اتاق ۱.۵ میلیون دلاری دنیا چه می‌گذرد؟

مایکروسافت ۱.۵ میلیون دلار هزینه کرده تا ساکت‌ترین اتاق دنیا را در کمپ اختصاصی خود بسازد. شرکت ردموندی از این اتاق که «تالار سکوت» لقب گرفته برای تست هدفون و گجت‌های صوتی یا بهینه سازی صدای کلیک ماوس استفاده می‌کند.

ساکت‌ترین اتاق دنیا

شاید برایتان سوال پیش بیاید که مایکروسافت چگونه از این اتاق بهره می‌برد؟ به همین دلیل سعی کردیم مطلبی در این زمینه جمع آوری کنیم و مشخص سازیم که در اتاق بی پژواک ۱.۵ میلیون دلاری مایکروسافت چه می‌گذرد.

البته ماندن در این اتاق عجیب آنچنان هم تجربه‌‌ی خوشایندی نیست چرا که تا به حال شخصی نتوانسته بیشتر از ۴۵ دقیقه در این اتاق بی پژواک دوام آورد. از مشکلات پیش آمده برای حاضرین این اتاق می‌توان به صدای زنگ گوش و حالت تهوع اشاره کرد. برخی مدعی شده اند که با وارد شدن به این اتاق حتی شنیدن صدای تنفس نیز برایشان غیرقابل تحمل شده.

این اتاق بی پژواک ۴۰ متر مربع مساحت دارد و ۶ لایه دیوار بتنی آن را از فضای پیرامونش جدا می‌کند. هر لایه از این دیوار ۳۰ سانتیمتر ضخامت دارد و بدین ترتیب قطر دیوار‌های این اتاق به ۱۸۰ سانتیمتر می‌رسد.

دیوار‌ها، کف و سقف این اتاق بی پژواک توسط قاچ‌های بزرگی از جنس فوم فایبرگلاس پوشانده شده تا از ایجاد هرگونه اکو یا انعکاس صدا جلوگیری شود. همچنین این تالار روی ۶۸ فنر محرک لرزشی سوار شده تا از ورود هر گونه آلودگی صوتی به آن جلوگیری شود.

ساکت‌ترین اتاق دنیا

بدین ترتیب مایکروسافت موفق شده تا اتاقی بسازد که می‌تواند از ورود یا خروج ۱۲۰ دسی بل صدا جلوگیری کند. این رقم بدین معنی است که اگر بیرون اتاق یک موتور جت نیز شروع بکار کند، سکوت داخل اتاق را نمی‌شکند و کسی متوجه آن نخواهد شد.

Chris Kujawski طراح اصلی تیم گجت‌های مایکروسافت مدعی شده که در همین کمپ، ۷ تالار سکوت دیگر وجود دارد و بطور کلی کمپانی ردموندی ۲۵ اتاق بی پژواک دیگر نیز در اختیار خود دارد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل