معرفی اولیه برابوس 900؛ پاسخ دندان شکن مرسدس بنز به ب ام و آلپینا B7 [تماشا کنید]

معرفی اولیه برابوس 900؛ پاسخ دندان شکن مرسدس بنز به ب ام و آلپینا B7 [تماشا کنید]

شرکت برابوس که تیونر مورد اعتماد مرسدس بنز محسوب می شود، اخیرا به سراغ لوکس ترین سدان اشتوتگارتی ها یعنی مایباخ S650 رفته و با ایجاد تغییراتی در بخش های مختلف فنی و ظاهری، توانایی های آن را ارتقا داده است. این تغییرات در قالب یک پکیج قابل انتخاب بوده و ماحصل آن بزودی در نمایشگاه خودروی ژنو در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

معرفی این پکیج را از موتور شروع می کنیم، جایی که با بهینه سازی های انجام شده در موتور ۶ لیتری V12، قدرت آن به ۹۰۰ اسب بخار و گشتاورش به ۱۵۰۰ نیوتن متر بر افزایش یافته است.

e8d828f9-2019-mercedes-maybach-s650-brabus-900-tuning-11

برای درک بهتر این ارقام بد نیست اشاره کنیم موتور مرسدس مایباخ S650 در حالت استاندارد می تواند ۶۲۱ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. با این موتور مایباخ S650 برای رسیدن به سرعت ۶۰ مایل (۹۷ کیلومتر) در ساعت به ۴.۶ ثانیه زمان نیاز دارد، حال آنکه در نسخه تیونینگ برابوس این زمان احتمالا به حدود ۴ ثانیه کاهش می یابد.

به گفته برابوس این سدان سوپر لوکس ۹۰۰ اسب بخاری در هر صد کیلومتر ۱۱.۹ لیتر سوخت مصرف می کند، رقمی که در صورت تحقق بسیار قابل تحسین خواهد بود. این خودرو در هر کیلومتر ۲۷۹ گرم دی اکسید کربن از خود بر جای می گذارد.

برابوس 900

همانطور که در ویدیوی ضمیمه شده می توانید مشاهده فرمایید، دامنه تحولات در نمای ظاهری محدود بوده و پیدا کردن تفاوت ها میان مرسدس مایباخ S650 و دست پرورده برابوس نیاز به دقت دارد. اضافه شدن لوگوی برابوس، تعویض سپر و جلوپنجره با نمونه های جدید و استفاده از رینگ های متفاوت برخی از ویژگی های ظاهری برابوس ۹۰۰ هستند.

پیش تر و در سال ۲۰۱۷ نیز مهندسین تیونر آلمانی پکیجی را برای مرسدس مایباخ S650 ارایه کرده بودند که البته در مقایسه با نمونه فعلی آثار خفیف تری داشت. گفتنی است برابوس ۹۰۰ پنجم ماه مارس در نمایشگاه خودروی ژنو رسما پرده برداری خواهد شد.

 

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato