بسته های اینترنتی همراه اول دستخوش تغییرات شد

بسته‌های اینترنتی همراه اول دستخوش تغییراتی شده و این تغییرات باعث شده که بسته‌های بلند مدت شش ماهه و یکساله از لیست بسته‌های اینترنتی این اپراتور حذف شود. همراه اول در تعریف بسته‌های اینترنتی جدید خود تقریبا اکثر بسته‌های بلند مدت خود را حذف کرده و بسته‌هایی با حجم کمتر و مدت زمانی کوتاه‌تر در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

تغییرات بسته‌های اینترنتی همراه اول بیشتر از همه متوجه کاربران پرمصرف شده و بیشتر انتقادات نیز از سمت و سوی همین کاربران ارائه شده است؛ افرادی که با خرید بسته‌های طولانی مدت زمانی در حقیقت خواستار حجم (گیگ) بیشتر بودند و حالا مجبور هستند بسته‌های خود را به صورت تقطیع شده خریداری کنند؛ البته ناگفته نماند گزینه انصراف نیز در این میان برای تمامی کاربران وجود دارد.

بسته های اینترنتی همراه اول

سرور ابری

همراه اول به مشترکینی که پیش‌تر بسته‌های حذف شده را خریداری کرده‌اند پیامکی ارسال کرده و به آنها ضمن اطلاع رسانی خبر تغییرات حاصل شده در بسته‌ها، پیشنهادات گوناگونی برای جایگزین کردن بسته اینترنتی‌شان با پکیج‌های دیگر عرضه شده توسط این اپراتور در زمان تمدیدشان داده است. آنطور که به نظر می‌رسد همراه اول صرفا اجازه تمدید بسته‌های قدیمی که حالا از سیستم حذف شدند را نمی‌دهد و آنطور که این مجموعه می‌گوید این موضوع یک روال همیشگی بوده و هر از چند گاهی بنا به سیاست‌های داخلی‌شان رخ می‌دهد.

به گفته مسئولان همراه اول، اپراتورهای موبایل بسته به تغییرات سیاستی و مارکتینگی خود، بسته‌های اینترنت خود را دستخوش یک سری تحولات می‌کنند و هزینه‌ها در آن چندان زیاد نمی‌شود و این تغییرات نیز با نگاهی به نوع عمده مصرف کاربران صورت می‌گیرد. آنها باور دارند که تغییر بسته‌ها به گران شدن آنها منجر نشده و شیب قیمت‌ها کمی بالا رفته است.

بسته های اینترنتی همراه اول
برخی کاربران معتقدند که بسته‌های اینترنتی خریداری شده توسط آنها به خاطر قانونی که چند روز آینده اجرایی خواهد شد نباید لغو شود.

برخی از بسته‌های پرطرفدار این اپراتور مانند بسته‌های شبانه همچنان فعال بوده و برخی از بسته‌های دیگر مانند بسته ۷۰ گیگابایتی یک ساله حذف شده‌اند. حذف بسته‌ها و معرفی بسته‌های جدید امری است که در چند ماه اخیر برای اپراتورها چند باری رخ داده و تغییرات فعلی نیز بار دیگر واکنش کاربران را در پی داشته است. در حال حاضر بیشترین مدت زمانی در بسته‌های همراه نهایتا ۴ ماهه است و دیگر خبری از بسته‌های شش ماهه و یکساله نیست؛ موضوعی که شاید در روزهای آتی و با تغییرات سیاست‌های جدید بازهم عوض شود و احتمال بازگشت این بسته‌ها دور از ذهن نیست.

در پایان شایان ذکر است که قیمت بسته‌های اینترنتی ارتباطات سیار با وجود نرخ فعلی، همچنان از نظر ISPها بسته‌های ارزانی هستند و از سوی همین شرکت‌ها به متهم به ارزان فروشی (دامپینگ قیمتی) می‌شوند.

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟