هرآنچه از ستاره ساز آلمانی می خواهید؛ رونمایی از مرسدس AMG GT R Roadster در نمایشگاه ژنو

هرآنچه از ستاره ساز آلمانی می خواهید؛ رونمایی از مرسدس AMG GT R Roadster در نمایشگاه ژنو

هرآنچه از ستاره ساز آلمانی می خواهید؛ رونمایی از مرسدس AMG GT R Roadster در نمایشگاه ژنو

مرسدس رسما در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ از مدل مرسدسAMG GT R Roadster رونمایی کرد. این مدل به صورت تولید محدود بوده و تنها ۷۵۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد. قوای محرکه این مدل همانند برادر کوپه خود است. به عبارت دیگر این مرسدس جدید از یک موتور ۴ لیتری ۸ سیلندر دو توربو با حداکثر قدرت ۵۷۷ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۶۹۹ نیوتن متر به همراه یک جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه که در محور عقب قرار داشته و نیرو را تنها به همان چرخ ها ارسال می کند بهره می برد.

این رودستر برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۳.۶ ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعت آن به ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت می رسد.

به واسطه این خودرو می توان ادعا کرد که زبان طراحی خشن مدل کوپه به مدل رودستر نیز راه پیدا کرده است. بال بزرگ عقب که به صورت ثابت طراحی شده است، سیستم تعلیق با قابلیت تطبیق پذیری و فراهم آمدن امکان تنظیمات رانندگی مختلفی و همچنین ویژگی فرمان دادن چرخ های عقب از جمله مواردی که می توان به واسطه آن ها این ادعا را اثبات کرد.

در بخش جلویی خودرو اسپویلر فعال در کنار جلو پنجره عظیم الجثه آن به چشم می خورد. در بخش انتهایی نیز دیفیوزر بزرگ در کنار خروجی اگزوز طراحی این بخش را تکمیل می کند. با توجه به پهن تر بودن خودرو به نسبت مدل پایه یعنی GT C Roadster امکان قرار دادن چرخ های آلیاژی سبک وزن به ابعاد ۱۹ اینچ در جلو و ۲۰ اینچ در عقب این خودرو میسر است. سایز لاستیک ها نیز که از نوع میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲ است در جلو ۲۷۳/۳۵ و در عقب ۳۲۵/۳۰ است.

مکانیزم سقف تغییری به نسبت مدل عادی تغییری نکرده است و وزن خودرو به ۱۷۱۰ کیلو گرم رسیده است. مدل رودستر در حدود ۸۰ کیلوگرم وزن بیشتری به نسبت مدل کوپه دارد.

برای افزایش مقاومت شاسی و صلب بودن آن از فلز ضخیم تر استفاده شده است همچنین نگه دارنده های اضافی برای داشبورد نیز برای این بخش تعبیه شده است.

مرسدس
امکان انتخاب انواع پکیج ها شامل ترمزهای کامپوزیتی و تریم فیبر کربن نیز برای این مدل در نظر گرفته شده است.

قیمت این مدل از حدود ۱۵۸ هزار پوند آغاز می شود و شماره تولید هر مدل بر روی یک پلاک نصب شده بر روی داشبورد حک خواهد شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل