مشخصات نهایی ابر خودرو فوق العاده استون مارتین والکری اعلام شد

همین اول کار اصل قضیه را برایتان بگوییم بهتر است. والکری خارق العاده ترین خودروی شرکت انگلیسی استون مارتین که توسط آدرین نویی طراح افسانه ای خودروهای فرمول یک و تیم ردبول در یک همکاری مشترک طراحی شده، حداکثر قدرتی برابر با 1160 اسب بخار و حداکثر گشتاوری برابر 900 نیوتن متر دارد.

موتور خورجینی و 12 سیلندر تنفس طبیعی ساخت شرکت کازورث این خودرو که اخیرا تصاویری از آن بر روی داینومتر نیز منتشر شده است، در حدود 6.5 لیتر حجم دارد و به تنهایی توانایی تولید 1000 اسب بخار در دور موتور رعب آور 10.500 rpm را دارد. حداکثر گشتاور این موتور نیز 740 نیوتن متر در دور 7000 rpm است.

استون مارتین

این موتور یادآور موتورهای دور بالای دهه 90 میلادی فرمول یک است که البته بیش از دو دهه فن آوری های مختلف بر روی آن توسعه داده شده است. شرکت ریماک نیز بخش هیبریدی قوای محرکه والکری را توسعه داده است. موتور الکتریکی این ابر خودرو تولیدی استون مارتین توانایی تولید حداکثر قدرت 160 اسب بخار و 280 نیوتن متر گشتاور را دارد. این موتور در کنار قوای محرکه اصلی بنزین سوز امکان آتش بازی فراوانی را به والکری خواهد داد.

25460bf0-aston-martin-valkyrie-daniel-ricciardo-max-verstappen-red-bull-2-768x555

سیستم هیبریدی توسط یک سازوکاری مشابه سیستم خودروهای فرمول دارد یعنی به کمک سیستم موسوم به بازیابی انرژی جنبشی (KERS) شارژ خواهد شد. این سیستم از انرژی تلف شده در حین ترمزگیری ها و کاهش سرعت برای شارژ باتری ها استفاده می کند.

لازم به ذکر است که موتور خودرو که به ازای هر لیتر 153.8 اسب بخار قدرت تولید می کند تا 11.100 rpm دور می خورد که به خودی خود رکورد دور خوردن موتورهای شهری را خواهد شکست.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟