این میکروبیولوژیست توجه ۶۰ هزار کاربر اینستاگرام را به دنیای آغازیان جلب کرده است

یک میکروبیولوژیست موفق شده از دنیای شبکه های اجتماعی استفاده کند و توجه کاربران زیادی را به دنیای مرموز میکروب ها جلب کند. هانتر هاینز با نام کاربری microbialecology در اینستاگرام موفق شده ۶۰ هزار فالوور پیدا کند و تصاویر یا ویدیو های زیادی از میکروارگانیسم به اشتراک بگذارد.

این دانشجوی دکترای دانشگاه بورموث بریتانیا موفق شده از میکرو ارگانیسم‌ ها، تصاویر و ویدیو‌ هایی ثبت کند و آنها را با بزرگ نمایی ۴۰ تا ۱۰۰۰ برابری در اینستاگرام منتشر کند.

جانواران کوچکی نظیر مژک‌داران، کرم‌ها و Tardigrades سوژه محتوای اینستاگرامی این میکروبیولوژیست را تشکیل می‌دهند. Tardigrades که به آنها خرس‌های آبی نیز گفته می‌شود، در واقع یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین موجودات زنده جهان به شمار می‌روند که می‌تواند در شرایط بسیار سخت نیز زنده بمانند.

علاوه بر این محقق اینستاگرامی مذکور، به آزمایش ارگانیسم‌ تک سلولی مژه داران نیز پرداخته و تنوع زیستی آنها را در اکو سیستم آب شیرین بررسی کرده است. این موجودات در واقع به گروه اولیه ارگانیسمی به نام تک‌یاختگان تعلق دارند که از اندام‌هایی شبیه به مژه برای حرکت خود استفاده می کنند.

هانتر هاینز درباره‌ی این ویدیو‌ها می‌گوید:

«تصاویر و ویدیو های اکانت اینستاگرام من نشان می‌دهد که این موجودات کوچک جالب، چگونه در شرایط عادی حرکت می‌کنند. مشاهده رفتار این موجودات در این تصاویر و ویدیو ها بسیار بهتر از هر کتاب یا متون علمی دیگریست. بسیاری از کاربران اینستاگرام، برای اولین بار است که با چنین موجوداتی مواجه می‌شوند و من امیدوارم محتوای من موجب شود تا افراد زیادی به میکروبیولوژی علاقه‌مند شوند.»

او هم اکنون دوره دکترای خود را در دانشگاه بورموث می‌گذارند اما بیشتر این آزمایش ها در فلوریدای آمریکا انجام داده است. محتوای این پروفایل طی یک هفته، ۱.۴ میلیون بازدید داشته و برخی از ویدیو های چندین مرتبه توسط دیگر کاربران به اشتراک گذاشته شده است.

منبع:
dailymail
برچسب ها

مطالب مرتبط

اینستاگرام بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری، سلامت ذهنی افراد جوان را تهدید می کند

بنابر گزارشی از سوی انجمن سلامت عمومی انگلیس، اینستاگرام مضرترین اپلیکیشن شبکه اجتماعی برای سلامت ذهن افراد جوان است و اسنپچت هم با فاصله کمی در رده دوم قرار دارد. این انجمن، نزدیک به 1500 نوجوان و جوان 14 الی 24 ساله را مورد نظرسنجی قرار داده تا متوجه شود که پلتفرم های شبکه اجتماعی،... ادامه مطلب

نیم ساعت استفاده روزانه از اینستاگرام یا فیسبوک افسردگی می‌آورد

دانشمندان در پروژه‌ی تحقیقاتی جدید خود اثبات کردند که استفاده از شبکه های اجتماعی، افسردگی و حس تنهایی برای افراد به وجود می آورد. آنها پس از بررسی عادت‌های عده‌ای دانش آموز  متوجه شده‌اند که میان مدت زمان آنلاین بودن در شبکه‌هایی نظیر فیسبوک، اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر و سلامت ذهنی رابطه عکس... ادامه مطلب

مجردها رنگ‌های کمتری در پست های اینستاگرامشان بکار می‌برند

پژوهشگران در تحقیقات جدیدشان متوجه شده اند که کم بودن میزان رنگ استفاده شده در پست‌های کاربران می‌تواند نشانه‌هایی از تنهایی آنها باشد چرا که مجرد‌ها رنگ های کمتری در عکس‌هایشان استفاده می‌کنند. برای این تحقیق، در ابتدا پرسش نامه‌ای به ۱۷۹ نفر دانشجو داده شد تا صفات شخصیتی و میزان رضایت از زندگی آنها پرسیده... ادامه مطلب

سلفی گرفتن زیاد بیانگر خودشیفتگی است

محققان با پروژه تحقیقاتی جدید، متوجه شده‌اند که استفاده مفرط از شبکه ‌های اجتماعی به خصوص انتشار عکس‌ها و سلفی های زیاد می تواند بیانگر خود شیفتگی اشخاص باشد. بر اساس این تحقیقات افرادی که بیش از حد سراغ شبکه ‌های اجتماعی نظیر توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و اسنپ چت می‌روند، طی ۴ ماه، به میزان ۲۵ درصد رفتار... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x