این گوشی صاحبش را از مرگ با تیر کمان نجات داد

این گوشی صاحبش را از مرگ با تیر کمان نجات داد

طی سال‌های اخیر اتفاقاتی نظیر منفجر شدن گوشی‌ها مشکلات زیادی را برای کاربران آن‌ها به وجود آورده اما اخیرا آیفون فردی استرالیایی از اصابت تیر به صورت او جلوگیری کرده است.

این فرد ۴۳ ساله توسط مهاجمی در خارج از خانه خود مورد هدف قرار گرفته است. او برای تصویربرداری از فرد مهاجم گوشی را از جیب خود در آورده و در همین لحظه تیر کمان به دستگاه برخورد کرده و از اصابت مستقیم آن به سر این شخص خوش‌شانس جلوگیری می‌کند.

البته تیر سرانجام از آیفون گذشته اما با نیروی کمتری به صورت این فرد برخورد کرده و تنها کمی صورت او را خراش می‌دهد. در حال حاضر فرد مهاجم توسط پلیس استرالیا شناسایی و دستگیر شده است. جدا از این موارد، برخی از منابع می‌گویند گوشی فردی که مورد تهاجم قرار گرفته مدلی از آیفون بوده و برخی دیگر هنوز به مشخصات دقیق این گوشی اشاره نکرده‌اند.

نجات جان انسان‌ از تیر و گلوله ویژگی‌ گوشی‌های هوشمند نیست اما ساعت‌های هوشمند اپل حفاظت از سلامتی کاربر را به عنوان بخشی از وظیفه خود انجام می‌دهند. برای مثل مدتی پیش اپل واچ جان نوجوانی ۱۸ ساله را بعد از آن‌که ضربان قلب او به ۱۹۰ تپش بر دقیقه رسیده بود نجات داد. چنین اتفاقی برای تعداد دیگری از کاربران اپل واچ نیز رخ داده است.

در ضمن، سری جدید اپل واچ از سیستم تشخیص افتادن هم بهره می‌برد که همین ویژگی هم مدتی پیش جان فردی مسن را با گزارش کردن وضعیت سلامتی این شخص به پلیس نجات داده بود.

آیا شما هم تجربه‌ای مشابه موارد بالا هنگام استفاده از گوشی یا ساعت هوشمند خود دارید؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato