جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

نگاهی به قابلیت‌ های جدید اپلیکیشن مخصوص رانندگان ماکسیم

تاکسی اینترنتی ماکسیم کار خود را از سال ۹۶ آغاز کرد؛ زمانی که اسنپ و تپ‌سی جای پایشان را در میان سرویس‌های درخواست آنلاین خودرو محکم کرده بودند و کارپینو، سرویس متصل به تاکسی‌های سنتی به تصاحب بازار از دست شرکت‌های خصوصی می‌اندیشید.

ماکسیم از گسترش خدمت‌رسانی این مجموعه به ۱۰۰ شهر ایران خبر می‌دهد

در چنین شرایطی موفقیت ماکسیم که روس‌ها سرمایه‌گذارانش را تشکیل می‌دادند تقریبا دور از انتظار به نظر می‌رسید، اما آمار و ارقام حرف‌های دیگری برای گفتن دارند. «آرمین کریمی» مدیر توسعه ماکسیم در گفتگو با دیجیاتو از گسترش خدمت‌رسانی این مجموعه به ۱۰۰ شهر ایران خبر داده که برای سرویس‌های این حوزه یک رکورد محسوب می‌شود.

شکی نیست که رسیدن به این آمار قابل توجه، اتفاقی نبوده. تیم ماکسیم ضمن گسترش پوشش‌دهی شهرها قابلیت‌های جدیدی را هم برای اپلیکیشن مسافر و هم اپلیکیشن راننده تدارک دیده که همگی در دستیابی به این موفقیت نقش داشته‌اند. در مقاله پیش رو، به بعضی قابلیت‌های اپلیکیشن رانندگان پرداخته‌ایم که می‌توانند نقش موثری در افزایش استقبال از ماکسیم میان افراد جویای کار داشته باشند. برای آشنایی با این قابلیت‌ها در ادامه با ما همراه باشید.

زنجیره درخواست‌ها و امکان انتخاب دستی محل مسافرگیری

ماکسیم

نمایی از جدیدترین نسخه اپلیکیشن رانندگان ماکسیم

زنجیره درخواست‌ها یکی از قابلیت‌هایی است که ماکسیم آن را مزیت رقابتی خود و عامل مشوقی برای استقبال رانندگان از این اپلیکیشن توصیف می‌کند. به لطف این سیستم، با انجام هر سفر و رسیدن راننده به مقصد، درخواست بعدی از همان ناحیه مقصد برای او ارسال می‌شود.

به عنوان مثال اگر مقصد راننده محله گیشا است، پیش از رسیدن به مقصد درخواست‌‌های آن محله به او پیشنهاد می‌شوند. این باعث می‌شود که راننده بتواند با کمترین اتلاف وقت مفیدترین تایم کاری را پشت سر بگذارند.

ماکسیم

به گفته مدیر محصول ماکسیم، در اپلیکیشن رانندگان دو حالت برای تأیید سفر وجود دارد. حالت اول، پیشنهاد اتوماتیک است که «نزدیک‌ترین» مسافری که درخواست سفر کرده را به راننده پیشنهاد می‌دهد. اما با غیر فعال کردن پیشنهادات اتوماتیک، رانندگان ماکسیم می‌توانند به فهرست درخواست‌ها از مناطق اطراف دسترسی داشته و لزوما به نزدیک‌ترین مسافر محدود نباشند. همانطور که در اسکرین‌شات مشاهده می‌کنید، اپلیکیشن رانندگان ماکسیم به راننده اجازه می‌دهد که مسافر را از محله مورد نظر خودش انتخاب کند. در این حالت تمام درخواست‌ها از کلیه مناطق یک شهر، به فرض تهران در اختیار راننده قرار می‌گیرد تا به طور دستی از بین‌ آن‌ها منطقه‌ دلخواه را انتخاب نماید.

طبیعتا این ویژگی‌ها با دادن حق انتخاب کامل به رانندگان می‌توانند در افزایش رضایتمندی آن‌ها از سرویس ماکسیم نقش مؤثری داشته باشند. با این وجود، رانندگان باید بدانند که در سفرهایی که از فهرست درخواست‌ها انتخاب می‌کنند ۱۳ درصد حق کمیسیون از آنان دریافت می‌شود و این در حالیست که پیشنهادات دریافتی اتوماتیک فقط ۱۰ درصد حق کمیسیون دارند.

تماس رایگان بین راننده و مسافر

ماکسیم

«آرمین کریمی» مدیر توسعه ماکسیم از ویژگی‌های جدید اپلیکیشن رانندگان به دیجیاتو می‌گوید

یکی از مشکلات رایج سرویس‌های آنلاین درخواست خودرو، هماهنگی میان مسافر و راننده‌هاست. حتما برایتان پیش آمده که در خیابان شلوغی منتظر خودرو بوده‌اید و راننده علیرغم آگاهی از موقعیت جغرافیایی شما نتوانسته‌ پیدایتان کند و در نهایت با هماهنگی تلفنی موفق به انجام این کار شده‌اید.

طبیعتا این تماس‌های تلفنی هزینه دارند. اما ماکسیم در اپلیکیشن اندروید رانندگان خود تصمیم گرفته که این مشکل را با راه‌اندازی یک سرویس‌ تماس درون‌برنامه‌ای و رایگان برطرف کند. کریمی می‌گوید که این سرویس در فاز نخست برای اپلیکیشن اندروید رانندگان ارائه شده و بعد‌ها به اپلیکیشن مسافران هم اضافه می‌شود. مدیر توسعه‌ ماکسیم، از فواید راه‌اندازی چنین سرویسی در اپلیکیشن به دیجیاتو می‌گوید:

«راننده‌ها در استفاده از این قابلیت، شماره مسافر را نمی‌بینند و می‌توانند با او به طور رایگان ارتباط برقرار کنند. طبیعتا این موضوع با کاهش هزینه‌های تماس برای رانندگان موجب افزایش درآمدهای آنان می‌شود. ضمنا با استفاده از تماس رایگان میزان کنسل شدن سفرها که ممکن است به خاطر پیدا نکردن مسافر یا ارسال لوکیشن اشتباه اتفاق بیفتد هم کاهش پیدا می‌کند.»

کریمی در کنار این موضوع، امکان درخواست تاکسی از طریق سامانه تلفنی ۱۶۱۱ را هم جزو مزایای رقابتی ماکسیم توصیف می‌کند که می‌توانند موفقیت آن را در این حوزه رقم بزنند.

چت و گفتگوی درون‌برنامه‌ای میان رانندگان

ماکسیم

دفتر اصلی شرکت ماکسیم در تهران

مطمئنا اخبار گروه‌های تلگرامی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی به گوش شما هم خورده؛ گروه‌هایی خارج از اکوسیستم بومی این اپلیکیشن‌ها که نتایج بحث‌های شکل گرفته در آن‌ها معمولا به نفع مسافر و گردانندگان سرویس نیست.

ماکسیم از همان ابتدای طراحی اپلیکیشن رانندگان، فضایی طراحی کرده که این افراد بتوانند با یکدیگر در ارتباط بوده و ضمن کمک‌رسانی در شرایط مختلف صدای خود را بهتر به مدیریت مجموعه برسانند. کریمی در خصوص چت درون‌برنامه‌ای ماکسیم به دیجیاتو می‌گوید:

«رانندگان در چت گروهی می‌توانند نقاط پردرخواست را به یکدیگر اطلاع‌رسانی کنند و در این راه، خود ماکسیم هم به آن‌ها کمک می‌کند. همچنین در اپلیکیشن یک بازار طراحی شده که رانندگان می‌توانند در آن به خرید و فروش محصولات مرتبط با کار مثل لوازم یدکی خودرو و ... بپردازند.»

ماکسیم

طبیعتا فراهم کردن محیطی برای گفتگو میان رانندگان، نگرانی‌هایی را برای شرکت‌ها به وجود می‌آورد، از جمله این که همیشه احتمال هماهنگی برای شکایت و اعتراض نسبت به شرکت وجود خواهد داشت. کریمی در واکنش به این موضوع اذعان داشت که مجموعه ماکسیم ابدا بابت چنین مسائلی نگران نیست چرا که عقیده دارد با فراهم کردن این بستر، می‌تواند بازخوردهای بهتری از رانندگان دریافت کرده و سریع‌تر به نقص‌های کار خود پی ببرد.

برای آشنایی هر چه بیشتر با خدمات این سرویس، توصیه می‌کنیم مصاحبه دیجیاتو با هیئت مدیره این شرکت را از دست ندهید.

مطالب مرتبط

عضو کمیسیون انرژی مجلس: تاکسی‌های اینترنتی سهمیه بنزین دارند

«غلام‌رضا شرفی»، عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیجیاتو از طرح جامع مجلس برای سهمیه‌بندی بنزین خبر می‌دهد و در پاسخ به این پرسش که آیا در نهایت سهمیه بنزین به تاکسی‌های اینترنتی نیز تعلق خواهد گرفت یا خیر، پاسخ مثبت می‌دهد و می‌گوید:«در این طرح تصمیم‌های... ادامه مطلب

دفتر تاکسی اینترنتی ماکسیم در شهر مهاباد پلمب شد

با اینکه دادستان کل کشور در زمستان سال گذشته نامه‌ای به تمامی دادستان‌های مراکز استان‌ها فرستاد و دستور داد که شهرداری حق برخورد با تاکسی‌های اینترنتی را تا زمان آماده شدن دستورالعمل نظارت شهرداری‌ها بر فعالیت‌ تاکسی‌های اینترنتی ندارد، اما شهرداری شهر مهاباد مانع از فعالیت دفتر تاکسی اینترنتی ماکسیم در این شهر شده است.به گزارش... ادامه مطلب

پس از فیلتر شدن Waze: فراخوان اسنپ برای توسعه نقشه بومی

همانطور که پیش از این در دیجیاتو خواندید، اپلیکیشن مسیریاب Waze بنابر دستور قضایی فیلتر شده و اکنون استفاده از این برنامه با مشکلاتی همراه است. این اتفاق در حالی رخ داده که بر خلاف اظهارات وزیر ارتباطات، جایگزین قابل اتکایی برای این اپلیکیشن وجود ندارد و همین موضوع دردسرهایی را به وجود آورده است.تاثیر فیلتر... ادامه مطلب

اختصاصی دیجیاتو: اسنپ به زودی فعالیت خود را در کرج آغاز می‌کند

روزگاری نه چندان دور، سفرهای درون شهری تهران حال و روز متفاوتی داشت. صف های طولانی برای پیدا کردن تاکسی، نبود خودرو کافی در آژانس ها و البته قیمت های گزاف، همگی از جمله مواردی بودند که شهروندان تهرانی را با مشکلات بسیاری مواجه می کردند.تا ۲ سال پیش شاید راه حل فرار از این مشکلات... ادامه مطلب

تپ‌سی «نفوذ هکرها به یکی از سرورهای جانبی» را پذیرفت

شرکت تپ‌سی با انتشار یک بیانیه تکمیلی تایید می‌کند که خبرهای اخیر مربوط به آسیب‌پذیری اطلاعات رانندگان یکی از تاکسی‌های آنلاین مربوط به همین شرکت بوده است. اگرچه تپ‌سی می‌گوید که هیچ‌گونه دسترسی به هیچ نوع اطلاعات مسافران مانند اطلاعات سفر، مبدا و مقصد، زمان سفر، اطلاعات هویتی و ... صورت نگرفته، اما در ادامه... ادامه مطلب

تاکسی آنلاین ماکسیم بعد از یک سال فعالیت در کشور چه حرف‌هایی برای گفتن دارد؟

سرویس حمل و نقل آنلاین ماکسیم حالا نزدیک به یک سال است که از فعالیتش می‌گذرد و صبح امروز با برگزاری مراسمی با حضور اهالی رسانه و تنی از مسئولان روسی و ایرانی شرکت از سامانه مرکز تماس خود با بیش از 400 نیروی شاغل در آن رونمایی کرد. در این مراسم آمارهایی درباره این... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x