همه چیز درباره آیفون ۱۱

موفق ترین مدیر خودروسازی جهان کلاه بردار از آب در آمد؛ بازداشت مجدد کارلوس گون [به روز رسانی]

نیسان و میتسوبیشی اعلام کرده اند که مدیرعامل سابق این شرکت یعنی کارلوس گون مبلغ 6.9 میلیون پوند بدون اعلام به هیئت مدیره دریافت کرده است. کارلوس گون همچنان در ژاپن زندانی است و اتهامات جدی مالی او هر روز سنگین تر می شود.

نقض قوانین شرکت های نیسان و میتسوبیشی و دریافت مبلغ 6.9 میلیون پوند از یک شرکت جوینت ونچر نیسان-میتسوبیشی در کشور هلند به مدت سه سال اتهامات گون را سنگین تر کرده است.

او پیش از این در یک بیانیه عمومی اعلام کرده بود که به غلط متهم به" سو رفتار مالی" شده است.

گون

گون 64 ساله در ماه نوامبر سال گذشته میلادی در ژاپن دستگیر شد. او برای اولین بار در دادگاهی در توکیو حاضر شد.

او در این دادگاه در اولین دفاعیه خود اعلام کرد:

تمامی اتهامات وارده به من غلط است و من بی گناه هستم. من همانند چند دهه حضور حرفه ای در این صنعت با تعهد و یکپارچگی عمل کرده ام. این اتهامات بر پایه اطلاعات غلط و ناعادلانه به من وارد شده است.

همچنین او از علاقه قلبی خود به نیسان و دست آوردهای خود در این شرکت صحبت کرده است.

گون همچنان سمت مدیرعاملی خود در رنو را حفظ کرده است و تنها در شرکت های نیسان و میتسوبیشی به عنوان شاکیان اصلی پرونده خلع مقام شده است.

وی در خصوص میزان حقوق دریافتی از خود نیسان نیز عنوان کرد:

من هرگز از نیسان پولی بابت غرامت دریافت نکرده و هیچگونه قرارداد اجباری با رقم پرداختی ثابت از این شرکت ندارم.

اتهام دیگری که علیه آقای گون وارد شده است مربوط به خسارتی در حدود 13.3 میلیون پوند است که به سرمایه شخصی آقای گون وارد شده است و اون این رقم را به شرکت نیسان تحمیل کرده است.

آقای گون در مورد این اتهام نیز اعلام کرده است:

من از شرکت درخواست کردم که به طور موقت این وثیقه را با توجه به تبدیل ارز قرار دادهای خارجی در اختیار او بگذارند و شرکت از طریق این حرکت، سرمایه و پول خود را از دست نداده است.

دیگر اتهام آقای گون مربوط به پرداخت وجه به یک بازرگان عربستانی به نام "خالد جوفالی" از سرمایه شرکت نیسان است که در مقابل دریافت یک اعتبار نامه صورت گرفته است. این اعتبار نامه برای کمک به زیان های سرمایه گذاری گوسن از خالد جوفالی گرفته شده است.

در پاسخ گون اعلام کرده است که جوفالی به طور مناسب برای تامین مالی یک پروژه به نیسان کمک کرده است. مسئله را با یک توزیع کننده در منطقه خلیج فارس حل کرده است و مذاکراتی برای توسعه و ساخت یک کارخانه این شرکت در عربستان سعودی انجام داده است.

در این رابطه شرکت خالد جوفالی در بیانیه ای اعلام کرده است که پرداختی هایی که از طرف نیسان دریافت کرده برای شروع کسب و کار مشروعشان بوده است.

دستگیری مجدد کارلوس گون [به روز رسانی]

حدود یک ماه پس از آزادی موقت کارلوس گون که با وثیقه ای به مبلغ 8 میلیون یورو، صورت گرفته بود. رسانه های ژاپن در خبری ویژه به شکل زنده دستگیری مجدد این مدیر با سابقه را پوشش دادند. مقامات قضایی ژاپن، این اقدام ضربتی را به دلیل مطرح شدن موارد تازه در پرونده آقای گون می دانند و این درحالیست که کارلوس گون کل این قضیه را ناشی از یک توطئه برای آسیب زدن به جایگاه مدیریتی او در شرکت نیسان قلمداد می کند. گون قصد داشت تا با برگزاری یک نشست مطبوعاتی ابهامات مطرح شده در این پرونده را پاسخ دهد اما حالا با دستگیری مجدد، عملا شانس برگزاری نشست مطبوعاتی توسط این مدیر ارشد هولدینگ، رنو-نیسان- میتسوبیشی از بین رفته است.

منبع:
autocar
خرید بلیط هواپیما مستر بلیط
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظر مدیرعامل سابق گروه دایملر در مورد آینده صنعت خودروسازی

دیتر زیتچه در مصاحبه ای که با مجله اتوکار انگلستان داشته است، اعلام کرده که شرایط فعلی صنعت خودروسازی و چالش های پیش روی آن، بدترین شرایطی نیست که تا به حال در این صنعت دیده است. اما مشکلات موجود در زمینه جنگ تجارت جهانی و علل الخصوص چین، جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا، قوانین... ادامه مطلب

افت شدید سهام رنو نیسان در پی دستگیری کارلوس گون

به گزارش روزنامه ژاپنی Yomiuri و دیگر رسانه های بین المللی، کارلوس گون مدیرعامل گروه رنو نیسان میتسوبیشی به همراه دستیار ارشد خود یعنی گرِگ کِلی (Greg Kelly) در ژاپن دستگیر شده؛ دلیل این امر به عدم ارایه اطلاعات دقیق درباره میزان دستمزدها و دارایی ها نسبت داده شده است.نیسان با انتشار بیانیه ای ضمن... ادامه مطلب

رسوایی کارلوس گون؛ آشوب در هولدینگ رنو، نیسان، میتسوبیشی

بر اساس خبری که توسط رویترز منتشر شده با وجود آنکه کارلوس گون مدیرعامل رنو در ژاپن در زندان بسر می برد اما تا مشخص شدن تحقیقات تکمیلی، همچنان سمت خود در این شرکت را حفظ خواهد کرد.این اقدام برخلاف سیاست های کلان دو شرکت بزرگ ژاپنی نیسان و میتسوبیشی است که تصمیم گرفتند تا... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x