خودرو های غیر قابل تصادف؛ هدف جدید مرسدس بنز برای سال 2020

خودرو های غیر قابل تصادف؛ هدف جدید مرسدس بنز برای سال 2020

مرسدس امسال با معرفی کانسپت جدید ESF نشان داد که بیشتر از همیشه بر روی ایمنی خودرو های تولیدی خود تمرکز دارد. براساس آخرین مصاحبه ای که رییس بخش تحقیقات و توسعه مرسدس در استرالیا یعنی آقای Ola Kalennius انجام داده مرسدس قصد دارد به کمک فناوری ها و تکنولوژی های جدیدی که در اختیار دارد خودروهای آینده خود را به نحوی ایمن کند که تقریبا غیرقابل تصادف باشند.

آقای Ola Kalennius توضیح داده است که

هدف از تولید سیستم های خودران و دستیار های رانندگی این است که از تصادفات ترافیکی جلوگیری شود. از آنجا که منشا اصلی تصادفات رانندگی انسان است و در صورت اشتباهات انسانی راننده ها عموما تصادفات رخ می دهد سیستم های خودران و دستیارهای رانندگی به کمک آمده اند تا از تصادفات جلوگیری کنند. کانسپت جدید ESF مرسدس نیز درست در همین راستا معرفی و تولید خواهد شد. بخشی از تکنولوژی های مربوط به این کانسپت به زودی تولید انبوه خواهد شد و بر روی خودروهای شرکت مرسدس قرار خواهد گرفت

وی در ادامه عنوان کرده است که

یکی از اجزا اصلی این سیستم هوش مصنوعی است. خودروهای تولیدی مرسدس به کمک هوش مصنوعی داده های مورد نیاز را جمع آوری کرده و با سرور اصلی مبادله می کنند تا یاد بگیرند چگونه می توانند در شرایط مختلف به راننده کمک کنند. مزیت اصلی کانسپت جدید ESF مرسدس این است که اگر شرایط به درستی پیش نرود سیستم وارد وضعیت محافظت از سرنشینان شده که در این حالت اگر تصادفی نیز رخ بدهد سرنشین کمترین میزان صدمه را خواهند دید.

مرسدس ادعا می کند که تا پایان سال میلادی جاری این کانسپت را به مرحله پیاده سازی کامل خواهد رساند و ایمنی خودروها را وارد فاز جدید خواهد کرد.این ادعا نشان می دهد که حداقل باید تا نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ که در سپتامبر ( معادل مهرماه و شهریور ماه سال آینده) برگزار خواهد شد منتظر بمانیم .

آخرین کانسپت ESF مرسدس در سال ۲۰۰۹ معرفی شد. این کانسپت که بر روی یک S 400 هیبرید پیاده سازی شده بود در زمان خود از تکنولوژی های ایمنی بسیاری برخوردار بود. از جمله تکنولوژی های چشم گیر این خودرو در آن زمان می توان به سازه های فلزی با مقاومت بیشتر و حرکت صندلی ها به سمت مرکز خودرو برای جلوگیری از صدمه بیشتر به سرنشینان اشاره کرد.مرسدس

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato