ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

بازدهی عجیب سیستم انتقال قدرت مک لارن 600LT بر روی دینامومتر [تماشا کنید]

شرکت هنسی آمریکا یکی از مشهور ترین تیونرها و سازنده ابرخودرویی همچون ونوم F5 به شمار می رود. این شرکت سابقه نسبتا طولانی در زمینه تقویت سوپرخودروها دارد و به طور معمول پیش از تقویت ...

شرکت هنسی آمریکا یکی از مشهور ترین تیونرها و سازنده ابرخودرویی همچون ونوم F5 به شمار می رود. این شرکت سابقه نسبتا طولانی در زمینه تقویت سوپرخودروها دارد و به طور معمول پیش از تقویت این محصولات با قرار دادن خودرو بر روی داینو متر به اندازه گیری قدرت و گشتاور واقعی این خودروها می پردازد.

این بار هنسی به سراغ جدیدترین محصول مک لارن یعنی 600LT رفته است. این سوپرخودرو مدل بالاتر 570S است و جز محصولات میان رده مک لارن یعنی محصولات Sport Series به شمار می رود. طبق اعلام شرکت مک لارن موتور V-8 دو توربو این خودرو توانایی تولید 592 اسب بخار و حداکثر گشتاور 619 نیوتن متری را دارد. به طور استاندارد هر خودرویی در حدود 15 درصد از این قوا را تا انتقال آن به چرخ ها از دست می دهد و انتظار می رود که 600LT توانایی تولید 503 اسب بخار و 458 نیوتن متر گشتاور را بر سر چرخ ها داشته باشد.

مک لارن 600LT

اما پس از قرار گرفتن مک لارن 600LT بر روی داینو متر مشخص شد که قوای محرکه این خودرو بسیار بهینه تر و حتی شاید قوی تر از رقم اعلامی توسط مک لارن است. 600LT در حدود 574 اسب بخار و 668 نیوتن متر گشتاور را به چرخ های عقب منتقل می کند این مقدار گشتاور از رقم اعلامی مک لارن نیز بیشتر است. اگر ارقام رسمی را مبنی قرار دهیم این خودرو تنها 3 درصد از قدرت تولیدی خود را پس از انتقال از دست می دهد. البته به صورت معمول نتایج هر داینو می تواند متفاوت با داینو دیگر باشد. اما با توجه به عملکرد عالی مک لارن باید دید که هنسی چه برنامه ای برای افزایش قدرت این محصول خواهد داشت.

از شما دعوت می کنیم که در ادامه ضمن تماشای عملکرد شگفت انگیز مک لارن 600LT بر روی داینو هنسی مطلبی که پیش از این در خصوص اگزوز و مهندسی خاص مک لارن 600LT به شما ارائه داده بودیم را نیز مطالعه کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • AZjaguar
  AZjaguar | ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

  اونوقت بازده خود موتور توربو v-8 چقدره؟ زیر 50 درصد!

  • ErfanMTI
   ErfanMTI | ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

   بازده موتور با بازده عملی انتقال قدرت به چرخ متفاوته

 • yosof
  yosof | ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

  مکلارن 720 هم همینطوره.بیش از 720 اسب بخار رو روی دینامومتر نشون میده
  محصولات جدید مک لارن و پورشه، از هایپرکارهای این دو شرکت هم بیشتر شتاب دارن
  این نشون میده هایپرکارp1 و 918 تکنولوژی قدیمتری نسبت به اینها دارن

  • yosof
   yosof | ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

   با اینکه جدیدیها حدود 300 اسب قدرت کمتر دارن

مطالب پیشنهادی