چرا جان مک آفی از افشای هویت بنیان‌گذار بیت کوین عقب نشست؟

چرا جان مک آفی از افشای هویت بنیان‌گذار بیت کوین عقب نشست؟

جان مک آفی از بنیان‌گذاران صنعت نرم‌افزارهای ضد ویروس و فعال حوزه فناوری که در سال های اخیر مشکلاتی هم با مراجع قانونی داشته، تصمیم داشت در روزهای پیش رو هویت ساتوشی ناکاموتو (فرد یا گروهی که بیت کوین را توسعه داده) را افشا کند که گویا فعلاً از انجام چنین کاری منصرف شده است.

مک آفی که قرار بود هویت ساتوشی ناکاموتو را در مصاحبه با بلومبرگ فاش کند، در توییتی اظهار داشته که این کار تلاش های او برای جلوگیری از استرداد به ایالات متحده و دادگاهی شدن را بر باد خواهد داد.

ناکاموتو که در سال های اخیر به سرخط اخبار بیت کوین تبدیل شده و شایعات زیادی درباره هویت واقعی او در محافل مختلف پیچیده، به اعتقاد برخی افراد یک گروه حرفه ای بوده و عده ای دیگر هم معتقدند که وی فوت شده است؛ با این حال جان مک آفی می گوید ساتوشی یک مرد ساکن ایالات متحده است.

هویت ساتوشی ناکاموتو همواره در هاله‌ای از ابهام بوده است

مک آفی گفته: «من با ناکاموتو صحبت کردم و او از برنامه ام برای افشای هویتش اصلاً خوشحال نیست.» البته برخی رفتارهای اخیر مک آفی موجب از دست رفتن اعتبار وی در محافل بین المللی شده؛ با این وجود وی اظهار کرده که به عنوان یک متخصص امنیتی فعال (موضوعی که اکثراً فراموش می شود) ید طولایی در تعقیب هکرها داشته و درباره هویت ساتوشی ناکاموتو می توان به او اعتماد کرد.

هویت ساتوشی ناکاموتو
دوریان ناکاموتو

نکته جالب درباره ماجرای ناکاموتو، گزارش مجله نیوزویک در سال ۲۰۱۴ است که یک فیزیکدان اهل کالیفرنیا به نام دوریان ناکاموتو را به عنوان بنیانگذار بیت کوین معرفی کرده بود که این شخص همان موقع مسئله را کلاً تکذیب کرد.

لازم به ذکر است که بر اساس برخی گزارشات، ساتوشی ناکاموتو در حال حاضر بیش از ۱ میلیون بیت کوین در اختیار دارد که بخش قابل توجهی از بازار ۱۷.۶ میلیون بیت کوین موجود بوده و با توجه به ارزش روز، قیمت ۵.۶ میلیارد دلاری خواهد داشت.

گفتنی است در حال حاضر جان مک آفی درگیر مسائل حقوقی متعددی است و اظهار داشته با توصیه وکیلش ماریو گری، فعلاً برای جلوگیری از دردسرهای قانونی بیشتر و دیپورت شدن به ایالات متحده (مک آفی در باهاما به سر می برد)، از افشای هویت واقعی بنیانگذار بیت کوین خودداری خواهد کرد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato