حسگر اثر انگشت نوکیا 9 با بسته آدامس فریب می‌خورد [به روز رسانی]

حسگر اثر انگشت نوکیا 9 با بسته آدامس فریب می‌خورد [به روز رسانی]

اخیراً برای تلفن‌های هوشمند نوکیا ۹ به روز رسانی سیستم عامل جدیدی ارائه شده که مشکلاتی برای حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نوکیا ۹ پیور ویو به وجود آورده است. در حال حاضر به راحتی می‌توان این سیستم را فریب داد و با هر انگشت یا وسیله‌ای مثل بسته آدامس قفل آن را باز کرد.

۲۹ فروردین ماه امسال به روزرسانی سیستم عامل جدیدی (نسخه v4.22) برای گوشی‌های نوکیا ۹ پیور ویو ارسال شده و از آن زمان به بعد کاربران زیادی پس نصب این به روزرسانی دچار مشکل شده‌اند.

این به روز رسانی قرار بود که ماژول حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نوکیا ۹ را تقویت کند تا دیگر نیازی نباشد کاربران با انگشتشان فشار زیادی به نمایشگر وارد کنند. با این حال ویژگی یاد شده نه تنها بهبود نیافته بلکه اکنون می‌توان با هر انگشت یا وسیله‌ دیگری نظیر جعبه آدامس، حسگر اثر انگشت را به آسانی فریب داد و قفل گوشی را باز کرد.

نوکیا 9

اکنون ویدیوهای زیادی از مشکلات پیش آمده برای حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می دهد آپدیت v4.22 کلاً دقت حسگر اثر انگشت این موبایل را به شدت پایین آورده است.

در حال حاضر کاربران مشکلات زیادی با حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نوکیا ۹ پیدا کرده‌اند. از طرفی آپدیت جدید مشکلات کلی برای این سیستم به وجود آورده و از سوی دیگر نسخه v4.21 سیستم عامل این موبایل نیز ایرادات زیادی دارد و نمی‌توان به آن نیز اعتماد کرد. علاوه بر این پیشتر نیز گزارشاتی درباره‌ی ناکارآمدی حسگر اثر انگشت این موبایل منتشر شده بود.

نمایندگان برند نوکیا هیچ اظهارنظری در این زمینه نکرده‌اند و هنوز مشخص نیست که مشکلات پیش آمده برای سیستم احراز هویت این موبایل چه زمانی حل خواهد شد. بنابراین بهتر است صاحبان نوکیا ۹ پس از نصب به روز رسانی سیستم عامل جدید، از پین کد یا پسورد برای قفل کردن موبایل بهره ببرند.

[تاریخ انتشار خبر اولیه: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸]

 

به روز رسانی:

HMD Global برند مالک گوشی های نوکیا اعلام کرده که در حال بررسی موضوع است. به نظر می رسد این شرکت موفق نشده شرایط مشکل پیش آمده را شبیه سازی کند و به همین دلیل از شخصی که با اشکال مواجه شده، درخواست کرده گوشی خود را برای تست تحویل داده و نمونه دیگری دریافت کند.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato