گزارش دیجیاتو: واکنش بازار خودرو به حذف قیمت از آگهی ها

هفته گذشته بود که انتشار گزارش تحقیقی دیجیاتو از پشت پرده بازار خودرو، باعث شکل گرفتن موجی از نگرانی صاحب نظران در مورد تاثیر دلالان بر شرایط این بازار پر التهاب شد، اما در نهایت پس از جنجال های فراوان تنها قدم عملی در راستای کنترل این روند مخرب، چیزی نبود جز حذف شدن قیمت ها از خروجی سه وب سایت اصلی خرید و فروش خودرو در کشور.

حالا پس از گذشت چند روز از اجرای این دستور، تصمیم گرفتیم تا شرایط بازار خودرو را پس از خارج شدن وب سایت ها از روند انتشار قیمت بررسی کنیم و ببینیم که بازار پر حاشیه خودرو کشور به کدام سمت می رود؟

بازار خودرو

malltina

سکانس اول- از رکود پاییزی تا رونق زمستانی

پس از افزایش شدید قیمت ها در تابستان و پاییز سال گذشته، بازار خودرو وارد زمستان سختی شد که با رکودی کم سابقه همراه بود. افزایش شدید قیمت ها و نارضایتی عموم مشتریان منتظر برای تحویل خودروهای ثبت نامی باعث شده بود که خریدار چندانی در بازار حاضر نباشد و انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد قیمت گذاری و طرح های فروش بلند مدت خودروسازان (مخصوص سال 98 و 99) نیز زمینه ساز جمع آوری نقدینگی از سطح بازار شده بود.

اما بهمن ماه بود که فشار چند ماهه خودروسازان برای کسب مجوز افزایش قیمت ها سرانجام نتیجه داد و با مطرح شدن قیمت های تازه (براساس نرخ های حاشیه بازار) بار دیگر توجه دلالان به این بازار جلب شد.

در تئوری قرار بر این بود که خودروسازان با قیمت گذاری نزدیک به بازار بتوانند با عرضه زیاد قیمت ها را شکسته و بازار را از دست دلالان خارج کنند، اما آنچه در نیمه دوم بهمن و نیمه اول اسفندماه اتفاق افتاد نشان داد که میزان عرضه خودرو به اندازه نقدیندگی دلالان نیست و از این رو سوداگران بزرگ و قدرتمند بازار خودرو موفق شدند تا بار دیگر با یورش به طرح های فروش فوری و خرید تمامی خودروهای موجود، قیمت ها در حاشیه بازار را با ارقام دلخواه خود افزایش دهند.

البته باید اذعان کرد که این ایده خودروسازان برای چند هفته جلوی افزایش ناگهانی قیمت ها را گرفت و باعث به وجود آمدن نوعی از ثبات در بازار خودرو شب عید شد، اما آنچه در بهار 98 روی داد برای کسی قابل پیش بینی نبود.

سکانس دوم: سیل بهاری در بازار خودرو

به طور معمول رویه بازار خودرو کشور بر این قرار است که با گذر از ایام تعطیلات نوروزی، تمایل مشتریان به خرید خودرو کم می شود و رکودی فصلی برای چند ماه بر بازار خودرو سایه می افکند، اما آنچه امسال روی داد مانند شرایط جوی کشور، با همیشه متفاوت بود. اعلام شدن خبرهای اقتصادی ناگوار و چشم انداز تیر و تار از شرایط پیش روی کشور در چند هفته پایانی فروردین ماه باعث شد تا توجه واسطه گران بار دیگر به بازار های زود بازده جلب شود.

در شرایطی که بانک مرکزی طی چند ماه گذشته موفق شده تا حد زیادی از نوسانات سریع بازار ارز جلوگیری کند و بازار مسکن نیز در رکودی تورمی فرو رفته، بازار خودرو برای بسیار افراد، موقعیتی کم ریسک به نظر می رسد. از سوی دیگر عرضه اندک خودروهای داخلی و توقف واردات خودرو به کشور نیز باعث شده تا در مجموع چشم اندازی برای غافلگیر شدن دلالان وجود نداشته باشد.

این درحالیست که بازار خودرو طی یکسال گذشته با فاصله ای اندک قیمت های بازار ارز را دنبال کرده است و حتی در برخی موارد از آن نیز پیشی گرفته است. از این رو جمع شدن تمام این عوامل باعث شد تا واسطه گران سرمایه های سرگردان خود را به بازار خودرو سرازیر نمایند.

ماحصل این رویکرد در چند هفته گذشته، نجومی شدن قیمت بسیاری از خودروها در بازار بود که دست بر قضا همزمان با رکورد شکنی های بورس تهران اتفاق می افتاد، این نکته به خودی خود می تواند نشانی از ورود سرمایه های تازه به بازار خودرو باشد.

بنابراین با افزایش قیمت خودروهای پر طرفدار و پر شدن ظرفیت فروش فوری خودروسازان، قیمت سایر خودروها نیز در بازار رو به ازیاد گذاشت و برخی از مالکین و واسطه گرانی که نگران ثابت ماندن قیمت خودروهای خود بودند نیز با هماهنگی یکدیگر در شبکه های اجتماعی و دستکاری قیمت آگهی ها در سایت های خرید و فروش، به این جریان پیوستند. این مسئله در نهایت خبرساز شد و به ماجرای عدم درج قیمت در وب سایت های خرید و فروش خودرو انجامید.

https://digiato.com/wp-content/uploads/2019/04/11-1.png

سکانس سوم: تابستانی داغ و راکد

اما با حذف شدن قیمت ها از بازارهای اینترنتی، این سوال مطرح می شود که سرنوشت بازار خودرو چه خواهد بود و آیا این اقدام می تواند تاثیری بر روند افزایش قیمت ها داشته باشد یا خیر؟

نظر سنجی دیجیاتو از شبکه های مجازی نشان می دهد که فقط 20 درصد افراد نسبت به کاهش قیمت خوشبین هستند، 31 درصد، معتقدند که قیمت ها در محدوده فعلی ثابت خواهد ماند و 49 درصد نیز بر این باورند که علیرغم کند شدن معاملات، روند افزایش قیمت ادامه می یابد.

بررسی میدانی ما از سطح بازار نشان می دهد که با حذف شدن قیمت ها، خریداران و فروشندگان دچار نوعی سردرگمی شده اند. افرادی که خود را نیازمند خودرو می دانند، در تلاشند تا قبل از بالارفتن بیشتر قیمت ها، خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایند چرا که با چشم انداز فعلی اقتصادی، امید چندانی به کاهش قیمت ها وجود ندارد.

سعید که در تلاش برای خریدن 206 دست دوم است در این رابطه می گوید "خودروهای بهمن ماه را تحویل نداده اند، شرایط فروش جدید هم در کمتر از یک دقیقه پر می شود. دلار هم که در حال افزایش است، چرا باید دلم به کاهش قیمت خوش باشد؟"

یکی از نمایشگاه داران که به سابقه 15 ساله خود در بازار تاکید دارد، می گوید که خرید و فروش در بازار چندان زیاد نیست، این ماشین ها واقعا گران شده اند و برای همین هم خریدار کم است.

در این شرایط ما مرجعی برای قیمت گذاری نداریم، تا چند سال قبل از نیازمندی های همشهری قیمت ها را مشخص می کردیم، اما حالا باید خود به فروشندگان مختلف زنگ بزنیم اما آنها هم قیمت ها را نمی دانند. بنابراین بازار بهم ریخته است.

چیزی که نمایشگاه داران مخفی می کنند این است که این شرایط عملا به نفع آن ها و سایر واسطه گران تمام شده است. اگر خودتان را به جای فروشنده جا بزنید و به سراغ این صنف بروید خواهید دید که نهایت تلاش خود را بکار می گیرند تا با استفاده از شرایط نامشخص فعلی، خودرو شما را به کمترین قیمت خریداری کنند، در زمان فروش اما ماجرا به کلی عوض می شود و همه قیمت های نجومی هفته قبل را ملاک قرار می دهند.

در این وضعیت مشخص است که فروشندگان و خریداران واقعی محافظه کارانه رفتار کنند و حجم معاملات در بازار کاهش یابد، اما نکته چالش برانگیز تر می تواند خروج تدریجی سرمایه دلالان از بازار پر آشوب خودرو باشد.

در واقع اگر چنین حجمی از سرمایه به بازار ارز سرازیر شود، مشخص نیست که قیمت ها چه خواهد شد. از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که واسطه گرانی که با هدف کسب سود، خودروهای مد نظر خود را طی هفته های اخیر خریداری کرده اند نیز دچار ضرر و زیان شوند و در عمل نتوانند خریداران واقعی ای برای خودروهای پارک شده خود پیدا کنند.

در این صورت شاید کاهش قیمت نیز در بازار اتفاق بیافتد یا حداقل قیمت خودرو بار دیگر با نرخ افزایشی ارز هماهنگ شود.

در چنین شرایطی می توان حدس زد که نوسانات قیمت خودروهای وارداتی بیش از خودروهای داخلی خواهد بود. در واقع به دلیل وجود مبنای قیمت گذاری ارزی، بهتر می توان بین نرخ ارز و قیمت عرضه خودرو در ایران رابطه برقرار کرد.

همچنین رونق و رکود تاثیر بیشتری بر بازار کوچک خرید و فروش خودروهای میلیاردی دارد. این در حالیست که خودروهای داخلی به هرحال فروش می روند و تفاوت رونق و رکود صرفا در مدت زمان انتظار کشیدن (خواب سرمایه) خود را نشان می دهد.

malltina

مطالب مرتبط

بیانیه مشترک MTN و ایرانسل: برنامه فوری برای خروج MTN از بازار ایران وجود ندارد

گروه MTN و ایرانسل با انتشار یک بیانیه خبری مشترک اعلام کردند که این گروه آفریقایی «هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد». آخر هفته گذشته «راب شاتر» مدیرعامل MTN اعلام کرده بود که این گروه می‌خواهد فعالیت‌هایش را در قاره آفریقا متمرکز کند و به همین دلیل از خاورمیانه خارج خواهد شد. اما اکنون... ادامه مطلب

بررسی نماد «پرداخت»: آنچه درباره سهام شرکت به پرداخت ملت باید بدانید

پرداخت نام نماد شرکت به پرداخت ملت است که یکی از نمادهای ۱۸ گانه گروه رایانه در بازار دوم بورس ایران است. شرکت به پرداخت ملت به عنوان اسپانسر برخی از برنامه‌های تلویزیونی هم مطرح شده است. ارزش بازاری شرکت به پرداخت ملت در تیر ۹۹ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان با ۱ میلیارد و... ادامه مطلب

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

گزارش عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن: یک راهنمای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن گزارش جامعی از عملکرد خود و سرمایه‌گذاری‌هایش در استارتاپ‌ها منتشر کرد. این شرکت که توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه به وجود آمده، گزارشی از وضعیت عملکرد منتشر ساخته که می‌تواند رهنمون بسیاری از تیم‌ها برای آشنا شدن با پروسه سرمایه‌گذاری و حواشی آن باشد. در این گزارش درباره این... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

نحوه پنهان‌سازی شماره تلفن در اسنپ

ممکن است هر فردی به دلایل مختلف نخواهد شماره تلفن خود را در اختیار دیگران بگذارد، اما گاهی برای استفاده از اپلیکیش‌های مختلف این کار اجتناب‌ناپذیر است. اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که شماره تلفن همراه را جزیی از اطلاعات شخصی خود قلمداد می‌کنید، می‌توانید از قابلیت «تماس امن» اسنپ استفاده کنید.روابط عمومی اسنپ... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟